נקודת הפתיחה להתמחרות הסופית לרכישת נכסי התחנה המרכזית: 200 מיליון שקל

על פי השומה המעודכנת עומד שווי נכסי התמח"ת על כ-270 מיליון שקל ■ בשעה זו ידוע על 3 הצעות, שהוגשות על ידי 3 מפעילי תחנות - חברה בת של נצב"א, איש העסקים עמוס לוזון, וחברת הבנייה עמרם אברהם

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

חודש בדיוק לאחר עריכת ההתמחרות על רכישת נכסיה של חברת התחנה המרכזית החדשה (תמח"ת), המחזיקה בלמעלה מחצי משטחי התעשייה במבנה התחנה המרכזית החדשה בדרום תל אביב, ואשר מצויה מאז 2012 בהקפאת הליכים, הורה הבוקר שופט בית המשפט המחוזי מרכז שבלוד, בנימין ארנון, על עריכת התמחרות מחודשת בין המציעים השונים. זו צפויה להיערך ביום חמישי הקרוב באולמו, ובתנאים שספק אם מישהו משלושת המציעים שנמצאים כרגע בתמונת הרכישה - ציפה להם.

על פי החלטת השופט, נקודת הפתיחה להתמחרות צפויה להיות 200 מיליון שקל עבור נכסי החברה - 10 מיליון שקל יותר מההצעה הגבוהה ביותר שהוגשה עד כה עבור הנכסים. עוד על פי ההחלטה, תיפתח ההתמחרות בתנאים אלה גם למי שטרם הציע כל הצעה על נכסי החברה עד היום, ובתנאי שיפקידו ערבות בנקאית בסך 20 מיליון שקל עד ליום רביעי הקרוב. עוד על פי ההחלטה, יוכל הזוכה בהתמחרות להציע הסדר נושים, בתוך 60 יום לאחר הזכייה.

התחנה המרכזית החדשה תל אביב

בשעה זו ידוע על שלושה מציעים שהגישו עד כה הצעות, והם מפעילי תחנות - חברה בת של נצב"א, איש העסקים עמוס לוזון, וחברת הבנייה עמרם אברהם. במהלך ההתמחרות הקודמת, שנוהלה על ידי הנאמנים - רואי החשבון חיים קמיל ועליזה שרון, ועו"ד יוסף בנקל, זכתה הצעתה של נצבא לרכישת הנכסים ב-153 מיליון שקל בלבד. אלא שזמן קצר לאחר תום ההתמחרות הגיעו גם הצעותיהם של לוזון ואברהם, שהיו גבוהות יותר, כאשר ההצעה של לוזון עמדה על 190.5 מיליון שקל עבור הנכסים.

בעקבות זאת, פנה לוזון בשבוע שעבר בדחיפות לבית המשפט, מחה על התנהלות הנאמנים שלדבריו לא אפשרה לו להשתתף בהתמחרות, ודרש כי ההצעה שלו תוכרז כזוכה. כעת לאור ההחלטה, תיפתח כאמור ההתמחרות מחדש.

עמוס לוזון צילום: ספי מגריזו

התחנה המרכזית החדשה, אחד ממתחמי הנדל"ן המסחרי הגדולים במדינה, נפתחה לפעילות בשנת 1993. ב-2012 נכנסה חברת התמח"ת, המחזיקה בלמעלה מחצי משטחי המסחר והאחסנה בתחנה להקפאת הליכים, לאחר שצברה חובות בהיקף של יותר מ-200 מיליון שקל.על פי השומה המעודכנת שביצע עבור הנאמנים משרד השמאים אהוד המאירי ושות', עומד שווי נכסי התמח"ת על כ-270 מיליון שקל. בין היתר מחזיקה החברה בשטחים מסחריים בהיקף של כ-34 אלף מ"ר במתחם התחנה המרכזית, וכ-3,000 מ"ר נוספים של שטחי אחסנה.

בדיון נכחו עמוס לוזון, ובעלי חברת הבנייה עמרם אברהם. כמו כן נכחו בכירי חברת נצבא, אשר מלבד היותה אחת המציעים - נחשבת לנושה מובטחת בהליך.

עו"ד יוסף בנקל, אחד משלושת נאמני התמח"ת, אמר: "בית המשפט קיבל את העמדה לפיה יש לערוך התמחרות חוזרת כדי להבטיח כי הניסיון להשיא את התמורה לנושים ימוצה במלואו. בשלב זה ברור כי תוספת התמורה שתגיע לנושים כתוצאה ממהלך זה, לא תפלת מ-47 מיליון שקלים (ביחס להצעה המקסימלית שהתקבלה בהתמחרות הראשונה -153 מיליון שקלים, נ"ב).

עו"ד צבי שוב, המייצג למעלה מ-100 מבעלי חנויות בתחנה המרכזית, הנמנים גם הם על הנושים, אם כי אינם נחשבים לנושים מובטחים, הוסיף כי "לפי החלטת השופט, ביום חמישי תיקבע התמורה עבור נכסי התחנה, אולם האופן שבו תחולק תמורה בין כלל הנושים, ייקבע בדיון נפרד ומאוחר יותר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר