רמת גן: יוקרה בחסות תמ"א 38

בעקבות גל של מיזמי תמ"א 38 העיר היא מהבודדות שהציגו השנה עלייה במספר עסקות היוקרה. ברחוב יואב בשכונת החרוזים, הגובל בפארק הירקון, נחתמו ארבע מתוך 13 העסקות בסך יותר מ–5 מיליון שקל

שיכון ותיקים. בשכונה נחתמה עסקה ב– 5.9 מיליון שקל השנה
שיכון ותיקים. בשכונה נחתמה עסקה ב– 5.9 מיליון שקל השנהצילום: עופר וקנין
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

בין יולי 2016 ליוני 2017 (השנה הנסקרת) חלה עלייה של כ–10% במספר עסקות היוקרה (בסך 3 מיליון שקל ויותר) ברמת גן, לעומת התקופה המקבילה ב–2015–2016. מכיוון שהנתונים לגבי מאי ויוני חלקיים עדיין, סביר להניח כי חלה קפיצה גדולה אף יותר.

מקורה של עלייה זו ברור — הבשלתם של עוד ועוד מיזמי תמ"א 38, שהיתרים לבנייתם הוענקו בנדיבות על ידי הרשות המקומית בשנים האחרונות. הדירות החדשות בפרויקטים האלה — ובעיקר דירות הדופלקס והפנטהאוז — אחראיות לחלק ניכר מהעסקות היוקרה שנחתמו בשנה הנסקרת (עלייה זו אינה נראית בגרף, משום שהוא מתאר את מספר עסקות היוקרה לפי שנה קלנדרית, בעוד בסקירה נערכה השוואה בין התקופות המוזכרות למעלה).

את שוק דירות היוקרה ברמת גן בשנה הנסקרת אפשר למצות בהתמקדות בשלוש שכונות: החרוזים (שנקר) — שכונת רבי־קומות בצפון העיר; שיכון ותיקים — המאופיין בצמודי קרקע ונמצא אף הוא בצפון; ורמת חן — שכונת צמודי קרקע בדרום העיר. לגבי החרוזים יש לדייק — אין מדובר באמת בשכונת יוקרה, וחלק מתושביה אף יטענו כי רמת החיים בה הידרדרה באופן ניכר בעקבות ריבוי מיזמי תמ"א 38 המבוצעים בשכונה. לפיכך, יהיה נכון יותר לומר כי אזור חזית השכונה לכיוון פארק הירקון, נהפך למוקד של עסקות יקרות במיוחד — מהיקרות בעיר בשנתיים־שלוש האחרונות. ברמת חן ובשיכון ותיקים הסיפור שונה. מעמדן כשכונות הווילות היוקרתיות של העיר מוכר וידוע.

מספר העסקות שנחתמו בעיר ביותר מ–5 מיליון שקל ביולי 2016 עד יוני 2017 הוא 13 — מעט יותר מהתקופה המקבילה ב–2015–2016 שבה נחתמו 11 עסקות כאלה. כמעט כולן נחתמו בשלוש השכונות שצוינו. עם זאת, דווקא העסקה היקרה ביותר השנה ברמת גן לא נתמה באף אחת מהן, אלא בפרויקט היוקרה שרת 44 שנבנה במרכז העיר. בעסקה נמכרה דירת פנטהאוז בשטח של כ–190 מ"ר בקומה השמינית והאחרונה ב–7.92 מיליון שקל. דירה נוספת בפרויקט שיזמו חיים רביבו וכוכב הנגב נמכרה ב–4.9 מיליון שקל. כל שבע העסקות במיזם שנחתמו השנה היו גבוהות מ–3 מיליון שקל.

העסקה השנייה בסכומה נחתמה אף היא בבניין מגורים — 6.53 מיליון שקל שולמו בעבור דירת 188 מ"ר בקומה התשיעית של פרויקט תמ"א 38 (פינוי־בינוי) ברחוב יואב בשכונת החרוזים, הגובל בפארק הירקון. רחוב יואב היה השנה הרחוב עם המספר הגדול ביותר של העסקות בסך 5 מיליון שקל ויותר ברמת גן בתקופה הנסקרת — עם לא פחות מארבע מתוך 13 בעיר כולה. באחת מהן נמכרה דירת 4 חדרים סטנדרטית לחלוטין בשטח של 100 מ"ר תמורת 5.03 מיליון שקל. ברחוב איתמר הסמוך, המשיק אף הוא על פארק הירקון, נחתמו גם כן כמה עסקות בסכומים גבוהים.

שכונת רמת חןצילום: דודו בכר

בקטגוריית צמודי הקרקע בלטה שכונת רמת חן, עם שורה של עסקות בסכומים גבוהים, ובהן בית פרטי שנמכר ב–6.17 מיליון שקל ברחוב דקר, ואחד נוסף שנמכר ב–5.3 מיליון ברחוב תדהר. בשיכון ותיקים נחתמו השנה עסקות ב–5.9 מיליון שקל ו–5.2 מיליון שקל. שכונת צמודי קרקע נוספת שבה בוצעו השנה עסקות יוקרה, אם כי בסכומים מעט נמוכים יותר מהאחרות של 4–5 מיליון שקל, היא קרית קריניצי, הממוקמת ממזרח לעיר ובמנותק ממנה.

את מפת היוקרה של רמת גן סוגרים הפרויקטים החדשים במרכז העיר, המוקמים בעיקר מכוחה של תמ"א 38 (פינוי־בינוי). במיזמים אלה עשויות העסקות לרכישת הדירות הגדולות יותר, הפנטהאוזים והדופלקסים, לחצות את רף 4 מיליון השקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה