עיריית ת"א אישרה הגדלת שטח הבנייה של כוזהינוף בגבעת עמל

4 משפחות נוספות במתחם יפוצו ב-13.5 מיליון שקל ■ משפחת היהלומנים תוכל להקים בשכונת מגדל בן 44 קומות ■ סגנית ראש העיר מיטל להבי התנגדה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

משפחת כוזהינוף המחזיקה הקרקע בשכונת גבעת עמל, תפצה בלמעלה מ-13.5 מיליון שקל ארבע מהמשפחות המתגוררות במתחם בבעלותה. כך נמסר ל-TheMarker לפני זמן קצר מעיריית תל אביב, המגשרת בהליך המשא ומתן בין כוזהינוף ובין המשפחות אשר נותרו במתחם, אשר בו מתכוונת המשפחה להקים מגדל יוקרה. לעת עתה לא ניתן אישור למידע מטעם התושבים או בא כוחם, עו"ד משה ישראל.

מהעיריית תל אביב נמסר כי הושגו הסכמות סופיות עם שלוש מהמשפחות לגבי סכום הפיצוי הסופי, ואילו משפחה רביעית נמצאת במו"מ מתקדם. עם שתי משפחות נוספות לא הושגו הסכמות, וסכום הפיצוי ייפסק בהליכים.

הבוקר אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של עיריית תל אביב את תוכנית בניין עיר (תב"ע) החדשה למתחם שבבעלות משפחת היהלומנים, באופן אשר צפוי להגדיל את השטח הבנוי במתחם באלפי מ"ר. כעת במקום שני מגדלים, בני 22 ו–14 קומות, ייבנה מגדל אחד בן 44 קומות. ההחלטה אושרה ברוב של 5 חברי מועצה נגד 3, כאשר את התומכים הוביל יו"ר ועדת התכנון והבנייה ומ"מ ראש העירייה דורון ספיר, ואילו בין המתנגדים היו שניים מסגני ראש העיר – מיטל להבי ממרצ, ואהרון מדואל מעיר לכולנו.

שכונת גבעת עמל ב'צילום: אייל טואג

על פי התוכנית שאישרה הוועדה צפוי מספר הדירות לגדול מ–146 ל–175, והשטח העיקרי הבנוי צפוי לגדול ב–3,770 מ"ר, מ–18,890 מ"ר בנוי ל–22,660 מ"ר; שטח בנוי נוסף של 510 מ"ר ייתוסף בשל תוספת ממ"דים. בסך הכל צפויים שינויים אלה להגדיל את שווי הפרויקט בלפחות 150 מיליון שקל. אף כי לא כל הסכום יירשם כרווח נקי לזכות כוזהינוף, שכן יוטלו עליו היטלי השבחה, עדיין מדובר בהטבה בשווי של כמה עשרות מיליוני שקלים לפחות.

בעקבות אישור התוכנית יזכו כעת ארבע מהמשפחות שפינה כוזהינוף מהמתחם לפני כחודשיים ללא פיצוי, לקבל סכום של כ-2.1 מיליון שקל, מחצית מסכום הפיצוי הכולל שעליו הוסכם בהסכם פיצויים שנחתם בשבוע שעבר, לאחר תהליך הגישור שערכה העירייה בין הצדדים. זאת מאחר שההסכם קבע כי 50% מהפיצוי ישולם רק לאחר שתדון העירייה בשינוי התב"ע במתחם.

לאחר חשיפת ההסכם ב-TheMarker זכה ההסכם לביקורת רבה מצד תושבי מתחם כוזהינוף בשכונה שטרם פונו, אשר אמרו כי מדובר בהטבת עתק שניתנת למשפחה עבור פיצויים מינימליים לחלק קטן מהמשפחות בלבד, ועל אף שטרם הגיע להסכמות על פיצוי עם כלל המשפחות במתחם.

גם במערכת הפוליטית זכתה התב"ע החדשה לביקורת, כאשר חבר הכנסת אילן גילאון ממרצ אמר בטרם הדיון כי "העסקה עם משפחות המפונים הנמצאות ברחוב חודשים נחתמה בסחיטה באיומים. לא ייתכן כי כוזהינוף יגזור רווח נקי של מאות מיליונים תמורת שני גרושים למפונים. אני מצפה מראש עיריית תל-אביב להפסיק את שיטת ההפרד ומשול ולהיחלץ לטובת המשפחות. התושבים אינם שקופים, ויש לשאת ולתת עמם באופן הגון ולא מעל לראשם".

יש לציין כי שני נציגי מרצ בוועדה המקומית, סגנית ראש העירייה מיטל להבי ומיקי גיצין, הצביעו נגד ההחלטה, יחד עם סגן ראש העיר מטעם "עיר לכולנו" אהרון מדואל. מנגד, זכתה הצעת ההחלטה לתמיכת יו"ר הוועדה וסגן וממלא מקום ראש העיר דורון ספיר וגל שרעבי – שניהם מסיעת ראש העירייה חולדאי, וכן של שמואל גפן, יהודה המאירי, והרב נתן אלנתן – אשר גישר מטעם העירייה בין כוזהינוף למשפחות המפונים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב