38 דירות ליד התחנה המרכזית בתל אביב ב-10.3 מיליון שקל

רשות מקרקעי ישראל פירסמה מכרז לפרויקט ברחובות עקיבא אייגר ומירון בתל אביב ■ בסך הכל יש בפרויקט 51 דירות

רז סמולסקי
רז סמולסקי
רז סמולסקי
רז סמולסקי

שני מכרזים שפירסמה רשות מקרקעי ישראל למכירת 38 דירות בסך הכל, בפינת הרחובות עקיבא אייגר ומירון בדרום תל אביב, נסגרו במחיר של 10.3 מיליון שקל.

מדובר בפרויקט שבו בסך הכל 51 דירות, כאשר רשות מקרקעי ישראל מחזיקה בזכויות של 38 מתוכן. את יתר היחידות (כ-25% מהזכויות בקרקע) מחזיק בעלים פרטי. הרשות פרסמה שני מכרזים למכירת הזכויות שהיו בבעלותה: מגרש אחד בשטח 432 מ"ר שבו מכרה הרשות 22 יח"ד נמכר ב-6.024 מיליון שקל לשותפות בין שתי חברות, אבנר טפר ובנייני רן פדרמן. העסקה משקפת שווי 273.8 אלף שקל לקרקע ליחידה. המגרש השני בשטח 324 מ"ר שבו נמכרו זכויות בנייה ל-16 יח"ד, נמכר לחברת אאורה ישראל תמורת 4.307 מיליון שקל. העסקה מגלמת שווי של 269.2 אלף שקל לקרקע ליחידה.

מחירי המגרשים נמוכים מהערכה השמאית של הרשות. המגרש הראשון נמכר ב-6.024 מיליון שקל - 850 אלף שקל פחות (12.5%) ממחיר השומה שעמד על 6.874 מיליון שקל. המגרש השני שנמכר ב-4.307 מיליון שקל, נמכר ב-848.5 פחות (16.5%) מהשומה שנתנה למגרש שווי של 5.155 מיליון שקל.

המחירים מגלמים את המיקום של המגרשים, קרוב מאוד לתחנה המרכזית החדשה, אזור שבו מרוכזת אוכלוסיה גדולה של עובדים זרים. בנוסף מדובר במגרש מורכב מבחינה משפטית, שכן לאחר סגירת המכרז מחזיקים בו: שותפות של אבנר טפר ובנייני רן פדרמן – 22 יח"ד, חברת אאורה – 16 יח"ד ובעלים פרטיים – 13 יח"ד. הפתרונות האפשריים למצב הזה הם שכל בעלי הזכויות יקימו את הפרויקט במשותף, אבל מדובר בפרויקט קטן מדיי עבור כל אחד מהם, שבעלים אחד יקנה את השאר, או שהשלושה ילכו להליך של פירוק שיתוף.

יעקב אטרקצ'י, הבעלים של חברת אאורה מסביר כי המיקום בשכונת עוני בדרום תל אביב הוא דווקא מעניין שכן הפרויקט יתאים לאזור ויבנו בו דירות קטנות של 2-3 חדרים והוא מתאים לרווקים, צעירים ומשקיעים. להערכתו דירת 2.5 חדרים תימכר ב-1.2-1.3 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"