ביהמ"ש מעכב את ההצבעה על גורל קבוצת הרכישה בשרונה

לבקשת 50 מחברי קבוצת הרכישה הוצא צו מניעה זמני להצבעה על המנהל החדש ליונייטד שרונה ■ לטענתם לא הועברו אליהם מסמכים שישפיעו על ההחלטה ולא נערכה הצבעה לגבי לקיחת הלוואה נוספת

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחם שרונה בת"א
מתחם שרונה בת"אצילום: אייל טואג
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

אסיפת קבוצת הרכישה של יונייטד שרונה נדחתה בהוראת בית המשפט המחוזי בתל אביב: השופט חגי ברנר אישר את הבקשה להימנע מהצבעה בשל חשש לפגמים מהותיים, ולהימנע מכל חתימה בשם המבקשים בכל הנוגע להצעות מימוש הקרקע או קבלת הלוואות. צו המניעה הזמני נכנס לתוקף באופן מיידי ואושר בכפוף להפקדת ערבות בסך 50 אלף שקל עד יום שלישי ה-17 באוקטובר.

מיד לאחר פרסום צו המניעה פנתה נציגות קבוצת הרוכשים יחד עם עו"ד יואב זהבי, היועץ המשפטי של הקבוצה, בבקשה להקדים את הדיון במעמד שני הצדדים - שנקבע ליום חמישי. השופט נענה לבקשה והקדים את הדיון למחר (שני).

את הבקשה הדחופה לצו המניעה הגישו עו"ד זוהר לנדה ועו"ד נועה הבדלה ממשרד עורכי הדין ברנע ושות' ובו דרשו להמנע מקיום ההצבעה באסיפת קבוצת הרכישה. הערב היו אמורים חברי הקבוצה להכריע את גורלה. זאת לאחר שזכתה במכרז על אדמות רשות השידור במתחם שרונה בתל אביב, אך לא הצליחה לגייס את הסכומים הנדרשים לרכישת הקרקע. הקבוצה זכתה בקרקע לאחר שהציעה בעבורה 1.06 מיליארד שקל (ללא מע"מ), סכום גבוה משמעותית מהמתחרות האחרות.

הבקשה הוגשה בבית המשפט המחוזי בתל אביב בשם כ-50 חברים מהקבוצה, שהתרעמו על כך שזכויות בסיסיות שלהם בכל הנוגע לקבלת החלטות על השתתפותם בפרויקט נפגעות, היות שהנתונים והמסמכים הנדרשים הועברו אליהם באופן חלקי. כמו כן, נטען כי הצעות המימוש והודעה על סדר היום של האסיפה הועברו רק כחצי שעה לפני כניסת השבת. המתנגדים טענו כי לא ניתנה להם אפשרות להעלות נושאים נוספים לסדר היום, בין היתר הצבעה חוזרת על הלוואה נוספת שמהווה בסיס לכל הצעות המימוש. לכן, דרשו המתנגדים שההצבעה על כלל הנושאים תתבצע רק אחרי קבלת כל המידע הנדרש ושהות של שלושה ימים לעיון ובחינה.

בבקשה נכתב כי עורכי הדין המייצגים בעלי תפקידים מהותיים בקבוצת הרכישה, בהם עו"ד רותם שדה שאמונה על ניהול הפרויקט ועו"ד יואב זהבי, היועץ המשפטי של הקבוצה ידעו על מצבה הפיננסי והקשיים אליהם נקלעה בגיוס כספים – ולא פעלו כמצופה מהם. "המשיבים בחרו להציג שורה של מצגים מטעים.. והם החלו תרים אחר 'פתרון למצב', שכל מטרתו לחלץ את עצמם (ולא בהכרח את חברי הקבוצה) בצורה המיטבית מהפרויקט", נכתב בבקשה.

השופט ברנר אישר את הבקשה בצו המניעה, כך שלא יותר לזהבי לחתום על מסמכים ולקבל החלטות בשם הקבוצה, עד שלא יתקיים דיון בין הצדדים - המתנגדים והנציגות וההנהלה הנוכחית.

עו"ד זוהר לנדה צילום: נמרוד גליקמן

בבקשה עוד נטען כי בעוד שהנציגות עצמה התחייבה להעמיד להצבעה חוזרת את הלוואת ילין לפידות השנייה המכונה ילין ב', שאותה קידם המארגן הנוכחי מוטי פלד, הרי שזו לא עמדה להצבעה חוזרת בפני כלל הקבוצה. מעבר לכך, כלל ההצעות שהובאו לקבוצה להצבעה בימים האחרונים נשענו על הלוואת ילין ב'. בנוסף, מלבד העובדה שהלוואה נוספת מביאה את חברי הקבוצה לתשלום של יותר מ-90% על משווי הנכס שלהם עוד בטרם החלה הבנייה, מלינים המתנגדים גם על תנאי הערבות הצולבת בין חברי הקבוצה שמסכנת את החברים.

מאמצי הנציגות ובעלי התפקידים לקדם הכרעה עוד היום נובעת מחובתה של הקבוצה להעביר עד סוף החודש את מלוא התשלום עבור הקרקע לרשות מקרקעי ישראל, ולא - הם ייחשבו כמי שהפרו את תנאי המכרז. אף שההצעות לא הועברו בשלמותן עם הנספחים הנזכרים בהן, יש המעריכים שלמרות כל מאמצי הנציגות ובתנאים אחרים, ניתן היה להשיג הצעות מגובשות יותר שיטיבו יותר עם הקבוצה.

בישיבה שהיתה אמורה להתקיים היום היו אמורים חברי הקבוצה להצביע תחילה לגבי חלופת מימוש בסיכוי נמוך מאד (כזה שלא יקח בחשבון את הלוואה ב' ובהישען על אומדני מכירת דירות מוגבלים), לעומת החלופות הקיימות עם סיכויי מימוש גבוהים, כפי שהגדירו חברי הוועד את ארבעת ההצעות הקיימות; קבוצת אביב, קבוצת חג'ג', קבוצת בסר ומנהל מגורים בהנהלת המארגן הנוכחי מוטי פלד.

אם הקבוצה הייתה מחליטה על מימוש הקרקע, הישיבה היתה אמורה להמשיך לבחירת החלופה המועדפת מבין ארבעת המוצעות. אחת האלטרנטיבות שנבחנה היא מימוש הקרקע עם פלד ובחינת החלופות רק אחרי מימוש הקרקע, שלא תחת תנאי לחץ, אך זו ירדה מהפרק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים