שותף של ענבל אור תובע אותה: "מסכלת את הפרויקט ברחוב בוגרשוב בתל אביב"

סער ואור רכשו ב-2006 בניין ברחוב בוגרשוב 50 בתל אביב תמורת 240 אלף דולר. כעת הוא תובע אותה בטענה שלא עמדה בהתחייבויות

רז סמולסקי
רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רז סמולסקי
רז סמולסקי

ברוך סער, הבעלים של חברת לופוס השקעות, רכש עם ענבל אור בניין ברחוב בוגרשוב בתל אביב ועתה תובע אותה בטענה שהיא "חומקת מלקיים את ההתחייבויות שלה ומסכלת את הפרויקט".

סער ואור רכשו ב-2006 בניין ברחוב בוגרשוב 50 בתל אביב תמורת 240 אלף דולר, כאשר חלקו של סער היה 80% ושל אור 20%. זהו הפרויקט השלישי שבו שתפו השניים פעולה, אחרי הפרויקטים ברחוב שינקין 80 בתל אביב וז'בוטינסקי 74 ברמת גן. במסגרת ההסכם בין השותפים, הוחלט כי אור תהיה אחראית על השיווק של הפרויקט וניהול ההקמה שלו עד להשלמתו ובתמורה תוכל לקנות חלק מהפרויקט במחיר מוזל, וברוך יטפל בצדדים התכנוניים של הבניין.

סער הגיש תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עורך הדין פז יצחקי-וינברג כדי לפרק את השותפות. בתביעה הוא טען כי לאחר שרכשו את הבניין החלה אור להתחמק מההתחייבויות שלה ולכן ברוך נאלץ לבדו ועל חשבונות לשאת בהוצאות הטיפול כמו הארכת הסכם החכירה מול רשות מקרקעי ישראל, טיפול במס שבח ומס רכישה, כולל הגשת עררים ודיונים בוועדה המחוזית ותשלום שכר טרחה לעורכי דין וטיפול בהיטלי ההשבחה מול עיריית תל אביב.

ענבל אורצילום: אייל טואג

עוד טוען סער כי התנהלה בוררות מול עיריית תל אביב לגבי היטל ההשבחה ואור, שמחזיקה ב-20% מהפרויקט, נמנעה מלשלם את שכר הטרחה של הבוררת ובכך סיכלה את הרישום בטאבו של הבניין על שמם. כתוצאה מכך, גם לא נמסרה החלטה של שמאית מכריעה ולא שולם היטל השבחה לעירייה בסכום של 900 אלף שקל.

לפי התביעה, הרגע שבו אור התחמקה מתשלום חלקה בהיטל ההשבחה היה השלב שבו הפכה אור "למסכלת אקטיבית של הפרויקט ולמעשה בניצול ציני סיכלה ועודנה מסכלת את הפרויקט תוך קיפוח של סער שמחזיק ב-80%".

סער טוען כי לאחר התחמקותה של אור מהתשלום, הוא פעל כדי לפרק את השותפות והגיע עם אור להסכמה כי היא תמכור לו את הפרויקט במחיר עלות – 162 אלף שקל. לפי התביעה, טיוטות חוזה הועברו בין הצדדים אך בפגישה שנועדה לשם חתימה על ההסכם באה אור בדרישה חדשה – שסער ישלם את כל הוצאות הטיפול בנכס, לרבות מס שבח, דרישה קיצונית ובלתי סבירה לדעתו. בשלב הבא, פנה ברוך לבית המשפט בדרישה לפרק את השותפות או לאכוף את ההסכם למכירת חלקה של אור בפרויקט.

ענבל אור מסרה בתגובה: "אור סיטי נדלן מבקשת להדגיש כי מדובר בקרקע שנרכשה בשותפות עם התובע וכי לא סוכם על הקמת פרויקט. נציין כי מבלי להתייחס לגוף הטענות שעולות בכתב התביעה, מדובר בתובע סדרתי שכל תביעותיו נדחו אחת לאחת על ידי בית המשפט לגבי אותו הנכס ובהן הוחלט גם לחייבו בהוצאות בית המשפט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"