עוקץ נדל"ן: דירות רפאים נמכרו בעשרות מיליוני שקלים - אף שמעולם לא הוצעו למכירה

על פי כתב תביעה חמישה נאשמים גבו 25.4 מיליון שקל מכ-100 רוכשים שנפלו בפח במהלך השנים 2011 עד 2014 ■ 60 מהם התלוננו במשטרה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דירת רפאים בכפר דוד
דירת רפאים בכפר דודצילום: תומר אפלבאום
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

פרשת עוקץ גדולה נחשפה היום בענף הנדל"ן. פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד נועה ברח"ד, הגישה היום לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום בגין פרשיית הונאה רחבת היקף, שבמסגרתה הוליכו שולל חמישה נאשמים 60 רוכשי דירות. לפי האישום, החמישה שיווקו במרמה דירות רפאים אשר כלל לא עמדו למכירה, תוך שקיבלו מהרוכשים מקדמות בהיקף כולל של עשרות מיליוני שקלים. כתב האישום הוגש בתום חקירה משותפת למשטרת ישראל, רשות המיסים וחוקרי כונס הנכסים הרשמי במשרד המשפטים.

יצחק בריל, נאור בשארי, אלון אליהו כהן, דן עמדי ואליעזר סלומון מואשמים בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, קשירת קשר לפשע, סחיטה באיומים, עבירות הלבנת הון, עבירות מס, עבירות על חוק פשיטת רגל ושיבוש מהלכי משפט. נגד שניים מהנאשמים אף הגישה הפרקליטות בקשת מעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

לפי כתב האישום, "במסגרת הקשר, ועל מנת לקדם את תכנית המרמה, לא בחלו הנאשמים באמצעים ובין היתר זייפו מסמכים שנחזו להיות מסמכים רשמיים, קיימו ישיבות הסברה עם אחרים מטעמם שהתחזו לעובדים של מנהל מקרקעי ישראל, וקיימו ישיבות במשרד עורכי דין כדי לשכנע מתלוננים באמיתות פעולותיהם. את האמור ביצעו הנאשמים בין השנים 2011-2014".

עוד נטען כי הנאשמים נהגו כך ביחס לכ-63 קונים שהתלוננו במשטרה על המרמה כלפיהם, כאשר חלק מהלקוחות רכשו מספר דירות מהנאשמים. בסך הכל קיבלו מהם הנאשמים במרמה, סכומי כסף בהיקף של כ- 25,366,000 שקלים.

מכתב האישום עולה כי החמישה נהגו כאמור ביחס לכ-40 קונים נוספים, מהם קיבלו במרמה סכומי כסף נוספים אשר אינם ידועים במדויק. מהפרקליטות נמסר כי אותם הקונים לא התלוננו אודות המרמה במשטרה. כ-20 מהם לא התלוננו מאחר שקיבלו את כספם חזרה מהנאשמים לאחר שדרשו זאת מהם. חלק נוסף מהרוכשים לא התלונן במשטרה כיוון שנאמר להם על ידי הנאשמים או סוכניהם כי אם לא יתלוננו במשטרה, יקבלו בהמשך את כספם חזרה.

לפי כתב האישום, החמישה ביצעו פעולות רבות אשר נועדו להסתיר או להסוות את מקור הרכוש האסור, את זהות בעלי הזכויות בו, את מקומו, את תנועותיו ואת עשיית הפעולות בו.

מטעמו של הנאשם עמדי מסרו עוה"ד נדב גדליהו וגל נשרים, כי "מדובר בפרשה שבה רב הנסתר מהגלוי. מר דן עמדי הוא למעשה קורבן של החשוד הראשי בפרשה איציק בריל".

עו"ד חיים הדיה, אשר ייצג בהליך השימוע את אלון אליהו כהן, מסר: "מצערת אותנו העובדה שטענותינו בשימוע לא התקבלו, ואני מאמין שבתיק המרכזי חפותו תוכח, והטענה כי הוא עצמו נפל בפח תתברר כאמינה". עו"ד ברק מלכית, המייצג את אליעזר סולומון אמר כי "הנאשם מכחיש את האישומים בעניינו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט