הותר לפרסום |

ענבל אור נעצרה בחשד להעלמת מס בעשרות מיליוני שקלים

ענבל אור נעצרה אתמול בידי חוקרי רשות המסים, יחד עם סמנכ"ל הכספים שלה ■ היא שוחררה למעצר בית למשך שבועיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הותר לפרסום כי יזמית הנדל"ן ענבל אור נעצרה אתמול בחשד להעלמת מסים בעשרות מיליוני שקלים - באמצעות חשבוניות פיקטיביות. אור שוחררה אתמול למעצר בית למשך שבועיים.

רשות המסים ניהלה בחצי השנה האחרונה חקירה סמויה סביב עסקיה של אור. חוקרי הרשות הגיעו אתמול למשרדי אור סיטי נדל"ן, בבעלות אור, וגבו עדויות. יחד עם אור נעצר אתמול דרור גלעדי, סמנכ"ל הכספים של קבוצת הנדל"ן של ענבל אור, על ידי רשות המסים ושוחרר בערבות בהסכמה. גלעדי חשוד בהוצאת חשבוניות כוזבות וסיוע לענבל אור בהעלמת עסקות בעשרות מיליוני שקלים שביצעה הקבוצה.

ענבל אור, בעלים ומנכ"לית של חברת אור סיטי נדל"ןצילום: יחצ

אור מיוצגת על ידי עורכי הדין רונן רוזנבלום ואודי ברזלי, המייצג גם את בר רפאלי מול רשות המסים.

חברת אור סיטי נדל"ן הוקמה על ידי ענבל אור ב–2005, והתמחתה בגיבוש קבוצות רכישה. עד כה אירגנה החברה 30 קבוצות רכישה. הפרויקט הראשון שפירסם את אור היה מגדל הטייסים ברמת גן. הפרויקט יצא לדרך ב–2008 אך ידע קשיים רבים, איחור בהשלמה, ועיכוב בקבלת טופס 4 — בין היתר בגלל חשד לעבירות בנייה. בסופו של דבר הוא אוכלס ב–2014.

לפני כשבועיים הודיעה אור כי היא פורשת מהתחום שפירסם והעשיר אותה ב–11 השנים האחרונות — ארגון קבוצות רכישה — ועוברת לעסוק בייזום נדל"ן בלבד. לשם כך תקים חברה יזמית שתיזום ותמכור דירות בהליכים מקובלים של חוזי מכר ועמידה בחובות חוק המכר. לדברי אור, היא עברה ליזמות בגלל חיכוכים עם חברים בקבוצות הרכישה והחלטות שגויות וחסרות ניסיון שהם קיבלו.

ציון דרך משמעותי בעסקי הקבוצה היה רכישת השליטה (60%) בחברה הציבורית אינוונטק סנטראל מלונות, בינואר 2015. לאחר מכן שונה שמה לאור סיטי החזקות. החברה אינה נמצאת ברשימת החברות החשודות של הרשות.

עם רכישת החברה הציבורית, הודיעה אור כי תתמקד באמצעותה בייזום פרויקטים של תמ"א 38. בספטמבר 2015 הודיעה החברה לדירקטוריון כי היא מתכוונת להעביר פרויקטים מהחברה הפרטית שלה, אור סיטי נדל"ן, לחברה הציבורית, בתמורה להקצאת מניות.

סמנכ"ל הכספים של אור, גלעדי, הוא בעל תואר ראשון במינהל עסקים והתמחות בחשבונאות מהמכללה למינהל ובעל תואר שני במינהל ומדיניות ציבורית מאוניברסיטת בן גוריון. לפי תנאי העסקתו הוא מתוגמל ב–40 אלף שקל בחודש למשרה מלאה, אך מכיוון שהיקף עבודתו היא 30% בלבד, שכרו בחברה הציבורית הוא 12 אלף שקל.גלעדי שוחרר בהסכמתו של השופט דוד שאול גבאי ריכטר מבית משפט השלום בירושלים, תמורת הפקדת מזומן בסך 100 אלף שקל, התחייבויות וערבויות על סך 700 אלף שקל והפקדת דרכונו.

עורכי הדין רונן רוזנבלום ואודי ברזילי, המייצגים את ענבל אור וקבוצת אור סיטי נדל"ן, מסרו: "מן הראוי להמתין לסיום החקירה עד יתבררו העובדות לאשורן. נדגיש כי מעולם לא נטענה שום טענה במסגרת החקירה כלפי ענבל אור והקבוצה הקשורה ליסוד של מרמה או הונאה. החקירה מתמקדת אך ורק בהיבט מאוד ספציפי בהתאם לחוק מע"מ. אנו סמוכים ובטוחים שכפי שהחקירה החלה בעקבות הליך ביקורת אזרחי , כך יסתיים העניין בהיבט האזרחי בלבד מבלי הצורך בהליך פלילי. חשוב להדגיש כי אין קשר בין הפעילות הנדל"נית השוטפת של הקבוצה לבין היבטי החקירה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד