כינוס נכסים בגוש הגדול בת"א: קרקע ל-82 דירות מוצעת למכירה

הכונס מעריך, כי לאחר פינוי שדה דב ניתן יהיה להגדיל את זכויות הבנייה במקום ■ הליך הכינוס התחיל כאשר עשרות בעלי הקרקע לא הצליחו להגיע להסכמות כיצד לקדם את הבנייה

רז סמולסקי
רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רז סמולסקי
רז סמולסקי

קרקע בגוש הגדול בצפון תל אביב מוצעת למכירה במסגרת הליך של כינוס נכסים לפי הערכת שווי של 255 מיליון שקל (לא כולל מע"מ). על הקרקע יש תוכנית לבנייה של 82 דירות אך קיים פוטנציאל השבחה והגדלה של הזכויות ל-212 יח"ד. ההערכה השמאית מגלמת שווי של 1.2 מיליון שקל לקרקע לדירה.

הליך הכינוס התחיל כאשר עשרות בעלי הקרקע לא הצליחו להגיע להסכמות כיצד לקדם את הבנייה וחלק מהם הגישו לבית המשפט השלום בתל אביב בקשה לפירוק שיתוף במרץ 2010. בית משפט מינה את עו"ד שי רוה לנהל את הכינוס. בין בעלי הקרקע נמנים, פרופ' נאוה זיסאפל, לאה יודקובסקי, תומס לייטרסדורף, אסתר זוכוביצקי, חנן מלצר והיזמים שהקימו את רשמת AM:PM, האחים רן וגל בלינקס וגיא אדרי.

בנייה בגוש הגדול בתל אביבצילום: ניר קידר

שטחה של הקרקע המדוברת הוא כ-7.5 דונם והיא נמצאת בפינת הרחובות איינשטיין ויובל נאמן. זכויות הבנייה הקיימות הן לשני בניינים בני תשע קומות, שבע קומות מגורים מעל שתי קומות מסחר, ו-82 יח"ד בסך הכל (41 יח"ד בכל בניין), שטח הבנוי העיקרי למגורים בהיקף של 9,300 מ"ר ומסחק בהיקף של 1,875 מ"ר. שטח הדירות הממוצע צריך לעמוד על 120 מ"ר עיקרי (לא כולל ממ"ד ושטחי שירות נוספים) בתמהיל של 16% דירות בשטח ממוצע עד 80 מ"ר, 24% מהדירות בשטח של 80-100 מ"ר ו-60% דירות ששטחן מעל 100 מ"ר. תקן החניה הוא 1.5 מקומות חניה לכל דירה בשטח עד 120 מ"ר ושתי חניות לדירה שגדולה מכך.

עם זאת ישנו פוטנציאל להגדלת זכויות הבנייה לאחר פינוי שדה דב, פינוי שיסיר את מגבלת הגובה החלה על תוכניות שסמוכות לשדה התעופה ובהתאם לזכויות בנייה של תוכנית המתאר של תל אביב (תא/5000). הפוטנציאל הוא לשטח בנייה בהיקף של כ-24.5 אלף מ"ר, מתוכם כ-17 אלף מ"ר למגורים, 6,700 מ"ר לשטחי מסחרי ו-700 מ"ר למבני ציבור. גובה הבניינים יוכל לעלות ל-25 קומות ומספר היח"ד יעלה ל-212 בשטח ממוצע של 80 מ"ר עיקרי.

השמאי אריה קמיל העריך את הקרקע בשווי של 255 מיליון שקל, כאשר שטחי המגורים קיבלו הערכת שווי של כ-312.2 מיליון שקל (13.5 אלף שקל למ"ר מבונה) והשטחים המניבים הוערכו ב-188 מיליון שקל. לאחר הפחתה של היטלי השבחה בגין הגדלת זכויות הבנייה ועלות משך הזמן שייקח עד מימוש הבנייה שוויה עומד על 255 מיליון שקל.

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"