משרד הבינוי: גידול של מיליון איש יצריך בניית 200 אלף דירות לחרדים

לפי הערכות, האוכלוסיה החרדית צפויה לגדול מ-910 אלף ב-2014 ל-1.9 מיליון ב-2035 ■ גלנט: "על הממשלה לפעול לתכנון ולשיווק מתאימים שיפתרו את מצוקת הדיור המשותפת לכלל האוכלוסיה"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

גידול של כמיליון איש באוכלוסיה החרדית ב-20 השנים הקרובות יצריך תוספת של 200 אלף דירות לצרכי המגזר עד 2035 - כך עולה מעבודה שמבצע בימים אלה משרד הבינוי בשיתוף המכון החרדי למחקרי מדיניות, שעיקריה הוצגו בשבוע שעבר בפני שרי קבינט הדיור. על פי המחקר, בעוד שב-2014 מנתה האוכלוסייה החרדית 910,500 אזרחים, שהיוו כמעט 10% מהאוכלוסייה הכללית, התחזית הדמוגרפית של המגזר החרדי ל-2035 עומדת על 1,891,300 חרדים, שיהוו 17.2% מכלל אוכלוסיית ישראל.

ממשרד הבינוי נמסר כי "התוכנית בוחנת את צרכי הדיור החרדי בהתאם לתחזיות דמוגרפיות, תוך תשומת לב לשונות הקהילתית בחברה הישראלית ולשונות במגזר החרדי עצמו. מהתכנית עולה כי על מנת להיענות לביקושים הצפויים במגזר החרדי, תצטרך המדינה להביא סל פתרונות מגוון". עוד נמסר כי התוכנית צפויה להיכלל במסגרת תוכנית הדיור הלאומית שמגבש מינהל התכנון.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

בשבוע שעבר הוצגו עיקרי התוכנית בפני קבינט הדיור ובפני פורום משרדי הממשלה השותפים להליך התכנון בישראל. את התוכנית מובילים נתנאל לפידות, מנהל אגף בכיר תכנון אסטרטגי ומדיניות במשרד הבינוי, ד"ר חיים זיכרמן מטעם המכון החרדי, וראש עיריית בית"ר עילית לשעבר, יצחק פינדרוס.

בני ברקצילום: דודו בכר

שר הבינוי, יואב גלנט, אמר כי "מדובר בתוכנית הממפה את הביקוש הצפוי לדיור ב-20 השנים הקרובות, עם בדיקה מעמיקה של הצרכים העתידיים של המגזר החרדי. על הממשלה לפעול לתכנון ולשיווק מתאימים שיפתרו את מצוקת הדיור המשותפת לכלל האוכלוסיה".

יו"ר המכון החרדי, אלי פלאי, אמר: "המיזם המשותף ליצירת פתרונות דיור לאוכלוסיה החרדית בישראל הוא הפעם הראשונה בה נעשית עבודת מחקר מעמיקה, המבוססת על נתונים אותנטיים פנים חרדיים, וזוכה להכרה של משרדי הממשלה השונים. אני מברך על שיתוף הפעולה עם קובעי המדיניות, ובראשם משרד הבינוי, להתוויית מערכת יחסים מקצועית משפיעה ומקדמת".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה