התוכנית למגדלי כיכר אתרים תידון בוועדה לשמירת החופים

זאת בעקבות עתירת תושבים, שטענו כי כל בנייה בקו הים צריכה לקבל את אישור הוועדה לשמירה על הסביבה החופית, שבמקרה זה לא הושג

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמיית כיכר אתרים
הדמיית כיכר אתריםצילום: פוסטר ושות' אדריכלים
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב צילה צפת החליטה להעביר את תוכנית מגדלי כיכר אתרים לדיון בוועדה לשמירת הסביבה החופית (הולחו"ף) שבמועצה הארצית לתכנון ולבנייה. זאת, אף שהתוכנית כבר אושרה בוועדה המחוזית.

העברת התוכנית לבחינה מחודשת תיעשה בעקבות עתירה שהוגשה על ידי תושבים, שטענו כי כל בנייה בקו הים צריכה לקבל את אישור הוועדה לשמירה על הסביבה החופית. ואכן, הולחו"ף אמורה, על פי הגדרתה, לדון בכל תוכנית שנמצאת במרחק של עד 300 מטר מקו החוף. במקרה של כיכר אתרים אישרה הולחו"ף הקמת מבנים של 25 קומות ללא מגורים, בעוד הוועדה המחוזית אישרה מגדלים בני 40 קומות, הכוללים מגורים - בניגוד לתוכנית המתאר של תל אביב, תא/5000.

במהלך הדיון שנערך היום (ב') בנוכחות באי כוחם של העותרים, עוה"ד אלי וילצ'יק ורוית צימנט, ובאי הכוח של הוועדות המחוזית, המקומית, עיריית תל אביב, הולחו"ף, מלון מרינה תל אביב, עמותת אדם טבע ודין, חברת JTLV - היזמית של הפרויקט ומלון קרלטון, אמרה באת כוחן של רשויות התכנון עו"ד סילביה רביד, כי מדובר בתוכנית שעברה הליך סטטוטורי ארוך, וכי עד כה לא הגישו לה העותרים התנגדות. עם זאת, בסופו של דבר לא יכלו נציגי וועדות התכנון להכחיש את טענת התושבים כי התוכנית אכן לא קיבלה את אישור הולחו"ף להקמת המגדלים - כנדרש בחוק.

לאור זאת קיבלו הצדדים את המלצת השופטת צפת, והוסכם כי הולחו"ף תקיים בתוך 3 חודשים דיון על השינויים שנערכו לתוכנית כיכר אתרים ואושרו על ידי הוועדה המחוזית. עוד נקבע כי ככל שכתוצאה מהחלטת הולחו"ף יידרשו שינויים במסמכי תוכנית המתאר של תל אביב – הם יבוצעו ויינתן להם תוקף מחייב.

ההסכם קיבל תוקף של פסק דין שינתן על ידי השופטת.

הריסת הפטריות בכיכר אתרים, היוםצילום: אלמוג כהן / עיריית

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב