אושרו: כ-900 דירות בשתי תוכניות פינוי-בינוי - בקרית אונו ורמת גן

התוכנית בקרית אונו כוללת בניית 681 יחידות דיור חדשות, ברמת גן - 198 יחידות דיור

רז סמולסקי
רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רז סמולסקי
רז סמולסקי

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב החליטה היום (שלישי) להפקיד להתנגדויות הציבור שתי תוכניות פינוי-בינוי של חברת אאורה ישראל, בבעלות יעקב אטרקצ'י. בתוכנית אחת מדובר בפינוי-בינוי במתחם בר יהודה בקריית אונו - תוכנית שבמסגרתה יפונו 216 דירות וייבנו 681 יחידות דיור חדשות במקומן. התוכנית השנייה נמצאת ברחוב התמרים ברמת גן וכוללת הריסה של 64 יחידות ובנייה של 198 יחידות דיור במקומן.

התוכנית בקרית אונו מתפרשת על פני שטח של 45 דונם במרכז קריית אונו בין הרחובות בר יהודה, לוי אשכול, יחזקאל ושטרן בסמוך לקניון קריית אונו. המתחם כולל שמונה בנייני רכבת ישנים בני 216 יחידות דיור לצד שיפוץ של מבנה בן 64 יחידות דיור, הממוקם במרכז חזית רחוב לוי אשכול. התכנית מאפשרת הריסה של המבנים הישנים והקמת 8 בניינים חדשים בני 16-13 קומות בהם יבנו 617 יחידות דיור, בנוסף לבניין המיועד לשיפוץ שבו 64 דירות ובסך הכל יהיו בסיום הפרויקט 681 יח"ד.

20% מהיחידות החדשות שייבנו יהיו קטנות - בשטח עיקרי של עד 75 מ"ר. כמו כן, כוללת התוכנית 20% יחידות דיור בשטח עיקרי של 100-85 מ"ר. במסגרת התכנית, ייבנה חניון קרקעי לתושבי הבניין שיכלול גם 150 מקומות חנייה ציבוריים. התוכנית כוללת 3.3 דונם לבנייני ציבור ושטח ציבורי פתוח. מתכנן התוכנית הוא אדריכל אהוד זקסנברג. חברת אאורה ישראל מעריכה כי הקמת הפרויקט תעלה כ-690 מיליון שקל והוא יכניס כ-806 מיליון שקל. בחברה צופים כי הבנייה תסתיים בעוד כחמש שנים.

בניינים בבנייה, קרית אונו

ברמת גן אושרה תוכנית נוספת לפינוי בינוי של חברת אארוה ישראל, ששטחה 2.8 דונם והיא נמצאת בין הרחובות בן גוריון ממזרח, שדרות התמרים ממערב ורחוב מגדים מדרום. לפי התוכנית, יפונו ארבעה מבני מגורים ישנים בני ארבע קומות כל אחד שכוללים 64 יחידות דיור. במקומם ייבנה מגדל ששמו מגדל התמרים, בן 37 קומות עם 198 יחידות בשטח ממוצע של 95 מ"ר לדירה. 20% מסך יחידות יהיו דירות קטנות בשטח שלא יעלה על 75 מ"ר כדי לענות לצרכים של אוכלוסיות שונות.

מגדל המגורים ימוקם בחלקו המערבי של המתחם ויכלול בנוסף למגורים חזית מסחרית הפונה לכיכר עירונית הגובלת ברחוב בן גוריון בשטח של כ-1 דונם. הוועדה קבעה כי מתחת לכיכר יוקם חניון ציבורי אשר יהיה בבעלות העירייה ויתן מענה לצורכי החנייה הגדלים של העירייה במסגרת תוכניות של תמ"א 38, שמוסיפות מאות דירות ברחבי העיר. עוד קבעה הוועדה כי בקומת הקרקע של המגדל יוקצה שטח של 250 מ"ר לצרכי ציבור של גני ילדים ומעונות יום. מתכנני התוכנית הם אדריכל אייל בלייוייס והאדריכלית לאה שפרבר. אאורה צופה כי הקמת הפרויקט תעלה כ-294 מיליון שקל ומכירת הדירות תניב הכנסה של כ-345 מיליון שקל. בחברה צופים כי הבנייה תושלם בעוד ארבע שנים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון