גינדי השקעות במגעים למכירת חלקה בקניון TLV

זאת, על רקע ביצועים חלשים של הקניון ותנועה דלילה של מבקרים ■ מרבוע כחול נדל"ן, המחזיקה בכ-50% מהזכויות בקניון, נמסר כי יש לה זכות סירוב ראשונה שבכוונתה לממש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קניון TLV
קניון TLV בסוף אוגוסטצילום: עופר וקנין

בחודש האחרון מתקיימים מגעים בין משה ויגאל גינדי וגינדי השקעות בנוגע למכירת חלקם בקניון Fashion mall TLV, שנמצא בין הרחובות קרליבך והחשמונאים בתל אביב. כיום מחזיקה גינדי השקעות כ-25% מהקניון, ביחד עם רבוע כחול נדל"ן, המחזיקה ב-50% ומשה ויגאל גינדי, המחזיקים בבעלות פרטית את 25% הנותרים.

קניון TLV כולל 32 אלף מ"ר של שטחי מסחר והוא נפתח לפעילות בסוף מארס 2017, מבלי שמלוא השטחים המסחריים שלו אוכלסו. באחרונה אף הודיעה הנהלת החברה שהיא מנהלת מו"מ להשכרה של חלק ניכר משטחי המסחר שיועדו לאופנה לגורמים מענף המזון, ככל הנראה על רקע הקשיים של שוכרים מתחום האופנה לעמוד בתחרות בענף ולממן את עלות השכירות.

רבוע כחול נדל"ן, הנשלטת על ידי מוטי בן משה ומחזיקה כמחצית מהבעלות על חברת הקניון, דיווחה בתחילת החודש על ירידה ברווחים, בעיקר הודות לקשיים בקניון, שעודפי שטחי המסחר בקניונים והאיום המתגבר של המסחר המקוון תרמו לפתיחתו החלשה.

למרות המגעים המתרחשים מאחורי הקלעים, בחברת רבוע כחול נדל"ן לא התקבלה שום פנייה מצד גינדי, ונמסר מטעמה כי "לא ידוע לנו על רצון למכור את חלקם של השותפים, אך ככל שהדבר יתברר כנכון לריבוע כחול נדל"ן מוקנית זכות סירוב שבכוונתה לממש". בנוסף טענו מקורבים לצדדים כי אין זו הפעם הראשונה שבה התעוררה חרושת שמועות בנוגע למגעים למכירת זכויות בקניון, אך עד כה הן התבררו כחסרות אחיזה במציאות.

מגינדי השקעות נמסר כי "במידה שיהיו לנו מה לדווח, נעשה זאת כנדרש", אך גם לא הכחישו את קיומם של המגעים. טרם הובהר שווי העסקה, אך ההערכות הן כי מדובר בסכומים הגבוהים מהערכות השווי האחרונות שצורפו לדו"חות הכספיים של גינדי השקעות לבורסה - ושעמדו על 1.8 מיליארד שקל - בתקווה שמדובר בקשיי פתיחה והסתגלות שהקניון יצליח להתאושש מהם.

ברקע הידיעות על ניסיונות המכירה עומדים ביצועים חלשים מהמצופה של קניון TLV, בעיקר בכל הנוגע לסוחרים ולתנועה של מבקרים במתחם. לפי דו"חותיה הכספים, חברת הקניון הפסידה 35.5 מיליון שקל ברבעון החולף, בהשוואה לרווח של 30.7 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016. ההפסד נבע בעיקר משמאות שהכין לקניון TLV משרד השמאים גרינברג אולפינר ושות', ושבעקבותיה נדרשה הפרשה של 39.9 מיליון שקל לירידה בערך הנכס ל-1.8 מיליארד שקל.

תמצית הדו"חות הכספיים של הקניון מגלה שהכנסות הקניון מדמי שכירות וממכירת חשמל לשוכרים הגיעו ל-15.7 מיליון שקל. נכון לסוף יוני 2017, נחתמו 149 הסכמי שכירות ו-7 הסכמי זיכרון דברים להשכרת 87% משטחי הקניון. שכר הדירה החודשי הממוצע למטר הוא 315 שקל בחוזים לתקופות של שנה עד 10 שנים, ובהסכמים הכפופים לזיכרון דברים שכר הדירה החודשי הוא 570 שקל למ"ר.

ביקורת לגבי הקניון נשמע מגורמים שונים גם בהיבט התכנוני, תוך הדגשת דרכי הגישה המוגבלות להולכי רגל המנסים להגיע למתחם הקניון כגורם הכשיל את הצלחתו. ב-TheMarker פורסם כי עיריית תל אביב מתכננת הקמה של מנהרת החשמונאים - מחילה שתעבור בין החניון שמתחת לכיכר גבעון אל קומת המרתף של הקניון. המטרה היא שלא להגביל תנועת כלי רכב באזור, אך התוצאה היא שהולכי רגל שיגיעו מהסביבה יצטרכו לרדת מתחת לפני הקרקע, והבאים במכונית לא יגיעו לכיכר שמעליהם - דבר שיצמצם את התנועה בעסקים הממוקמים בה ואף יפגע בגישה לקניון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו