"למכור את הדירה של ענבל אור בפרויקט 'מציצים' בתל אביב"

רוכשי דירות בפרויקט טוענים: לענבל אור אין יכולת כלכלית ומשפטית להמשיך להיות שותפה

רז סמולסקי
רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רז סמולסקי
רז סמולסקי

רוכשי הדירות בפרויקט "מציצים" של קבוצת אור סיטי נדל"ן הגישו בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב למכור את דירתה של ענבל אור ולמנות את עו"ד עופר שפירא שמייצג אותם, ככונס נכסים על הזכויות בדירה. את התמורה שתתקבל ממכירה מבקשים החברים בקבוצה להעביר לקופת כונס הנכסים הזמני.

פרויקט "מציצים" נמצא ברחוב הושע 18 בתל אביב. הקבוצה שבונה אותו התארגנה לפני מספר שנים והזכויות בקרקע נרשמו על שם השותפים בקבוצה. הבקשה שלהם נוגעת לזכויות האישיות של ענבל אור.

ענבל אור בבית המשפטצילום: עופר וקנין

לטענתם, לאור אין יכולת כלכלית ומשפטית להמשיך להיות שותפה בפרויקט, והבעלות שלה על דירה בפרויקט היא "פגיעה חמורה, בלתי סבירה וגורמת נזקים עצומים ובלתי הפיכים לשאר החברים בקבוצה".

מוקדם יותר, פורסם כי עורך דינה של אור, עדי כרמלי, שלח מכתב למפלג ההונאה בתל אביב בו הוא טוען למעילה שבוצעה בקבוצות החברות אשר בשליטתה וכן, בחשבונות הבנק הפרטיים שלה.

הוא ביקש בשמה של אור תאום מועד לפגישה ביחידה על מנת למסור את המידע שברשותה והוסיף כי יש במידע בכדי לנקות את שמה מן החשדות שיוחסו לה בחקירתה, ואף להביא לפתיחת חקירה בחשד למעילה שבוצעה כנגדה.

בשבוע שעבר אור שוחררה בערבות לאחר שנחקרה שעות ארוכות באזהרה במשטרת מחוז תל אביב. המשטרה בודקת חשדות להונאה וגניבת כספי ציבור. החקירה מתנהלת במחלק ההונאה במחוז תל אביב ובין השאר נבדקים חשדות להלבנת הון, הונאה על מכירות כפולות של דירות, שימוש בכספי ציבור ועוד.

רחוב הושע 18, תל אביב

עו"ד יואב בן פורת ממשרד איתן ארז, המפרק הזמני של חברות בקבוצת אור סיטי נדל"ן מסר בתגובה: "בהחלטת בית המשפט המחוזי מיום 5 באפריל 2016 ניתן צו איסור דיספוזיציה על כלל הנכסים של החברות ושל ענבר אור, עד להחלטה אחרת. כל נכס או זכות של החברות או של ענבל אור, ימומשו אך ורק בתיאום עם הנושה המובטח - בנק מזרחי טפחות - ובפיקוח המפרק הזמני, וזאת לאחר קבלת אישור בית המשפט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב