עיריית גבעתיים תערוך משאל בנוגע לפינוי בינוי במתחם ההסתדרות דרום

רן קוניק, ראש העירייה: "מדובר על החלטות גורליות הנוגעות לבתים של אנשים שצריכות להתקבל אך ורק בראייה עירונית - ולא על פי מידת הקולניות של קבוצות לחץ פוליטיות"

רז סמולסקי
רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רז סמולסקי
רז סמולסקי

עיריית גבעתיים תקיים משאל בין 900 הדיירים בפרויקט מתחם ההסתדרות - פרויקט שמיועד לפינוי פינוי. המשאל יחל בעוד כעשרה ימים, ובמסגרתו יעברו נציגים של מכון סקרים פרטי שנשכר על ידי העירייה מדלת לדלת, כדי לשמוע את דעת התושבים לגבי התוכנית שמקודמת במתחם.

בעיריית גבעתיים הגיעו להבנה שהדיירים לא תמיד מבינים את התוכנית או מעורבים בפרויקט, ובמקרים רבים הם חסרי קול. לעומת זאת, ישנם יזמים, פוליטיקאים ובעלי אינטרסים שיוצרים לחץ רב לקידום או אי קידום התוכנית, ומתיימרים לייצג את בעלי הנכסים. במשאל יישאלו הדיירים אם הם מכירים את התוכנית, מבינים אותה, מה דעתם בנושא, והאם הם מעוניינים בתוכנית או מתנגדים לה.

פרויקט פינוי בינוי ברחוב בהסתדרות בגבעתיים. הדמיה: בר הרשקוביץ אדריכלים

תוכנית ההסתדרות דרום היא תוכנית פינוי בינוי לאורך רחוב ההסתדרות בגבעתיים, בין הרחובות יצחק רבין וקניון גבעתיים בצפון, עד דרך אלוף שדה בדרום. התוכנית הופקדה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ונמצאת בשלב ההתנגדויות.

"מטבע הדברים, משהגענו לשלב זה, צפים לחצים והתנגדויות מצד גורמים שונים, כולל גומרים פוליטיים כאלו ואחרים, אשר מנסים לארגן קבוצות לחץ בעד ונגד התוכנית", הסביר ראש העיר, רן קוניק. "מדובר על החלטות גורליות הנוגעות לבתים של אנשים, והחלטות כאלו צריכות להתקבל אך ורק בראייה עירונית ולא על פי מידת הקולניות של קבוצות לחץ פוליטיות, אשר רוכבות על התוכנית בטיעוני בעד ונגד שלא תמיד יש בהם מן האמת לצערי, ושעלולים לפגוע בסופו של דבר גם בבעלי הדירות, שאינם מודעים לכך".

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים

"נוכח זאת, החלטתי לבקש מהוועדה המחוזית לאפשר הארכה של שלושים יום נוספים לשלב ההתנגדויות, ובמקביל לצאת במשאל מקיף מדלת לדלת של תושבי מתחם ההסתדרות, וזאת בכדי לאפשר לכל אחד להשמיע את דעתו, ובעיקר בכדי לקבל מידע אמיתי ישירות מהתושבים, ולא באמצעות בעלי אינטרסים כאלו ואחרים.

"לאחר שיתקבלו תוצאות המשאל, נפרסם אותן על פי אמות המידה שלנו לשקיפות, ונערוך מפגש משותף לקבלת החלטות דמוקרטיות, הנוגעות לאופן המשך קידום התוכנית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה