צמח המרמן רכשה שמונה דונמים במתחם כורזין בגבעתיים ב-83.5 מיליון שקל

בשטח יקום פרויקט מגדלים משולב הכולל שתי קומות מסחר, 26 קומות משרדים, חמש קומות מגורים וחניון ציבורי ופרטי ■ היקף ההשקעה בהקמת הפרויקט מוערך ב-550 מיליון שקל

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחם כורזין - הדמיה
מתחם כורזין - הדמיהצילום: אדריכל יחיאל קומץ
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

בשבוע שעבר השלימה צמח המרמן יחד עם אורקום אסטרטגיות רכישה של 8.1 דונם משטחי מתחם כורזין בגבעתיים שהיו בבעלות ממצלאוי חברה לבניין. צמח המרמן, שבבעלות חיים פייגלין ובן אברהם, רכשה את הזכויות על השטח יחד עם אורוקום אסטרטגיות בבעלות אורן ואבי חלפון (50%), בעבור סכום כולל של 83.5 מיליון שקל.

צמח המרמן תשלם 37.9 מיליון שקל וסכום נוסף של 9.5 מיליון שקל כפירעון להלוואת בעלים אשר הועמדה על ידי מצלאוי לחברה הבת אבן השהם בע"מ, שהחזיקה את הנכס. מצלאוי רכשו את השטח בגבעתיים ב-2007 תמורת כ-50 מיליון שקל.

זכויות החכירה נרכשו לתקופה המסתיימת במארס 2042. עם ביצוע התשלומים בגין דמי
היתר צמח המרמן והשותף יתקשרו עם רשות מקרקעי ישראל בהסכם חכירה חדש אשר יותאם לתב"ע החדשה החלה על השטח. לפי התב"ע העדכנית, בשטח יקום פרויקט מגדלים משולב הכולל שתי קומות מסחר, 26 קומות משרדים, חמש קומות מגורים וחניון ציבורי ופרטי.

במינהל התכנון מבקשים לקדם מדיניות של עירוב שימושים, כך שבאותו מתחם משולבים מגורים, תעסוקה, מסחר ובילויים. העירוב מבקש לשמור את המתחם חי לאורך כל היום, מייצר שטחי מסחר ומשרדים שהעירייה מבקשת לעצמה כדי להגדיל הכנסות מחד, ולשמר תנועה גם מחוץ לשעות העבודה מנגד, כך שאזורי התעסוקה לא ייהפכו לבלתי בטוחים בלילה. באזור צפוי פיתוח תשתיות תחבורה ושילוב קווי הרכבת הקלה.

מתחם כורזין ממוקם בחלקה הדרומי של העיר, בסמיכות לשדרות אלוף דוד, על עורק תחבורה מרכזי המקשר את מחלף תל השומר (על כביש 4) עם מרכז העיר תל אביב. אזור התעשייה כורזין תחום בין הרחובות כורזין במזרח, משמר הירדן בצפון ודרך אלוף שדה בדרום. במסגרת תכנית העירוניץ החלה על כל אזור התעשייה, יוגדלו זכויות הבניה במקום, תוך תוספת זכויות בניה למגורים במגרשים בייעוד לתעסוקה ומסחר. הנגישות למתחם צפויה להשתפר, כאשר מתוכננת גישה ישירה אליו ישירות מצומת חדש המתוכנן על אלוף שדה.

היקף ההשקעה בהקמת הפרויקט מוערך ב-550 מיליון שקל. צמח המרמן ציינה כי לצורך הקמת הפרויקט היא מתכוונת ביחד עם שותפתה לפנות לבנק מלווה לצורך מימון ההקמה.

לדברי חיים פייגלין, מנכ״ל צמח המרמן, ״רכישת מתחם כורזין מהווה עבורנו יישום של מדיניות כניסה לתחום עירוב שימושים. פיתוח של מתחמים עירוניים מעורבי שימושים הוא תחום שאנחנו מאמינים בו מאד, ופרויקט כורזין משתלב היטב במגמה זו של החברה. המיקום של מתחם כורזין, על ציר אלוף שדה, מאפשר לפרויקט נגישות מצוינת לבאים מכיוון כביש 4 ממזרח, ללא הצורך להיכנס למרכז הפקוק, כאשר המתחם יציע את כל השירותים הדרושים לתושבי הסביבה ולעובדים בו״.

סמיר מצלאוי מכר את השטח על רקע בעיות תזרימיות ופירוק השותפות בת השנה בינו לבין המשקיע הירושלמי החרדי אליהו קנפלר, שעלתה על שרטון. מצלאוי ביטל ביוני האחרון את הסכם ההשקעה והשליטה המשותפתבחברת הנדל"ן עם קנפלר, וזאת לאחר שלטענתם קנפלר לא עמד בהסכם שנחתם עמם בפברואר 2016, ולא רכש מבני הזוג מניות מצלאוי בכ-10 מיליון שקל. מצלאוי חתם לפני כשנה על הסכם השקעה והסכם בעלי מניות (שליטה משותפת) עם קנפלר בגלל צורך במקורות מימון נוספים לחברה, אולם עתה כשהשותפות לא התמששה כצפוי, מצלאוי נאלץ להגיב בהתאם ולוותר על פרויקטים וקרקעות בהם היה מעורב ויתקשה לממשן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים