ביהמ"ש אישר התחלת ניקוי אדמת תע"ש המזוהמת במסגרת תוכנית בנייה

14 עתירות משפטיות מעכבות את אישור תוכנית תע"ש באזור השרון והדיון בהן יתקיים בפברואר בשנה הבאה ■ ראש העיר רמת השרון, אבי גרובר: "יש להגן על בריאות התושבים"

מירב מורן
מירב מורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמיה של תוכנית המתאר על קרקע תעש באזור השרון
הדמיה של תוכנית המתאר על קרקע תעש ברמת השרוןצילום: רמ"י
מירב מורן
מירב מורן

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט אתמול (ב') כי הוא דוחה דיון ב-14 עתירות שהוגשו נגד תוכנית הבנייה על קרקע תע"ש בשרון, לפברואר בשנה הבאה. בבד בבד, קבע בית המשפט כי אין לקדם את תוכניות הבנייה על הקרקע עד לדיון הנ"ל, וכי התוכנית גם לא תאושר למתן תוקף עד לדיון בעתירות. בית המשפט התיר לקיים פעולות ניקוי של האדמה המזוהמת.

תוכנית הבנייה בקרקעות תע"ש אושרה בפועל על ידי ועדת מישנה לעררים במועצה הארצית לתכנון ולבניה בחודש פברואר החולף, וזאת לאחר שדחתה עררים שונים שהוגשו על התכנית, שאושרה קודם לכן על ידי הוועדה המחוזית המיוחדת שטיפלה בה

התוכנית מתייחסת לשטח המשתרע על 7,500 דונם בתחום שבין כביש גהה (4) להוד השרון במזרח, דרום השרון בצפון, הרצליה בצפון מערב ורמת השרון בדרום מערב. בשטח זה אין כיום בנייה אורבנית כלל, ומתוכננות לקום עליה 23 אלף יחידות דיור בשטחים המוניציפליים של רמת השרון, הוד השרון, הרצליה ודרום השרון.

מדובר בתוכנית מתאר מקומית על קרקע שבמשך עשרות שנים פעלו עליה מפעלי תעשייה, שפעילותם גרמה לזיהום הקרקע ומי התהום. על פי החלטת ועדת שרים לענייני כלכלה מ-1992, מפעלים אלה מיועדים לפינוי עד 2020.

הדמיה של תוכנית המתאר על קרקע תעש באזור השרוןצילום: מינהל מקרקעי ישרא

במאי האחרון הגישו עיריות רמת השרון והרצליה עתירות נגד ועדת המשנה לעררים, הוועדה המחוזית המיוחדת ורשות מקרקעי ישראל בשל דחיית ההתנגדויות. לעתירות העיריות ווועדות התכנון והבנייה שלהן הצטרפו גופים נוספים: עמותות הגנה על טבע וסביבה, והתארגנויות של תושבים באזור, ובסך הכל 14 עתירות נפרדות.

כל העתירות נוגעות לזיהומי הקרקע במתחם ועל הצורך לערוך סקרי קרקעות מפורטים ולטהר את הקרקעות, לפני אישור התכנית למתן תוקף.

אבי גרובר, ראש העיר רמת השרון: "ההקפאה הזמנית של הקמת המתחם מעידה על כך שבית המשפט מכיר בבעייתיות ובאופן אישורה של התוכנית. מטרת עתירה זו היא להגן על בריאותם של תושבי רמת השרון וילדיהם, ולהבטיח כי תכנון השטח ייעשה אך ורק לאחר עריכת תסקיר וטיפול יסודי ומקיף בקרקע שמבטיח את שלומם ובריאותם של המתגוררים בו וביתר חלקי העיר".

ראש העיר הרצליה, משה פדלון, אמר: "הדאגה לבריאות התושבים היא שעומדת בראשונה לנגד עיננו. לא ייתכן כי יקודמו תכניות בנייה באחת מהקרקעות המזוהמות במדינה בלא סקר מקדים ואני שמח על החלטת בית המשפט להקפיא התוכניות עד לבחינה מלאה של הנושא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות