לקראת פינוי בינוי: קרקע במרכז ת"א ובה בניין בן 101 שנה נמכרה ב-21.5 מיליון שקל

הרוכשות, ויתניה וויה נדל"ן, נמצאות במגעים מתקדמים עם דיירי הבניינים הסמוכים, בשדרות אבן גבירול פינת השופטים, במטרה לצרפם לפרויקט פינוי-בינוי שהן מתכננות במקום

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שדרות אבן גבירול
שדרות אבן גבירולצילום: אייל טואג
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

חברות ויתניה ו-ויה נדל"ן רכשו קרקע ברחוב אבן גבירול פינת השופטים בתל אביב ב-21.5 מיליון שקל, לא כולל מע"מ, והן נמצאות במגעים מתקדמים עם דיירי הבניינים הסמוכים - אבן גבירול 51-43 ורחוב השופטים 27 - במטרה לצרפם לפרויקט פינוי-בינוי או תמ"א 38/2 (מסלול הריסה ובנייה מחדש).

הבניין ברחוב השופטים 29 הוא מבנה צמוד קרקע בן 101 שנים שאינו מיועד לשימור, שהוחזק על ידי יורשים במשך יותר מ-50 שנה. במקור, ויה נדל"ן רצתה להקים קבוצת רכישה שתקים במקום בניין בן 7 קומות ו-15 דירות, ואולם אז פנו דיירי ששת מבני המגורים הסמוכים, והציעו לחברה לבצע במקום פרויקט גדול יותר שיכלול גם את המבנים שלהם. לאור העובדה שמדובר בפרויקט גדול ומורכב בהרבה ממה שתוכנן בתחילה, צורפה החברה הציבורית ויתניה כשותפה לפרויקט.

ניר לוי, מנכ״ל ויה נדל"ן, מסביר כי בעת העבודות בשדרות אבן גבירול לא תתאפשר כניסה לחניות הבניינים אלא מהרחובות הניצבים לשדרה. "הקרקע שקנינו נמצאת במיקום היחיד המאפשר גישה רחבה לחניון גדול, וכך מדובר בהזדמנות שלא תחזור על עצמה לבניינים הסמוכים להצטרף לפרויקט שבו הם יקבלו חניון גדול ומרווח", אומר לוי.

כרגע אין עדיין תכנון מדוייק לגבי הפרויקט במתכונתו החדשה. באבן גבירול 51-43 עומד כיום מבנה שיכון רכבת ישן בן 3 קומות, מעל לקומה מסחרית, ואילו השופטים 27 הוא מבנה בן 3 קומות מעל קומת עמודים.

שאיפת השותפים, כאמור, היא לבצע במקום פינוי-בינוי או תמ"א 38 במסלול של פינוי-בינוי, מה שיאפשר להם הקמת כ-90 יחידות דיור, במקום כ-40 יחידות דיור הקיימות בששת המבנים הנוכחיים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה