הזיגזג של ראש העיר: נלחם בבנייה של עד 25 קומות - ובירך על החלטה לבנות 35 קומות

תושבי גבעתיים הופתעו לגלות כי ראש העירייה רן קוניק תומך בהתלהבות בהחלטה להגביל את גובה הבנייה בפרויקט הפינוי-בינוי הענק בעיר ל-35 קומות, ימים ספורים לאחר שהתחייב כי לא יאפשר לבנייה לעבור את ה-25 קומות; העירייה: "בירכנו על חלק מהדרישות שהתקבלו. עדיין מתנגדים לגובה הבנייה"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק חגג שלשום (ב') את החלטת הוועדה המחוזית להפחית את מספר הדירות המתוכננות לבנייה במסגרת פרויקט הענק לפינוי-בינוי במתחם ההסתדרות בעיר. זאת תוך הורדת גובה הבנייה המקסימלי מ-45 קומות כפי שקבעה התוכנית המקורית, ל-35. "זהו יום שמח לתושבי שכונת ההסתדרות. האמנתי בכל לבי שהצגת התנגדויות במקביל להגשת בקשה לשינויים יובילו לקידום תוכנית מתוקנת ושפויה, בלי לגרום למשיכתה", אמר.

אלא שתגובה זו עוררה לא מעט כעס בקרב עשרות תושבים המתגוררים בשכנות למתחם. הסיבה לכך היתה שרק שבוע קודם לכן, כלומר ביום ב' שעבר, התחייב ראש העיר בפני התושבים הגרים בסמיכות למתחם, אשר חוששים מההשלכות של הבניה המאסיבית בקרבתם, כי לא יאפשר כל בניה של למעלה מ-25 קומות במקום.

במפגש שנערך בבית שז"ר בעיר, אמר קוניק על פי עדויות התושבים כי "אם התנאי לבניה עד 25 קומות לא יתקבל, נתנגד בתוקף כי רק כך יכולה התכנית לצאת תכנית שפויה". עוד לדבריהם, התריע קוניק מפני בעיות התחבורה שיווצרו באזור, ואמר כי הפתרון האפשרי היחידי הוא רכבת תחתית, אך הוסיף כי אינו סבור שפתרון זה יתרחש בשנים הקרובות. "אני לא יודע אם עוד נהיה פה כשזה יקרה", אמר.

לא היתה זו הפעם הראשונה שבה אמר קוניק את הדברים בדבר מחויבותו להגבלת גובה הבניה במתחם ההסתדרות ל-25 קומות בלבד, ולמעשה הוא חזר על המסר הזה לא מעט פעמים בחודשים האחרונים, בין היתר באמצעי התקשורת. לכן הופתעו התושבים לגלות בימים האחרונים כי קוניק מציג את הפחתת גובה הבניה המקסימלי ל-35 כהישג וכניצחון של העירייה, וזאת ימים ספורים לאחר שחזר פעם נוספת על התחייבות זו בפניהם.

יש להדגיש כי התנגדות עיריית גבעתיים, וכן תושבי השכונות הסובבות את מתחם ההסתדרות אכן הובילה להפחתה משמעותית בזכויות הבניה בפרויקט. בעוד שעל פי התוכנית המקורית שהופקדה ניתנו זכויות בנייה לכ-3,100 דירות במקום 911 שכיום מצויות בשטח, וכן ניתנה הקלה שעשויה היתה לאפשר לבנות עד 4,000 דירות, צמצמה ועדת המשנה להתנגדויות של הוועדה המחוזית את מספר הדירות שייבנו במנקום ל-2,700 בלבד, וביטלה את האפשרות להקלה. ולמרות זאת, עדיין מדובר בגובה בנייה הגבוה ב-10 קומות מזה שהציג קוניק מספר רב של פעמים כקו האדום מבחינתו.

בעיריית גבעתיים נימקו את תמיכתו של ראש העירייה בפרויקט בכך ש"ראש העירייה אכן הבטיח שיילחם על הגבלת גובה הבניה בתוכנית ל-25 קומות וזו גם היתה המלצתה של מתכננת תוכנית המתאר נעמה מליס. לפי המלצות הוועדה המחוזית, לאורך דרך השלום, דרך בין עירונית, יש לאפשר בניה גבוהה יותר, בכדי לייצר כדאיות כלכלית לפרויקט כשהמלצתם היא עד 35 כמגבלה העליונה, המאפשרת לעירייה לאשר בניינים בני 30, 25 ואף פחות קומות, בהתאם לתוכניות שיוגשו על ידי היזמים".

מתחם שיכוני ההסתדרות גבעתייםצילום: רותי הרשקוביץ

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות