קבוצת הרכישה יונייטד שרונה שוקלת את צעדיה: היזם לא מצליח לגייס מימון

חברים בקבוצה אמרו ל-TheMarker שחסרים עוד כ-100 רוכשים להשגת המימון הנדרש להקמת שלושת המגדלים במתחם שרונה ■ חלק מהרוכשים קוראים להחליף את מי שאירגן את קבוצת הרכישה - מוטי פלד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחם שרונה בת"א
מתחם שרונה בת"אצילום: אייל טואג

קבוצת הרכישה יונייטד שרונה יצאה לדרך בקול תרועה במארס 2016, אחרי שגברה על גינדי החזקות במכרז להקמת שלושה מגדלים על חורבות שטחי רשות השידור, סמוך למתחם שרונה. כעת נראה כי מי שאירגן את קבוצת הרכישה, מוטי פלד, מתקשה לגייס את הסכומים הנדרשים למימון הפרויקט.

קבוצת יונייטד שרונה הציעה 1.06 מיליארד שקל תמורת זכויות לבניית 400 יחידות דיור בשלושה מגדלים, שייכללו בהם גם שטחי מסחר ומשרדים - אך הרוכשים בקבוצה שוקלים מחדש את צעדיהם.

לפי הערכת חלק מהרוכשים, לקבוצה חסרים עוד 100-80 חברים, שמהווים כ-20% מסף הרוכשים הנדרש למימון הקבוצה. מעבר לכך נטען כי הפרויקט נקלע לגירעון של כ-200 מיליון שקל לפחות במימון. מקורבים טוענים כי קשה בשלב זה לקבוע האם הפערים אף עשויים לגדול. חברים בקבוצת הרכישה טוענים כי באחרונה לא הצליח פלד לגייס חברים חדשים או מקורות מימון חלופיים, שיבטיחו את התקדמות הפרויקט.

בנקודת הזמן הזאת - כשנה וחצי לאחר הזכייה במכרז, ואחרי שמסירת הקרקעות לרמ"י התעכבה בשל דחיית סגירת רשות השידור - פלד כבר היה אמור לגייס את מלוא הסכום הנדרש עבור הקרקע.

אחד מהרוכשים אמר ל-TheMarker שעתה קיים אי-אמון מוחלט בין חברי הקבוצה לבין היזם, ואי הסכמות בתוך חברי הקבוצה לגבי המשך דרכם המשותפת. בעוד שחלק מחברי הקבוצה מחפשים אחר פתח מילוט מהקבוצה, אחרים מבקשים להחליף את פלד. חלק מחברי הקבוצה אף טוענים כי יש לתבוע את רשות מקרקעי ישראל על כך שאישרה את זכיית הקבוצה, מבלי שהוצגו לה מקורות מימון שיבטיחו את רכישת הקרקע במחיר היקר.

בחמישי הקרוב צפויים להתכנס חברי קבוצת הרכישה ולהחליט ביניהם על המשך הצעדים. עו"ד זוהר לנדה ממשרד עורכי הדין ברנע ושות' הוא אחד מעורכי הדין שנשכרו על מנת לייצג קבוצה גדולה של רוכשים, שחוששים לגורל היחידות שרכשו במתחם.

למשתתפי קבוצת הרכישה הובטח לשלם על מ"ר בפרויקט 27 אלף שקל למטר, בעוד מחיר השוק באזור עומד על 40-45 אלף שקל למ"ר. למרות חששותיהם של הרוכשים לגבי היתכנות הפרויקט, איש מהם לא ימהר לעזוב את המיזם שיאפשר להם מרווח שמבטיח את רווחיות הפרויקט.

הקבוצה התחרתה במארס 2016 מול קנדה ישראל, גינדי החזקות אקרו נדל"ן וחג'ג', והציגה סכום מהגבוהים ביותר שהוצעו במכרזי רמ"י. שטח המגרש הוא 9 דונם והוא כולל בתוכו גם מבנים טמפלרים היסטוריים לשימור.

ממינהל מגורים ישראל המנוהלת על ידי מוטי פלד נמסר: ״קבוצת יונייטד שרונה נערכת למימוש הקרקע במועד המתוכנן ואף אישרה לאחרונה את הלוואת המימון להשלמת התשלום על הקרקע. הרוב המוחלט של חברי הקבוצה עמד בכל ההתחייבויות ותומך במימוש הקרקע וקידום הפרויקט. לעומתם, מספר מצומצם של רוכשים הפרו את התחייבותיהם לקבוצה, והם אלו העומדים מאחורי המכתב ומנסים לפגוע בה מתוך ניסיון פסול לחמוק ממימוש התחייבותם״.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט