עתירה נגד תוכנית תעש השרון: פוגעת בבריאות הציבור

בעתירה שהגישה עמותת איכות חיים לרמת השרון נגד התוכנית להקמת כ-23 אלף יחידות דיור על שטחי תעש רמת השרון, נטען כי התוכנית פוגעת במאות אלפי התושבים בערים הסמוכות, ועתידה לגרום למגה-פקק בשרון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחם תעש ברמת השרון
מתחם תעש ברמת השרוןצילום: דב גרינבלט

עמותת איכות חיים לרמת השרון (אחל"ה) עתרה לבית המשפט לעניינים מינהליים בתל אביב המחוזי בדרישה לבטל את החלטת ועדת הערר הארצית מלפני כשלושה חודשים, שאישרה את התוכנית להקמת כ-23 אלף יחידות דיור על שטחי תעש רמת השרון.

בעתירה נטען כי התוכנית מקדמת נדל"ן על חשבון בריאות הציבור, פוגעת במאות אלפי התושבים בערים הסמוכות, ועתידה לגרום למגה-פקק בשרון. העמותה הגישה את העתירה באמצעות עו"ד דני אברבנאל ואידן רגב ממשרד עורכי דין יגאל ארנון.

העתירה הוגשה נגד ועדת המשנה לעררים במועצה הארצית לתכנון ולבנייה, הוועדה המחוזית המשותפת, תעש השרון ורשות מקרקעי ישראל. לטענת העותרים, "בקרקעות מתחם תעש קיימים זיהומים חמורים. על כך אין מחלוקת. זיהומים אלה טומנים בחובם סכנות חמורות לבריאות הציבור. גם על כך אין מחלוקת. נכון לעת הזו אין בפני המדינה נתונים מקיפים ואמינים על היקף הזיהום, וממילא אין יכולת להעריך את הסיכונים הטמונים בהם וגם לא אפשרות להתוות את האסטרטגיות והשיטות לטיפול בהם תוך בחינה של עלות מול תועלת. תכנון מתחם תעש הוא תכנון ללא עובדות ונתונים רלוונטיים".

בעתירה נטען עוד כי גם בנושא התחבורה לא עמד בפני הוועדות לתכנון ולבנייה תשתית מידע מספקת. "וכי כיצד הוועדה המחוזית המשותפת - וגם ועדת הערר בעקבותיה - יכולות לאשר את התוכנית, בשעה שלא ידוע להן אלה השפעות תחבורתיות נועדות לה - לא לגבי תחום התכנית ולא לגבי סביבותיה? כיצד הן יכולות להחליט אם הקפי הבנייה והפיתוח המוצעים הם אפשריים? כיצד הן יכולות להחליט, לאילו חטיבות קרקע להכווין אילו יעדים?", נאמר בעתירה.

הדמיית מתחם תע"ש, רמת השרוןצילום: רשות מקרקעי ישראל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים