משפחת כוזהינוף פועלת לאיחוד שני המגדלים המתוכננים 
במתחם גבעת עמל בת"א - למגדל בגובה 45 קומות

לפי התוכנית המקורית, במתחם שבדרום שכונת בבלי היו אמורים להיבנות שני מגדלים של 18 ו-22 קומות ■ התוכנית החדשה להקמת
מגדל אחד עם 174 דירות הופקדה להתנגדויות ■ שלושה מגדלים נוספים מתוכננים להיבנות בתל אביב - ברחובות המסגר, לבנדה ומשה דיין

רז סמולסקי
רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רז סמולסקי
רז סמולסקי

משפחת כוזהינוף מגדילה את פרויקט "מגדל בראשית" בגבעת עמל ב' (בבלי) בתל אביב. לפי תוכנית חדשה שמקדמת המשפחה, יאוחדו שני המגדלים המתוכננים, בני 18 ו-22 קומות, למגדל אחד של 45 קומות. מספר הדירות המתוכנן יגדל מ-146 ל-174, תוספת של 28 דירות לעומת התוכנית המקורית.

מגדל בראשית מתוכנן להיבנות על מגרש של 4 דונמים, ובמתכונתו החדשה יהיו בו 41 קומות למגורים, קומה טכנית כפולה על הגג ושלוש קומות מדורגות לאורך רחוב פעמוני. גובהו יהיה 168 מטר. על פי התוכנית החדשה, שטחי הבנייה העיקריים בפרויקט יוגדלו ל-3,770 מ"ר, ובסך הכל ייבנו שטחים עיקריים של כ–22.6 אלף מ"ר.

התוכנית הופקדה להתנגדויות בוועדה המקומית תל אביב. את התוכנית תיכנן משרד האדריכלים יסקי מור סיוון.

לפני כשנה וחצי רכשו אורן, יעקב, מוטי ומורן כוזהינוף את הקרקע בדרום שכונת בבלי תמורת 200 מיליון שקל. מאז עוסקים בני המשפחה בתכנון מחודש של המגדלים ובפינוי התושבים מהמתחם.

הדמיית מגדל בראשיתצילום: הדמיה : יסקי מור ס

תל אביב תופסת גובה

בתוך כך, הוועדה המחוזית לתכנון בתל אביב החליטה להפקיד השבוע תוכניות בנייה לשלושה מגדלים בעיר - ברחובות המסגר, לבנדה ומשה דיין. ברחוב המסגר 2 מתוכנן מגדל משרדים של 32 קומות, שקומת הקרקע שלו תשמש למסחר. רשות מקרקעי ישראל, עיריית תל אביב ואונגר סוכנויות הם הבעלים של המגרש — וגם מגדל זה תוכנן בידי משרד יסקי מור סיוון.

את הקמתו של המגדל השני יוזמת חברת אמריקה ישראל בקרן הרחובות לבנדה וראש פינה. הוא ייקרא מגדל אלדן, ויהיו בו 25 קומות. שטח המגרש שני דונמים, והמגדל מיועד לשימושים מעורבים - תעסוקה ומגורים בקומות העליונות. המגדל תוכנן על ידי אדריכל אלי ברוסטובסקי.

המגדל השלישי מתוכנן להיבנות ברחוב משה דיין, בקרבת כפר שלם, על מגרש של 7.4 דונמים. מדובר בשני מבנים למגורים, אחד בן 8 קומות מגורים וקומה מסחרית, והשני בן 24 קומות מעל קומת מסחר. בשני המבנים יהיו כ-155 יחידות דיור — 20% יחידות קטנות בשטח 80 מ"ר, כולל הממ"ד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה

רעות וקנין. "יש מוצרים שגם אם אני מוכנה לשלם ורוצה להביא אותם, אין מצב"

מדוע הפיצות בפסח לא יכולות להיות עגולות? האישה שיודעת למה כל כך יקר פה