אושר: כך ייראה מגדל עזריאלי הרביעי

זכויות הבנייה במגדל מסתכמות בכ-112 אלף מ"ר. בקומות הראשונות יבנו שטחי מסחר וכ-40 קומות יוקצו לשטחי משרדים - שבחלקם יוכלו להיות מומרים לשטחי מלונאות. בקומות הגבוהות יוקמו יחידות דיור

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תוכנית המגדל עזריאלי
הדמיית המגדל החדש
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, בראשות דניאלה פוסק, אישרה היום (ב') תוכנית להקמתו של מגדל עזריאלי הרביעי, שייבנה על מתחם בית ידיעות אחרונות המיתולוגי בפינת הרחובות מנחם בגין ומוזס. הבניין החדש יתנשא לגובה 90 קומות, ובכך יהפוך למגדל השני בגובהו בארץ. את התוכנית יזמה קבוצת עזריאלי, והמגדל יצטרף כמגדל האליפטי למתחם הכולל כיום את המגדלים - המשולש, העגול והמרובע.

התוכנית מתפרשת על שטח כולל של כ-40 דונם. היקף זכויות הבנייה בתוכנית הוא כ-112 אלף מ"ר, כאשר הקומות הראשונות יוקצו לטובת שטחי מסחר בעוד כ-40 קומות יוקצו לשטחי משרדים - שבחלקם יוכלו להיות מומרים לשטחי מלונאות. בקומות הגבוהות יבנו יחידות דיור, מתוכן כ-200 יחידות דיור מוגן, 60 דירות קטנות (עד 65 מ"ר) וכ-240 יחידות דיור בגודל ממוצע של 100 מ"ר. כך לפי התוכניתהנוכחית, שעדיין נתונה לשינויים ולהתנגדויות.

כעת תידרש הוועדה המחוזית לאשר את גובהו של המגדל ואת שימושיו, ולאחר מכן יחזור הדיון לוועדה המקומית של עיריית תל אביב, שתקבע את עיצובו הסופי. בשלב זה לא הוגשו התנגדויות אזרחיות או התנגדויות מצד רשות תעופה אזרחית לגבי חסימת נתיבי תנועת מטוסים.

ההתנגדויות שכן הוגשו בינתיים נוגעות לעומס בצירי התחבורה - שגם כך קיים באזור, ולקושי ביצירת מרחב ציבורי שמיש להולכי רגל. כיום התנועה של הולכי הרגל באזור קשה, ולמרות כוונות להרחבת המדרכות ולשיפור האפשרויות מבחינת תנועת הולכי הרגל בתוכנית שהוגשה, ולאפשר תנועת עוברים ושבים, הרי שכיום מדובר באיזור שתנועת הולכי הרגל בו דלילה מאוד. במצב הנוכחי התנועה בין תחנות האוטובוס לתחנת הרכבת בעזריאלי מחייבת חציה של צירי תנועה מרכזיים ועמוסים, וייתכן שבמתחם המגדל הרביעי המעבר הנוח ביותר יהיה כזה שיחייב מעבר בתוך החללים המסחריים של המבנה.

כדי לעודד מעבר הולכי רגל מתוכננת הקמת כיכר עירונית במפגש הרחובות בגין ומוזס, שבה ישובצו מקומות ישיבה מוצלים. התוכנית גם כוללת הכפלה של רוחב המדרכות כדי לעודד את התנועה ברחוב ולחזק את הגישה לאזור - במטרה להפוך אותו לפעיל ושוקק יותר. לפי מנהל התכנון, התוכנית תבקש להשתלב עם אוטוסטרדת אופניים שתוקם לצד נתיבי איילון ותגיע עד למתחם, כחלק ממגמה המבקשת לצמצם את השימוש ברכבים פרטיים ולעודד שימוש בתחבורה ציבורית ובאופניים באזור.

מתכננת מחוז תל אביב, נעמי אנג'ל, מסרה כי התוכנית מתכתבת עם תחנות הרכבת הקלה בקווים השונים, וכי ותחנה של הרכבת תמוקם באחת מקומות המסחר של המגדל הרביעי. "התוכנית תהפוך את אחד מעורקי התחבורה העמוסים במטרופולין תל אביב לרחוב עירוני תוסס, שלאורכו יוקמו בתי קפה עם נגישות גבוהה לתחבורה ציבורית", אמרה אנג'ל. "בקשת קבוצת עזריאלי, בעלי המתחם, יצרה הזדמנות לשקם את מרחב הולכי הרגל, משתמשי התחבורה הציבורית ורוכבי האופניים ברחובות מנחם בגין וגבעת התחמושת, ולייצר מרחב ציבורי ראוי ואיכותי, הדוגל במתן עדיפות להולכי רגל ולמשתמשי תחבורה ציבורית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר