פרסום ראשון |

הח"כים אישרו הקמת מאגר מידע על חוזי שכירות - בטעות

אמש, לאחר שבע שעות של הצבעות במליאה, חל בלבול וחברי הקואליציה הצביעו בעד הסתייגות לחוק ההסדרים, להקמת רשם שכירויות ברשויות המקומיות - במקום הסתייגות לאסור העלאת דמי שכירות בעקבות מס הדירה השלישית

צבי זרחיה
צבי זרחיה
ח"כ רועי פולקמן
רועי פוקלמןצילום: אמיל סלמן
צבי זרחיה
צבי זרחיה

הח"כים אישרו אמש במליאה הסתייגות לחוק ההסדרים - אך לא את זו שהתכוונו לאשר. הדבר אירע אחר חצות כשהמליאה אישרה הסתייגות שהגיש ח"כ רועי פולקמן (כולנו), באשר להקמת רשם שכירויות ברשויות המקומיות.

קודם לכן הושגה הסכמה בין פולקמן ליו"ר הקואליציה דוד ביטן שלא לאשר הסתייגות זו - אלא לתמוך בהסתייגות אחרת שהגיש שפולקמן, שתאסור על משכירי הדירות להעלות את דמי השכירות כתוצאה מהטלת המס על בעלי דירה שלישית ומעלה. אך לאחר שבע שעות של הצבעות במליאה על מאות הסתייגויות הח"כים היו מבולבלים, ובקואליציה הורו להם בטעות לתמוך בהצעה להקמת רשם שכירויות, שקדמה להצעה השנייה.

לאחר שהתגלתה הטעות פרצה מהומה בקואליציה, ובסופו של דבר הוחלט שלא לאשר את ההסתייגות הנוגעת להעלאת דמי השכירות, שעליה סוכם קודם לכן - ולהשאיר על כנה את ההצעה שאושרה - הקמת רשם השכירויות.

לפי ההצעה שאושרה, הרשויות המקומיות יוכלו להקים מאגר מידע שיכלול נתונים על חוזי שכירות שנחתמו בין שוכרים למשכירים בתחום הרשות, ובכלל זה פירוט דמי השכירות, תקופת החוזה, ומספר חוזי השכירות.

פולקמן הסביר כי בדרך זו שוכרי הדירות יוכלו לראות מה גובה שכר הדירה בדירה שאותה הם מבקשים לשכור. עם זאת, לדבריו, מדובר ברשות ולא בחובה שתוטל על הרשויות. פולקמן העלה זאת לראשונה בהצעת החוק שהגיש להנהגת שכירות הוגנת, וכן בדיוניה של ועדת הכספים על מיסוי הדירה השלישית.

פולקמן אמר ל-TheMarker כי הוא מתכוון לשכלל את הצעתו בעניין הקמת רשם השכירויות, וכן לפעול על מנת שמשכירי דירות לא יעלו את שכר הדירה כתוצאה מהטלת המס החדש. "למרות אי ההסכמות בקואליציה, היה לי חשוב להילחם למען השוכרים", אמר. "השיח על זכויות השוכרים וההגנה עליהם חייב להתעצם, ואני אמשיך לפעול בנושא גם במסגרת חוק שכירות הוגנת, כבר בשבועות הקרובים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"