מענקים של עשרות מיליונים לשמונה רשויות יעודדו בנייה על קרקע פרטית מרובת בעלים

במענקים בהיקף כולל של עד 20 מיליון שקל זכו רחובות, ירושלים, גני תקווה ועכו במסלול המיועד למגזר הכללי, ושפרעם, כפר קאסם, ראמה וטורעאן במסלול יישובי המיעוטים

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כפר קאסם. נוסחת המענקים מנציחה ואף מחריפה את הפערים
כפר קאסםצילום: עופר וקנין
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

שמונה רשויות מקומיות זכו בקול הקורא שפירסמה דירה להשכיר - החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה, לתקצוב תכנון למגורים על קרקע פרטית מרובת בעלים. כך הודיעה היום (א') החברה. היקפם הכספי המצטבר של המענקים עשוי להגיע עד 20 מיליון שקל. בהתאם לתנאי הקול הקורא, התכניות הזוכות יקבלו סיוע כספי לקידום תכנון בהיקף של עד 90% מעלויות התכנון או עד שלושה מיליוני שקלים.

הגשת ההצעות נעשתה בשני מסלולים, האחת המיועד לכלל הרשויות, והשני ליישובי מיעוטים. במסלול המיועד לכלל הרשויות זכו עיריות רחובות, ירושלים, גני תקווה ועכו, ואילו במסלול יישובי המיעוטים זכו שפרעם, כפר קאסם, ראמה וטורעאן.

מדירה להשכיר נמסר כי במסלול הכללי כוללות התכניות הזוכות כ-8,800 דירות ומעל לחצי מיליון מ"ר תעסוקה, וביישוביי המיעוטים יקודמו תוכניות בסך כולל של לפחות 12,400 יחידות דיור ויותר מ-800 מטר מ"ר תעסוקה. "בכל התוכניות, החברה תפעל ותסייע לקידום התכנון במוסדות התכנון ועד לאישורן. החברה תעביר את המימון בהתאם לאבני דרך שתיקבענה בהסכם פרטני מול כל רשות זוכה".

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי אמר כי ״מטרת הקול הקורא היא לסייע לרשויות מקומיות לקדם תכניות על קרקעות פרטיות ולשחרר חסמים, במקומות בהם רשויות מקומיות מתעכבות ובמקומות בהם יש ריבוי בעלים המקשה על התכנון. העובדה כי רשויות מקומיות רבות פנו לחברה בהליך תחרותי על מנת לממן תוכניות טובות גם על קרקע פרטית, מצביעה על הפוטנציאל הגדול הטמון בתכנון מגורים גם על קרקעות פרטיות באזורי הביקוש".

בתוך כך, פירסמו בשבוע שעבר דירה להשכיר ורשות מקרקעי ישראל מכרז לבניית פרויקט חדש להשכרה ארוכת טווח בשכונת תל גיבורים בחולון. במסגרת הפרוייקט צפוי להיבנות פרויקט בן 42 דירות להשכרה, רבע מהן במחיר מופחת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט