פרויקט "דירה להשכיר": 136 דירות בשכונת המשתלה בת"א; רבע מהן יושכרו בהנחה של 20%

עוד ■ רבע מהדירות יושכרו לזכאים בהנחה של 20% ממחירי השוק והיתר – במחירי שוק ■ בשכונת המשתלה יכלול הפרויקט ארבעה בניינים בני שש קומות ושטחי מסחר בהיקף של 1,500 מ"ר

רז סמולסקי
רז סמולסקי
רז סמולסקי
רז סמולסקי

הוועדה המחוזית תל אביב אישרה להפקדה שלשום (ב') שתי תוכניות להשכרה ארוכת טווח, אחת ל-136 דירות בשכונת המשתלה בצפון תל אביב והשנייה להשכרה של 440 דירות במתחם שוק גולדמן באור יהודה.

את שתי התוכניות מקדמת החברה הממשלתית "דירה להשכיר" ובמסגרתן היזם שיזכה במכרז ישכיר את הדירות לתקופה בת 20 שנה, כאשר בסופה יהיה רשאי למכור אותן בשוק החופשי.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

הדמיה של פרויקט המשתלה בתל אביבצילום: יער אדריכלים ומתכנני ערים

שתי התוכנית צריכות לעבור תהליך של שמיעת התנגדויות לתוכנית ולפי ההערכות של דירה להשכיר, המכרז במשתלה יפורסם למכירה עד סוף השנה והמכרז באור יהודה יפורסם בתוך שנה. לקראת סוף הבנייה של הפרויקטים יתחיל תהליך רישום של שוכרים והגרלות של שוכרים זכאים.

במסגרת פרויקטים של דירה להשכיר, 25% מהדירות מושכרות לזכאים תמורת דמי שכירות זולים ב-20% ממחיר השוק והיתר מושכרות על ידי היזם במחירי שוק. כך שבשכונת המשתלה 34 דירות יושכרו תמורת דמי שכירות מפוקחים ובאור יהודה יהיו 110 דירות כאלה. כל השוכרים נהנים מחוזי השכרה ארוכי טווח.

בשכונת המשתלה יכלול הפרויקט ארבעה בניינים בני שש קומות ושטחי מסחר בהיקף של 1,500 מ"ר. באור יהודה, בנוסף ל-440 יחידות דיור יבנה גם מרכז מסחרי שכונתי קטן בהיקף של 9,500 שקל.

בחודשים הקרובים יתפרסמו מכרזים נוספים להשכרה ארוכת טווח, מכרז של 279 במתחם אלנבי בירושלים ייסגר בסוף החודש, ומכרז נוסף במתחם הדסה הקטנה לבנייה של 450 יחידות דיור ושטחי מסחר בהיקף של 6,000 מ"ר יפורסם בספטמבר ובראשון לציון יפורסם בחודש הבא מכרז ל-200 יחידות דיור להשכרה.

בשכונת גליל ים בהרצליה מסתיימת הבנייה של אחד הפרויקטים הראשונים של דירה להשכיר. מדובר בפרויקט בן 273 יחידות דיור וההרשמה אליו נסגרת בשבוע הבא. 68 דירות מתוכו מיועדות להשכרה במחיר מוזל ונכון לרגע זה מתמודדים על הדירות האלה כ-1,070 נרשמים, כלומר סיכויי הזכייה בהן עומדים על 1 ל-16. נדגיש כי מדובר רק בפלח של הדירות המוזלות וכי ההרשמה טרם נסגרה וצפויה למשוך עוד מתמודדים.

דירה להשכיר (החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה בע"מ) היא חברה ממשלתית המנוהלת על ידי עוזי לוי אשר החלה את פעילותה בדצמבר 2014. לוי מציין כי מטרת החברה להגיע ליעד של אלפי יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"