במסלול המהיר: קבינט הדיור ייתן אור ירוק לכ-40 אלף דירות

תוכניות הבנייה הגדולות - שאותן תקדם המדינה בהליך התכנוני המואץ - כוללות את מתחם שדה דב בתל אביב, שבו מתוכננת הקמתן של כ-5,000 דירות חדשות, מהן כ-1000 בשכירות מוזלת ■ בעיר רחובות צפויה המדינה לקדם שלושה מתחמים בני כ-26 אלף דירות

יעל דראל
יעל דראל
מתחם שדה דב. התוכנית היא לחבר בין השכונות הצפוניות לחוף הים
מתחם שדה דב. התוכנית היא לחבר בין השכונות הצפוניות לחוף היםצילום: Ori~
יעל דראל
יעל דראל

תוכניות בנייה גדולות, בהיקף של כ-40 אלף דירות, יגיעו מחר לשולחנו של קבינט הדיור וצפויות לזכות למעמד של מתחמי דיור מועדפים ולהליך תכנוני מואץ: ברשימת התוכניות האלה מצויה גם תוכנית מתחם שדה דב, המשתרע על פני כ-340 דונם בצפון מערב תל אביב, שבו מבקשת המדינה להקים כ-4,900 יחידות דיור, מהן כ-1,100 דירות שיוקצו לשכירות מוזלת, במחיר הנמוך בכ-20% ממחיר השוק.

לצד תוכנית שדה דב, יאשר הקבינט שלוש תוכניות גדולות ברחובות שיוסיפו לעיר כ–26 אלף דירות חדשות, וכן תוכניות נוספות בחדרה ובסכנין.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

תוכנית המתאר שהוכנה לרובע שדה דב נמצאת כיום לפני דיון להפקדה בוועדה המחוזית, וכעת הליך תכנונה צפוי להיכנס למסלול המהיר של הוועדה לקידום מתחמי דיור מועדפים. התוכנית מציעה בשטח שדה דב שימושים מעורבים הכוללים מגורים, תעסוקה, מסחר ושטחי ציבור ובחוות הדעת שהגישה בנושא מתכננת הוותמ"ל (הוועדה לתכנון מתחמי דיור מועדפים), דקלה פרסיקו, נכתב בין השאר, כי "פינוי שדה דב ישפר בצורה ניכרת את איכות החיים והסביבה של התושבים המתגוררים בסמיכות, בין היתר, בהיבטי רעש, נגישות לחוף הים ובניצול השטח הנמצא בלב אזור הביקוש". זאת ועוד, פיתוח המתחם צפוי לחבר בין השכונות הצפוניות לבין חוף הים הסמוך להן והשכונות המצויות מדרום לנחל הירקון בתל אביב.

950 בעלי קרקע פרטיים במתחם הדרומי

תוכנית שדה דב אינה התוכנית היחידה שתגיע לשולחן הקבינט. בעיר רחובות צפויה המדינה להכריז על שלושה מתחמי דיור חדשים, בהיקף כולל של 26 אלף יחידות דיור. הראשון, המכונה המתחם המזרחי, יאפשר את תכנונן המהיר של כ–6,000 יחידות דיור בשטח של כ–1,300 דונם. השני, המכונה מתחם הורוביץ, יכלול לא פחות מ–15 אלף יחידות דיור חדשות ובמתחם השלישי, המכונה המתחם הדרומי, מבקשת המדינה לתכנן כ–5,500 יחידות דיור חדשות.

המתחמים ברחובות, כמו גם מתחם שדה דב בתל אביב, נחשבים למתחמים מרובי בעלים שבהם, לצד בעלות של המדינה, יש גם בעלי קרקע פרטיים רבים. במינהל התכנון ציינו כי במתחם הדרומי ברחובות למשל יש כ–950 בעלי קרקע פרטיים.

זאת ועוד, בין התוכניות שצפויות להגיע לשולחן הקבינט יש גם תוכנית במתחם בית אליעזר בחדרה, שבו מבקשת המדינה לקדם במהירות את הקמתן של 7,000 דירות חדשות. הכרזה צפויה זו מבטלת את ההכרזה הקודמת שבוצעה עבור מתחם זה, ומוסיפה לו שטחי תעסוקה, חיבור תחבורתי לדרך מס' 65 בצפון ולדרך מס' 9 בדרום וכן חיבור תחבורתי לכביש 4.

בדיון מחר צפויה גם הכרזתם של שלושה מתחמי פינוי בינוי, ברמת לח"י בבית שמש, במתחם גיורא ברמת שמואל, ובעיר העתיקה בלוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?