הופקדה תוכנית קרן הקריה הכוללת את המגדל הגבוה במדינה

על פי התוכנית ייבנו בין דרך בגין ושדרות שאול המלך שני מגדלי משרדים - בני 100 ו-50 קומות - ושני מגדלי מגורים בני 45 קומות ו-750 יחידות דיור ■ עוד תיבנה במתחם תחנת רכבת קלה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה של מחוז תל אביב הודיעה השבוע על הפקדת תוכנית "קרן הקריה", הכוללת את המגדל הגבוה בישראל, להתנגדויות. זאת, כמעט שנה לאחר ההחלטה לאשר את התוכנית להפקדה.

על פי התוכנית, בשטח בן 38 דונם בפינתו הצפון-מזרחית של מתחם הקריה, בין הרחובות מנחם בגין ושאול המלך, ייבנו ארבעה מגדלים, שניים למטרות מגורים, ושניים בייעוד תעסוקה. תקופת הגשת ההתנגדויות לתוכנית תארך 60 יום וצפויה להסתיים בסוף חודש מאי.

פרויקט קרן הקריה. הדמיה: ויו פוינט

רשות מקרקעי ישראל מקדמת את התוכנית, יחד עם עיריית תל אביב, באזור שכבר פונה על ידי משרד הביטחון ממבנים לפני כשנתיים, ומשמש כיום כחניון. על פי התוכנית המקורית שאישרה הוועדה להפקדה במאי 2015, גובהם של מגדלי המגורים יתנשא ל-45 קומות, אחד ממגדלי התעסוקה יתנשא ל-50 קומות והשני יתנשא לגובה של 80 קומות. עם זאת, במהלך החודשים האחרונים פעלה עיריית תל אביב לשינוייה של התוכנית, ובתיקון שהגישה צמח גובה המגדל ל-100 קומות. כמו כן, כולל המתחם תחנת רכבת קלה של הקו האדום.

המגדלים הנמוכים יותר, בני 45 הקומות, יכללו על פי התוכניות 750 יחידות דיור מהן 20% דירות קטנות. במפלס הקרקע של הפרויקט יוקם מרכז מסחרי.

לדברי עו"ד צבי שוב, מומחה לדיני מקרקעין, "מעודד לראות כי התוכנית עליה מדברים כבר שנים, במסגרתה יהפכו בסיסים צבאיים לשטחי מגורים – קורמת סוף כל סוף עור וגידים ויוצאת לפועל. מהלך זה של הפיכת בסיס צבאי לשטח מגורים עירוני ישוי לסייע במניעת עליית המחירים הקיצונית באזור המרכז.

מעיריית תל-אביב-יפו נמסר כי פרק הזמן הארון בין ההחלטה על הפקדת התכנית והפקדתה בפועל "נדרש למילוי והתאמת תנאים על פי החלטת הועדה המחוזית, כולל תאומים עם גורמים שונים כגון משרד התחבורה, משרד להגנת הסביבה וכד'". עוד מסרה העירייה כי בשלב זה, התכנית הופקדה כשהמגדל הגבוה הנו בגובה של 80 קומות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראש הממשלה בנימין נתניהו. "זה ש'הכל שפיט' זה חסם לעסקים, שלא קיים בשום מקום בעולם המערבי"

הבנקים מאותתים לנתניהו: "ניצנים של משיכת פקדונות, ולא רק בהיי-טק"

שמעון ריקלין, אראל סגל, ינון מגל, יעקב ברדוגו, מגי טביבי

לא היה דבר כזה: עם מאות מיליוני שקלים, הערוץ הזה מאיים לשנות את המפה הפוליטית בישראל