ביהמ"ש: גן האירועים הבאר בזכרון יעקב לא יפונה; "המועצה גרמה נזק ראייתי באובדן השרטוטים"

בית המשפט: השרטוטים שהציגה המועצה המקומית בתביעתה לא היו מקוריים - ולא רק שיש בהם כשלים רבים ומהותיים אלא נראה שהוכנו בדיעבד

בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל השבוע את הערעור שהגישה החברה המנהלת את גן האירועים ומסעדת הבאר בזכרון יעקב - וביטל פסק דין של בית משפט השלום, שנעתר לבקשת המועצה המקומית זכרון יעקב שתבעה את פינוי המתחם. במהלך המשפט התברר כי לטענת המועצה, חלק מהמבנה של העסק הושכר בדיור מוגן וחלק אחר בשכירות רגילה - מה שלא נראה הגיוני לשופטים.

סלע המחלוקת בין הצדדים היה בשאלה ייחודית - היכן עובר קו הגבול בין החלק במתחם שיש בו שכירות מוגנת, לבין החלק שבו השכירות חופשית שאינה מוגנת - בין היתר, על פי שני ההסכמים השונים והמשלימים שנחתמו באמצע שנות ה-80. הצדדים נחלקו בעיקר בשאלה האם הבניין המצוי במתחם, שבו נמצאת המסעדה, מושכר כולו בשכירות מוגנת או שחלקו מושכר בשכירות חופשית - ולכן ניתן לפנותו. זאת מכיוון שבשרטוטים שהציגה המועצה, הקו המפריד עבר בתוך הבניין.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

ואולם, במהלך הערעור הראו עורכי הדין, יואב ביין חגי טל ושירה בס-רוזן - ממשרד פרופ' ביין ושות' שייצגו את מסעדת הבאר - כי השרטוטים שהציגה המועצה המקומית בתביעתה לא היו השרטוטים המקוריים. בית המשפט המחוזי קבע כי לא רק שיש בהם כשלים רבים ומהותיים, אלא גם שנראה שהוכנו בדיעבד. לכן, הוא חרג מהכלל שלא להתערב במהלך ערעור בממצאים העובדתיים ובקביעת המהימנות של הממצאים.

בנוסף לכך, בית המשפט המחוזי דן בשאלה על מי רובץ נטל ההוכחה, ובסופו של דבר קבע שמדובר בנסיבות מורכבות. אך במסגרתן, כאשר המועצה מעוניינת לפנות את החברה השוכרת רק מחלק מן המבנה, כאשר אין חולק שחלק מן הבניין מושכר בשכירות מוגנת, עליה להוכיח שקו ההפרדה עובר במקום כזה - ולא באחר. מעבר לכך, גם אם נטל ההוכחה היה על השוכרים במתחם, מכיוון שהמועצה גרמה נזק ראייתי באובדן השרטוטים המקוריים - גם בכך ברור שהיא לא עמדה.

בית המשפט אף קבע כי המועצה נמנעה להביא עדים מרכזיים, ומשכה תצהיר של עד מרכזי, אשר לא העיד בסופו של דבר - וגם עובדה זו רובצת לחובתה. הוא חייב את המועצה בשכר טרחת עורכי דין של 70 אלף שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה