סגנית מהנדס העיר רמת גן הקליטה בכירים בפרשת השחיתות - וכמעט פוטרה

מבקר המדינה עצר את פיטורי הסגנית, סיגל חורש ■ בא כוחה, עו"ד גיא אבידן: "חורש הבחינה, לפני כשנה, בשורה של מחדלים באגף ההנדסה"

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

מבקר המדינה, יוסף שפירא, הוציא שלשום צו זמני המורה לעיריית רמת גן שלא לקיים שימוע לפני פיטורים לסגנית מהנדס העיר, סיגל חורש, ולא לפגוע בסמכויותיה. זאת, לאחר שבעירייה התחילו בהליכי פיטורים לחורש, שהגישה תלונה במשטרה על מעשי שחיתות לכאורה בעירייה, שכיום נחקרים על ידי המשטרה.

בא כוחה של חורש, עו"ד גיא אבידן, כתב למבקר כי חורש אמורה להיות מפוטרת בקרוב על ידי הנהלת העירייה, שרבים מבכיריה נעצרו לאחרונה, על רקע "שיתוף פעולה אינטנסיבי עם המשטרה בחשיפת פרשת השחיתות בעירייה". לפי מכתבו, "במסגרת תפקידה הבחינה חורש, לפני כשנה, בשורה של מעשים ומחדלים באגף ההנדסה - כאשר התנהלות אגף ההנדסה והוועדה המקומית מתאפיינת בתחושה קשה של שחיתות ציבורית ומתן טובות הנאה, לרבות תשלום שוחד למקורבים להנהלת העיר".

ב–15 בדצמבר עצרה המשטרה בכירים רבים בעירייה, לרבות ראש העירייה ישראל זינגר והסמנכ"ל אמנון בוץ. בחקירה התברר כי שמה של חורש עלה כמי שהקליטה עובדים שהודו בפניה על מעשים. על פי אבידן, החשודים הבינו כי חורש סייעה למשטרה, ומיד לאחר מכן החלו הליכי הפיטורים. המבקר כתב כי "הסמיכות בין מעצר הבכירים וחשיפתם למידע שמסרה המתלוננת לבין זימונה לשימוע מצביעה על קשר סיבתי לכאורה מתקבל על הדעת בין פעולותיה לבין זימונה לשימוע במטרה להביא לפיטוריה".

מהעירייה נמסר בתגובה כי "העובדת פנתה לראשונה למבקר, בטענות שווא, תוך סינון העובדות והמסמכים שהגישה. מפנייתה עולה כי העובדת הטעתה את המבקר ושטחה בפניו חלקי עובדות ומסמכים בלבד. בכוונת העירייה להעביר למבקר את הזימון לשימוע במלואו ולא בחלקו ואת מלוא המסמכים הרלוונטיים, על מנת שיקבל את התמונה המלאה כנדרש".

בניין עיריית רמת גןצילום: אסף עברון

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"