היסטוריה בחריש: נחתמו טפסי אכלוס ל-85 דירות ראשונות בעיר החדשה

הדירות הראשונות יאוכלסו בפרוייקטים של י.ח. דמרי ומגידו, ובשבוע הבא יחל הליך מסירת המפתחות ■ כיום נבנות בעיר 6,300 דירות עם צפי אכלוס של 2,000 דירות עד לסוף השנה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

היסטוריה בעיר החדשה חריש: הבוקר חתמו יו"ר הוועדה המיוחדת לתכנון ולבנייה חריש, דוד מגן-מונסונגו, ומהנדסת הוועדה, ייבגניה מלכין, על טפסי 4 לקראת אכלוסן של 85 הדירות הראשונות בעיר שבנייתן הושלמה. אלו הן הדירות הראשונות מתוך כ-10 אלף דירות שמצויות כיום בשלבים שונים של תכנון ובניה בעיר - שעל פי הערכות הממשלה תמנה בתוך מספר שנים בין 50 ל-60 אלף איש.

הדירות הראשונות שיאוכלסו נמכרו בפרוייקטים של החברות י. ח. דמרי ומגידו בעיר. החתימה על הטפסים תאפשר את חיבור הדירות לתשתיות חשמל, מים ותקשורת. מי.ח. דמרי נמסר כי בעקבות החתימה על הטפסים, תחל החברה באיכלוסם של שלושת הבניינים הראשונים, הכוללים 60 דירות. הליך מסירת המפתחות ואיכלוס הרוכשים יחל מיד לאחר חג הפסח, ב-1 למאי 2016.

חרישצילום: רמי שלוש

בסוף שנת 2012 פירסמה רשות מקרקעי ישראל את מכרזי הקרקע הראשונים בעיר חריש, שבמקור תוכננה להיבנות כעיר לציבור החרדי. עם פרסום תוצאות המכרזים בינואר 2013, התברר כי רק חלק קטן מהעמותות החרדיות שניגשו למכרז הצליח לזכות בקרקעות, בעוד שברוב המתחמים זכו עמותות בניה חילוניות או דתיות, וכן חברות יזמיות.

על פי נתוני ועדת התכנון המיוחדת, בימים אלה נבנות בחריש כ-6,300 דירות, מהן כ-2,000 צפויות לאכלוס עד לסוף 2016. אלה יצטרפו ל-300 משקי הבית המתגוררים ביישוב הותיק, אשר מסביבו נבנית העיר החדשה.

מהוועדה המיוחדת חריש נמסר כי "האכלוס הוא הפחת רוח חיים ביישוב ואבן דרך בולטת בהקמת ופיתוח העיר. יו"ר הוועדה, השר בדימוס דוד מגן-מונסנגו הודה לנציגי משרד הבינוי והשיכון וכל חברי הוועדה על חלקם בעמידה באתגר והבטיח לראש המועצה המקומית יצחק קשת לעשות כל מאמץ כדי שמעמד העירייה יוענק ליישוב כבר בשנה הבאה.

"בחודשים האחרונים אישרה הוועדה המיוחדת למעלה מ-2,500 היתרי בנייה לדירות ואיזור עסקים ראשי ביישוב חריש הכולל תחנת דלק, בית מלון ומתחם ייחודי המאחד את כל שירותי ההצלה מד"א, משטרה וכיבוי אש".

ראש המועצה המקומית חריש, יצחק קשת אמר כי: "מדובר ביום חג ואני מאושר שהגענו לרגע הזה. העיר חריש ערוכה לקליטת ראשוני התושבים החדשים ואנו מצפים להגעתם של מאות המשפחות הראשונות בחודשים הקרובים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב