משרד הפנים: לעיריית 
בת ים נדרש סיוע ממשלתי של עשרות מיליוני שקלים

ראש המינהל לשלטון מקומי במשרד הפנים כתב למשרד האוצר: החלפת שר הפנים תגרום לעיכובים בעבודת הוועדה שדנה במעמדה המוניציפלי של בת ים - ולכן יש לסייע לעירייה

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

משרד הפנים פנה לפני כשבועיים למשרד האוצר, כדי ששני המשרדים יציגו מתווה סיוע משותף לעיריית בת ים. מטרת הסיוע היא לאפשר לעירייה לסיים את שנות התקציב 2015 ו-2016 באופן שלא ייווצרו בשנים אלה גירעונות של עשרות מיליוני שקלים. הפנייה נעשתה על רקע עיכוב צפוי בעבודת ועדת חקירה שהקים משרד הפנים, לצורך בדיקת האפשרות לאחד בין עיריות בת ים ותל אביב, או להעביר הכנסות מעיריית תל אביב לבת ים, כדי שזו תוכל לתפקד.

לפני כשנה, בעקבות עתירה שהגישה לבג"ץ עיריית בת ים, הוקמה ועדת החקירה בראשות בני וקנין, לשעבר ראש עיריית אשקלון, על ידי שר הפנים דאז, גדעון סער. העיריית תבעה, בין השאר, העברת 83 מיליון שקל בשנה, על מנת שתוכל להמשיך לתפקד, עד לקבלת ההחלטה הסופית בעניינה.

הוועדה היתה אמורה לפרסם המלצות ביניים כבר בתחילת 2015, אבל עם הימשכות עבודתה, פנתה במארס השנה העירייה לבג"ץ, בבקשה להורות למדינה להאיץ את עבודתה. שופטי בג"ץ כתבו בהחלטתם במארס, כי "מתבקש שהוועדה תעשה כל מאמץ להחיש את מלאכתה", והטילו על המדינה להביא בפניהם עדכון בסוף יוני.

ראש עיריית בת ים, יוסי בכרצילום: תומר אפלבאום

אחת הבעיות שניצבו בפני חברי הוועדה היתה שמאז הקמתה הוחלפו פעמיים שרי הפנים, וחבריה עדיין לא הגיעו לגיבוש המלצות הביניים. בעדכון ששלחה המדינה לבג"ץ בתחילת החודש, נמסר שכרגע ממתינים בוועדה להחלטתו של שר הפנים החדש, סילבן שלום.

במכתב ששלח לפני שלושה שבועות מנהל המינהל לשלטון מקומי במשרד הפנים, מרדכי כהן, לסגן הממונה על התקציבים באוצר, ערן ניצן, נאמר כי השר שלום יצטרך ללמוד את הנושא, ואולי לשנות את עבודת הוועדה - מה שעלול להשפיע על הזמן שיידרש לעבודתה. לדברי כהן, נדרש סיוע ממשלתי דחוף של עשרות מיליוני שקלים לעיריית בת ים.

בהודעת העדכון לבג"ץ, נכתב שלמרות האמור במכתבו של כהן, אין הדבר מעיד על מחויבות של הממשלה להיענות לדרישת עיריית בת ים, בראשות יוסי בכר, וכי דרישות העירייה חורגות ממסגרות התקצוב הקיימות במשרד הפנים, כמו מענקי איזון ומענקי פיתוח.

עם זאת, בגלל העיכובים הצפויים, סוגיית תקצובה של עיריית בת ים בתקופת הביניים, עד לקבלת ההחלטה בנדון, תובא בפני השר שלום, במסגרת הדיונים על גיבוש מדיניותו בעניין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט