תחזית נדל"ן 2015 | רמת השרון |

רמת השרון ממשיכה להתייקר

הביקושים לדירות ברמת השרון גבוהים - אך היצע הדירות קטן במיוחד ■ מחירי הדירות הגבוהים בעיר פונים כיום בעיקר לבני העשירון העליון

רז סמולסקי
רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רז סמולסקי
רז סמולסקי

רמת השרון היא אחת הערים היקרות בישראל, לצד תל אביב וגבעתיים. מחירי הדירות והבתים בעיר גבוהים במיוחד - ומדי שנה הם עולים בעוד כמה אחוזים. ההסבר לכך פשוט: היצע הדירות בעיר קטן מאוד, והבנייה החדשה בה כמעט אפסית. מעבר לכך, גם בערים הסמוכות הרצליה ורעננה אין בנייה חדשה שיכולה לספק את הביקושים.

מחירי הדירות הגבוהים בעיר פונים כיום בעיקר לבני העשירון העליון. הביקושים מגיעים מצד משפרי דיור מהעיר, שיש להם נכס למכור ויכולים לאפשר לעצמם להשתדרג; מצד מצמצמי דיור, שמוכרים את הווילה שלהם כדי לעבור לדירה גדולה בעיר; ומצד רוכשים שמגיעים מתל אביב, שם הנכסים יקרים באותה מידה - אם לא יותר. יש גם קבוצה לא גדולה של רוכשי דירות עם מספיק כסף, שיכולים לקנות אפילו את הדירה הראשונה שלהם ברמת השרון.

שכונת מורשה, שנמצאת במזרח העיר, היא המקום היחיד בעיר שבו המחירים יחסית סבירים ויכולים לאפשר לזוגות צעירים לקנות את דירתם הראשונה. בשנים האחרונות מקודמים בשכונה כמה פרויקטי פינוי־בינוי. לצד בנייני שיכונים ובנייני "רכבות" ישנים, יש במורשה גם בתים צמודי־קרקע ישנים, שגם הם נהנים מביקוש. דירות 4 חדרים בשכונה נמכרות כיום בטווח המחירים של 1.5–1.8 מיליון שקל, ודירות 5 חדרים - ב–1.8–2.1 מיליון שקל.

הרובעים היקרים והמבוקשים יותר נמצאים במרכז העיר - השכונות אלון, הדר ונוה רסקו, הסמוכה למחלף הכפר הירוק. דירות 4 חדרים מיד שנייה באזור זה נמכרות בכ–2.3–2.5 מיליון שקל, ודירות 5 חדרים - ב–2.7–3.5 מיליון שקל. דירות מיוחדות בשכונות אלה - למשל, דירות דופלקס ודירות גג - נמכרות ב–3.5–4.5 מיליון שקל בממוצע. קוטג'ים בשכונות אלה, על מגרש של 250 מ"ר, נמכרים בממוצע ב–4.0–5.2 מיליון שקל, ומחירם של מגרשים בשטח של חצי דונם הוא יותר מ–5 מיליון שקל.

רמת השרוןצילום: אייל טואג

שכונת נוה גן בדרום העיר צמודה לשכונת תל ברוך צפון בתל אביב, ומנותקת לחלוטין משאר השכונות ברמת השרון. זאת שכונה חדשה יחסית, שהתחילה להיבנות ב–2008, ודירות 4 חדרים בה עולות 2.8–2.9 מיליון שקל, בעוד דירות 5 חדרים נמכרות ב–3.0–3.2 מיליון שקל.

רמת השרון המערבית היא שכונת וילות, ושטחי המגרשים בה נעים בין 250 מ"ר לדונם, ולצד בתים חדשים יש שם בתים ישנים, שמיועדים להריסה ולבנייה של בית חדש במקומם - שבהם המגרש מוצע למכירה, בעוד למבנה עצמו אין כמעט ערך. "מחיר האצבע" לקרקע בשכונה זו הוא 10,000 שקל למ"ר. טווח המחירים של העסקות בשכונה הוא 5–8 מיליון שקל למגרש של עד חצי דונם או למגרש קטן יותר שעליו בית מפואר במיוחד.

מקורות לניתוח הנתונים: יוסף צרפתי, זכיין אנגלו סכסון רמת השרון, משרד הנדל"ן מירי אופק ורשות המסים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה