רשות מקרקעי ישראל פירסמה מכרזים למכירת קרקעות ל-4 מגדלים במתחם שרונה בת"א

פרסום המכרז התאפשר בעקבות התקדמות במגעים בין האוצר לרשות השידור, המחזיקה במקום שטחים ■ בתכנית נכללת הקמת שלושה מגדלי מגורים ומגדל משרדים אחד

רשות מקרקעי ישראל פירסמה שני מכרזים למכירת מגרשים המיועדים לבנייה של מגדלים במתחם שרונה בתל אביב. מדובר בשלושה מגדלי מגורים ובהם 324 דירות ומגדל נוסף למשרדים. פרסום המכרזים התאפשר אחרי משא ומתן שנמשך מספר שבועות בין משרד האוצר ורשות השידור, ובמסגרתו הגיעו הצדדים להסכמה כי רשות השידור תפנה את המשרדים שבהם היא יושבת במתחם שרונה.

מתחם שרונה, המכונה גם דרום הקריה, נמצא בין דרך מנחם בגין, הארבעה, קפלן ולאונרדו דה וינצ'י בתל אביב. רוב המתחם נמכר ופותח במסגרת מספר מכרזים שנערכו בשנים האחרונות. במתחם של שרונה נבנים שלושה מגדלי מגורים שחברת גינדי החזקות זכתה במכרז לבנייתם, מכרז למגדל משרדים שזכתה בו קבוצת עזריאלי ובית מלון שזכתבה בו חברת נצבא.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

צילום: אייל טואג

המכירה של המגרשים התעכבה מספר שנים בגלל שרשות השידור לא פינתה את משרדיה. באחרונה, כאמור, נרשמה התקדמות במגעים, ולפני מספר ימים פורסמו 2 מכרזים, שאמורים להיסגר ב-5 באוקטובר אם לא יהיו דחיות.

מכרז אחד הוא לשלושה מגדלי מגורים לאורך רחוב לאונרדו דה וינצ'י לבנייה של 324 דירות, המגדלים ייבנו זה לצד זה בשורה מצפון לדרום, כך ששלושתם ייהנו מצד שפונה מערבה.

שטח המגרשים של שלושת מגדלי המגורים הוא כתשעה דונם וזכויות הבנייה שלהם דומים למגדלים שבונה היום חברת גינדי החזקות ברחוב הארבעה. הם כוללים 42,860 מ"ר מתוכם: שטחי משרדים בהיקף של 8,000 מ"ר, שטחים סחרים בשטח 2,300 מ"ר, שטחי ציבור של 1,200 מ"ר ו-324 דירות בהיקף כולל של 31,350 מ"ר. נציין כי גינדי החזקות זכו במכרז בשנת 2009 תמורת 457 מיליון שקל כולל דמי פיתוח.

המכרז השני הוא למגדל משרדים שנמצא בפינת הרחובות הארבעה ולאונרדו דה וינצ'י ובסמוך לשלושת המגדלים העתיידים. היום פועל שם מגרש חניה פרטי. המכרז הזה פורסם לראשונה בינואר 15 והיה אמור להיסגר בתחילת מרץ, אך נדחה ל-7 בספטמבר.

שטח המגרש הוא כמעט 13 דונם ומתוכן עליו מגדל משרדים שכולל זכויות בנייה לתעסוקה בהיקף של 77 אלף מ"ר ומסחר של 4,250 מ"ר ובסך הכל 81,250 מ"ר. מחיר המינימום לרכישת המגרש עומד על כ-207 מיליון שקל בנוסף להוצאות פיתוח בסכום של כ-42 מיליון שקל.

תל אביבצילום: תומר אפלבאום

לאור זאת, רשות השידור נערכת לפינוי המתחם, בהדרגה. בשלב הראשון, אולפני הטלוויזיה של הרשות יעברו לחברת ההפקות מזמור הפקות, ואילו אולפני הרדיו יישארו במקום.

בהמשך, במסגרת רפורמת הסגירה-פתיחה של רשות השידור, היא אמורה לפנות את כל המקרקעין שבה היא יושבת כיום. בפועל עובדי רשות השידור, המאוגדים בהסתדרות ובאגודות העיתונאים, סירבו לפנות את מתחם שרונה עד להבטחת פיצויי הפרישה של העובדים על ידי האוצר.

במו"מ שהתקיים בשבועות האחרונים משרד האוצר לבין ההסתדרות באחרונה, במסגרת ההחלטה למממן את פעילות הרשות בחודשים הקרובים מתקציב המדינה, סוכם כי הרשות תפנה את מתחם שרונה עד אוקטובר 2015. היעד היה אמור להיות בתחילה בנייני הטלוויזיה החינוכית, אלא שעובדי הטלוויזיה החינוכית מערימים קשיים הודיעו כי ימנעו את כניסת רשות השידור למתחם. גם עובדי הטלוויזיה החינוכית דורשים שייתחמו עמם הסכמים בנוגע לסגירת החינוכית, גם היא במסגרת רפורמת הסגירה-פתיחה.

כאמור, כעת מסתמן מתווה שלפיו יעברו אולפני הטלוויזיה של רשות השידור בתל אביב למזמור הפקות. החברה סיפקה שירותים רבים לרשות השידור וזכתה בתקציבי הפקה. עד לאחרונה שימשו אולפני מזמור הפקות בתל אביב את ערוץ 20. באחרונה נבדקה אפשרות להעביר את האולפנים לאולפני הרצליה, אך זו ירדה מהפרק.

בשלב זה לא נמצא מיקום אליו יפונו אולפני הרדיו ממתחם שרונה, ולכן בשלב הראשון אולפני הרדיו יישארו במתחם – עד למציאת מיקום חלופי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"