פתח תקווה הגישה עתירה נגד תוכניות לבנייה במחנה סירקין

ראש העיר: "המדינה רוצה לשווק יחידות דיור, אבל אני אתבע קודם את זכותם של התושבים לאיכות חיים"

מירב מורן
מירב מורן
מחנה סירקין
מחנה סירקיןצילום: זאב שטרן
מירב מורן
מירב מורן

עיריית פתח תקווה הגישה ביום שישי עתירה נגד תוכנית בנייה שמקדמת המדינה להקמה של שכונת מגורים על שטח המחנה הצבאי סירקין בצפון מזרח העיר. העתירה הוגשה נגד תוכנית שפרטיה פורסמו לפני כחודשיים והוגדרה "תוכנית שלד", ולפיה יוקמו בשטחים שיפונו בין 8,000 ל-18 אלף דירות. תוכנית שלד אינה ברת תוקף לביצוע, ואי אפשר גם להגיש כנגדה התנגדויות כמקובל בחוק, אשר עליהן מחוייבים מוסדות התכנון להשיב אחרי שדנו בתוכנן.

למרות זאת, החליטה העירייה להגיש לבית המשפט עתירה שמופנית נגד הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. ראש עיריית פתח תקווה, יצחק ברוורמן, הסביר את המהלך בשאיפתו להחזיר גם את התוכנית הבלתי מחייבת לשולחן העבודה של המתכננים ובכך להפריע בהתקדמות בכיוון שאינו הולם את תפיסתו לגבי שלבי הפיתוח של השטח שנמצא בתחומו. "אמנם זו אינה תוכנית ברת תוקף, אך היא מתווה דרך לעוסקים בהכנת התוכניות העתידיות שיהיו ברות תוקף, וניכר ממנה שלא ינתן מענה להשגות שלנו לגבי פיתוח האזור".

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

לדברי ברוורמן תוכנית השלד לא השיבה על דרישות העירייה לתשתיות תחבורה הגונות עבור מי שיגורו בשכונה. "איני מתנגד לבניית מגורים בשטח סירקין, ואולם התוכנית כפי שהיא מסתמנת אינה הגיונית. מפתיע שמוסדות התכנון לא נתנו מענה להשגותינו למרות שהסכימו שהיקף המגורים המתוכנן יכביד על תשתיות התנועה באופן שישליך לא רק על תושבי פתח תקווה, כי גם על השכנות: הערים ראש העין והוד השרון, והמועצה המקומית גבעת שמואל”.

ברוורמן אמר כי תשובת מוסדות התכנון הממשלתיים היא שהפתרונות המבוקשים מצד העירייה והמקובלים גם עליהם, יינתנו רק אחרי שהדירות ייבנו. "זה מבחינתי ייהרג ובל יעבור”, אמר והוסיף כי "פינוי הבסיסים בא לשרת מטרה שהציבה הממשלה לשיווק קרקעות מדינה ובניית יחידות דיור. לצערי כל זאת נעשה תוך התעלמות מוחלטת מאיכות החיים של התושבים. אחרי שהמדינה תמכור את הקרקעות, היא תסתלק ומי שיישאר להתמודד עם ההשלכות הוא אני, כראש עיר. אני מייצג את התושבים שלי ולא את האינטרסים של משרד ממשלתי כזה או אחר ולכן אתבע קודם כל את זכותם לאיכות חיים, מגורים וניידות הגונים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה