דחיית הקמת התאגיד תעכב הכנסה
 של כמיליארד שקל ממכרז שרונה בתל אביב

מדובר במאבק פוליטי, שבו נתניהו וניסקורן מעוניינים בדחיית הקמת התאגיד ופיטוריהם של כ–1,200 עובדי רשות השידור

רז סמולסקי
רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחם שרונה ת"א
מתחם שרונה ת"אצילום: אייל טואג
רז סמולסקי
רז סמולסקי

דחיית הקמת תאגיד השידור בשנה וחצי תעכב את השלמת המכירה של מתחם רשות השידור בתל אביב, שאמורה להכניס כמיליארד שקל לקופת המדינה.

קבוצת הרכישה שאירגן מוטי פלד מחברת מינהל מגורים לישראל הציעה עבור המגרש שבמתחם שרונה 1.24 מיליארד שקל (כולל מע"מ), ועד כה שילמה עבורו תשלום ראשון של 15% ממחיר הזכייה — כ–217 מיליון שקל. יתרת התשלום מותנית בפינוי המגרש שעליו נמצאת רשות השידור. אלא שבעקבות הדיל של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, מסתמן כי הקמת התאגיד תידחה. עד כה פורסם כי דחיית הקמת התאגיד תעלה למדינה כ–400 מיליון שקל, בשל הצורך להפעיל את רשות השידור והתאגיד החדש במקביל במשך שנה וחצי.

על המגרש בשרונה ניתן לבנות שלושה מגדלים ובהם כ–324 דירות, שטחי מסחרי ותעסוקה. בשנים האחרונות דחתה רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) את מכירת המגרש בגלל בעיית הפינוי של רשות השידור, ובמארס פורסם המכרז למכירתו. כבכל מכרזי רמ"י, הזוכה נדרש לשלם את התשלום הראשון עבור הקרקע עם הזכייה, ואת היתרה בתוך 180 יום (חצי שנה) — ובמקרה של מכרז שרונה — בספטמבר השנה. תאריכי המכרז הותאמו לחוק תאגיד השידור, שאמור לקום ב–30 בספטמבר, ועם הקמתו, אמורה רשות השידור לפנות את הקרקע בשרונה.

מדובר במאבק פוליטי, שבו נתניהו וניסקורן מעוניינים בדחיית הקמת התאגיד ופיטוריהם של כ–1,200 עובדי רשות השידור. מאידך, במשרד האוצר תומכים בהקמת התאגיד במועד. אם תידחה הקמת התאגיד בשנה וחצי, תתעכב בהתאמה מסירת המגרש ויתרת התשלום של קבוצת הרכישה.

פלד ציין כי העיכוב במסירת המגרש אינו מעכב את ביצוע הפרויקט, שכן תהליך הוצאת היתר הבנייה לוקח כשנה וחצי. "במקרה של דחייה בפינוי המגרש, לא צפוי כל עיכוב בלוח הזמנים. הדחייה תחסוך מחברי קבוצת הרכישה הוצאות מימון ועלויות נוספות שהיו חלות עליהם, ותאפשר לרוכשים להעביר את יתרת התשלום רק בשלב מאוחר יותר", מוסרים ממינהל מגורים לישראל.

מרשות מקרקעי ישראל נמסר בתגובה: "רשות מקרקעי ישראל מצפה לקבל את מתחם רשות השידור ולמסור אותו לזוכה במועדים הקבועים במכרז — בין אם יהיה שינוי במועד הקמת התאגיד ובין אם לא. בנוגע למועד התשלום, מסמכי המכרז קובעים, בין היתר, כי הזוכה יידרש להשלים את מלוא התמורה בגין הקרקע (יתרת 85%) תוך 30 יום מהמועד שבו רמ"י תמסור לו הודעה כי המגרש ניתן למסירה לזוכה".

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"