השוכר החדש של בניין לשימור בפארק שרונה: סניף מקדונלד'ס

מירב מורן
מירב מורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המבנה שבו מתוכנן להיפתח סניף מקדונלד'ס בשרונה
המבנה שבו מתוכנן להיפתח סניף מקדונלד'ס בשרונהצילום: מירב מורן
מירב מורן
מירב מורן

בימים אלה עומד מבנה 207 במתחם שרונה בשיפוצים מאסיביים. המבנה לשימור, ממוקם בפינה הצפון מערבית של הפארק ומתכונן לקליטתו של סניף רשת המזון המהיר מקדונלד'ס. זה יהיה הסניף ה-17 של הרשת בתל אביב וה-188 בישראל.

מתחם הבילוי והקניות שרונה בתל אביב אינו מצליח למשוך אליו קהל מאז נפתח לפני יותר משלוש שנים. העירייה משקיעה משאבים באטרקציות – אירועים יזומים משלל סוגים, כדי למשוך קהל באופן מלאכותי. למרות זאת, עסקים נוטשים את המתחם שרוב המבנים בו הם בתי משפחת טמפלריות מסוף המאה ה-19 שעברו תהליך שימור קפדני, שכלל גם הזזה שלהם בהליך הנדסי מסובך ויקר. חנויות שהתמקמו בראשית הדרך בקומות העליונות של המבנים עזבו, ובשנה האחרונה נעשים ניסיונות להשכיר אותן לשימושים אחרים – משרדים ועוד. כך למשל התמקמה באחת הקומות מספרה.

לפי פרסומי החברה המנהלת את המתחם, שיעור התפוסה של שטחי המסחר נושק ל-80%, ולדברי עסקים השוכרים במקום, דמי השכירות ירדו בעקביות מפתיחתו. אל הירידה המתמשכת בשיעור התפוסה נוספה לפני מספר חודשים הפחתה של 15 מיליון שקל בשווי הפרויקט, כתוצאה מביקורת שערכה רשות ניירות ערך. שווי המתחם כבר הופחת ב-10 מיליון שקל, כך שסך ההפרשה לירידת ערך עומדת כעת על 25 מיליון שקל.

המבנה שבו יתמקם סניף מקדונלד'ס עמד בשנה האחרונה נטוש לאחר שנסגרה מסעדת "ליטל איטלי" שפעלה בתוכו מפתיחת המתחם ובמשך שנתיים. לתקופה קצרה התמקמה בקומה העליונה של המבנה מסעדה טבעונית, אך גם היא סגרה גם היא את שעריה לבסוף.

רשת מקדונלד'ס העולמית מכתיבה כללים קבועים לגבי מראה סניפיה, זה אתגר בגלל כללי השימור שקבעה עיריית תל אביב לגבי שרונה. בעבר התבקשו עסקים לציית לכללי שיפוץ שנגעו עד צבע הטיח בקירות. העירייה אומרת כי מבנה 207 בפארק שרונה הוכרז לשימור "חלקי", והכוונה לחבר את חלקו האחורי לעוד שני מבנים היסטוריים שישתלבו בשלושה מגדלים רבי קומות אשר ייבנו על השטח שבו עמדו בתי רשות השידור, ואשר נחשב עד היום למגרש שנקנה במחיר הגבוה ביותר בישראל – יותר ממיליארד שקל. "מכיוון שהתכנון לוקח זמן, הוחלט להסב זמנית את המבנה לסניף מקדונלד'ס", נמסר מעיריית תל אביב. "לפי התכנית מותרים שימושים מסחריים במבנים לשימור, עם זאת, טרם נבחרו וטרם תואמו מול מחלקת השימור פונקציות מסחריות ספציפיות לכל מבנה. כל פונקציה שתיבחר, תידרש לעבור הליך תיאום ואישור מול מחלקת שימור ויהיה עליה להתאים את העיצוב לדרישות והנחיות בהתאם לרוח המקום, כבשאר המבנים בפארק שרונה", כך העירייה.

מנציגי מקדולנד'ס בארץ לא נמסר אם נדרשו לתנאי שימור מיוחדים, והם גם סירבו למסור מה גובה שכר הדירה שישלמו תמורת הסניף, שפתיחתו מתוכננת לדצמבר. המבנה ניצב בהצטלבות הרחובות קפלן ולאונרדו דה וינצ'י – נקודה שבה עוברות וגם עומדות עשרות אלפי מכוניות בכל יום. יהיה המחיר שישלמו תמורת שכר הדירה – בהצבת שתי קשתות צהובות מעל המבנה הטמפלרי, השיגה רשת מקדולנד'ס שלט פרסומת באחת הנקודות האסטרטגיות ביותר בישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט