מגדלי הקריה החדשים בתל אביב יכללו 
40 דירות שהמדינה תשכיר לטווח ארוך

הדירות יוקמו כחלק ממכרז של רשות מקרקעי ישראל לבניית 330 דירות ושטחי משרדים נרחבים בשני מגדלים במתחם כנרית, הצמוד 
לבסיס הקריה בתל אביב ■ שטח הדירות יהיה 87 מ"ר ותוצמד להן חניה, והשוכרים יקבלו הנחה של 40% בדמי הניהול החודשיים

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

בעוד כחודש וחצי יגיע המועד האחרון להגשת הצעות במכרז המקרקעין האטרקטיבי ביותר בשנים האחרונות - לבניית 330 דירות ושטחי משרדים נרחבים בשני מגדלים במתחם כנרית – שטח בן כעשרה דונמים במרכז תל אביב, שעד לפני זמן קצר עוד היה חלק מבסיס הקריה, וכיום משמש חניון.

במכרז זה הוכנס חידוש לדרישת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב: היזם שיזכה בקרקע, ויצמיד ככל הנראה את מחירי הדירות למחירי הדירות במגדלי יוקרה התל אביביים האחרים, יידרש למסור 40 דירות מהפרויקט לידי המדינה, למטרת דיור בהשכרה לטווח ארוך. מפרטי המכרז עולה כי הדירות להשכרה צפויות להיות דירות ארבעה חדרים קטנות, בשטח של 87 מ"ר. 232 מתוך יתר הדירות ייבנו כדירות גדולות בשטח של כ-120 מ"ר, ו-58 הדירות הנותרות ייבנו כדירות קטנות בשטח של 75 מ"ר. כל השטחים האלה כוללים ממ"ד.

על פי תוכנית שאושרה בשנה שעברה, בשטח זה התחום על ידי רחוב קפלן מדרום, רחוב לאונרדו דה וינצ'י ממערב ובסיס הקריה בצפון וממזרח, ייבנה קומפלקס שיכלול שני מגדלי מגורים בגובה מקסימלי של 180 מטר, מבנה משרדים בן שש קומות מעל קומה מסחרית לאורך רחוב דה וינצ'י, ומעליו שתי קומות של דיור להשכרה, ומבנה נוסף של 11 קומות משרדים מעל קומה מסחרית. בסך הכל כוללות זכויות הבנייה 28,750 מ"ר בנויים למגורים רגילים, ו-3,000 נוספים להשכרה; 26,800 מ"ר שייבנו כשטחי משרדים, מהם 1,500 לצורכי ציבור; ו-1,250 מ"ר לצורכי מסחר.

עבור החכרת הקרקע לתקופה של 98 שנים, מצפים ברשות מקרקעי ישראל להכניס סכום של כמיליארד שקל, אם כי בניית הדירות להשכרה צפויה להפחית כמה עשרות מיליוני שקלים מהתמורה. את הדירות להשכרה יבנה היזם על פי מפרט שצורף למכרז, שתואם את המפרט שגיבש משרד הבינוי לדירות מחיר מטרה בשנה שעברה. היזם יהיה אחראי לרשום את הדירות על שם המדינה כחלק מרישום הבית המשותף, ושיווק היחידות ייעשה על ידי רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב.

אחד החסמים המרכזיים שעומדים בפני עשירוני הביניים במגורים במגדלי יוקרה הוא סוגיית דמי הניהול, שעשויים להגיע לאלפי שקלים בחודש. במסגרת המכרז נקבע כי שוכני הדירות להשכרה יזכו בהנחה בשיעור של 40% בתשלום דמי הניהול, אך גם כי התשלום לא יפחת מ-450 שקל לחודש לדירה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"