מהיום: רשויות יאשרו פרוייקטי השכרה ארוכת טווח מוזלת בקרקעות ציבוריות

עוד על פי הצו שעליו חתם היום כחלון יתאפשר לועדות מקומיות עצמאיות לאשר הקמת מעונות סטודנטים ודיור מוגן ללא צורך באישור ועדות התכנון המחוזיות

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

מהיום יוכלו העיריות ליזום ולאשר בעצמן הקמה של פרויקטים לשכירות ארוכת טווח מוזלת וכן הקמה של מעונות סטודנטים ודיור מוגן, ללא צורך באישור ועדות התכנון המחוזיות. זאת לאחר ששר האוצר משה כחלון, האחראי גם על מערכת התכנון, חתם היום על צו המסמיך ועדות תכנון מקומיות עצמאיות לאשר תוכניות מסוג זה על קרקעות ציבוריות (קרקע חומה). כיום מרבית הוועדות המקומיות אינן נחשבות כוועדות עצמאיות.

שר האוצר, משה כחלון. למסות את ההון כולו, כולל השקעות בחברות ובמניותצילום: מרק ישראל סלם

במסגרת הצו שעליו חתם כחלון, הורחבה ההגדרה של המונח צרכי ציבור, כך שיכלול גם בתי אבות, מעונות למגורי אנשים עם מוגבלויות, בתי משפט ומשרדים של רשויות מקומיות. ההחלטה מעניקה את הסמכות לכלל הוועדות המקומיות להגדיל שטחים המאושרים למטרות אלו מעבר למה שהוגדר בתוכנית.

ממשרד האוצר נמסר כי מטרת ההחלטה היא לאפשר הקמת פרויקטים מסוג זה במהירות, תוך קיצור משמעותי של ההליכים הבירוקרטים. זאת מאחר שכיום, הסמכות לאישור תכניות מסוג זה נתונה לוועדות המחוזיות בלבד.

שר האוצר כחלון אמר בנושא: "ההחלטה תעודד הקמת פרויקטים להשכרה על-ידי רשויות מקומיות, תאפשר להגדיל את היצע הדירות המיועדות לשכירות ארוכת טווח עבור הזוגות הצעירים ותהווה נדבך נוסף במאמץ הלאומי לפתרון משבר הדיור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שר האוצר בצלאל סמוטריץ'

צעד בדרך למיסוי השכרת דירות והמס שבעלי מכוניות חשמליות חששו ממנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, אתמול

הכל אפשרי בחסות עריצות הרוב - חוץ מדבר אחד. זה מה שמדיר שינה מעיני נתניהו