800 דירות ושטחי מסחר ותעסוקה יוקמו במקום מחנה הורודצקי שעל דרך השלום

התוכנית למתחם במזרח תל אביב תובא לאישור בדצמבר, והבנייה תצא לדרך בתחילת העשור הבא ■ הדירות ימוקמו במבנים של עד 15 קומות ובמגדל אחד של 25 קומות ■ בסמוך למתחם צפוי לעבור בעתיד הקו הצהוב של הרכבת הקלה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

לקראת הגשתה לאישור של ועדת התכנון המקומית של עיריית תל אביב, הוצגה ביום חמישי בשבוע שעבר תוכנית הבינוי למתחם הורודצקי בפני תושבי השכונות הסובבות את המתחם במזרח העיר, על גבול גבעתיים.

בדצמבר צפויה תוכנית הבינוי להגיע לאישור הוועדה המקומית. תחילת הבנייה בפועל צפויה בראשית העשור הבא, לפי משרד הביטחון ועיריית תל אביב.

המתחם, בן 119.5 דונם, ממוקם דרומית לשכונת רמת ישראל וצפונית לשכונת תל חיים. ממערב גובל השטח בדרך משה דיין. גבולו המזרחי הוא דרך השלום, שהיא גם הגבול המוניציפלי בין תל אביב לגבעתיים. מבחינה טופוגרפית, השטח נמצא על גבעה המשקיפה על סביבתה.

כיום פועל בשטח מחנה צבאי וכן מרכז פיתוח של חברת רפאל, אך לפי התוכנית המקודמת כעת, במקום מתוכננות להיבנות לאחר הפינוי 800 יחידות דיור, במבנים של עד 15 קומות וכן במגדל אחד שייבנה על דרך השלום ויהיו בו 25 קומות. עוד כוללת התוכנית כמה מבני תעסוקה של עד 15 אלף מ"ר, וכ–5,500 מ"ר שטחי מסחר. כ–23.6 דונם יוקצו לשטח ציבורי ירוק ו–12.7 דונם יוקצו למבני ציבור. בנוסף, צפוי תוואי הקו הצהוב של הרכבת הקלה לחלוף בדרך הגבורה, התוחמת את השטח מצפון. את לב המתחם מותירה התוכנית כשטח ירוק פתוח.

הדמיה של תוכנית מתחם הורודצקיצילום: משרד אדריכלים נעמ

מי שאחראי על התוכנית הוא משרד האדריכלים נעמה מליס בעבור משרד הביטחון, שעל פי ההסכם עם רשות מקרקעי ישראל ומשרד האוצר, הוא הגורם הממונה על שטחי הבסיסים המיועדים לפינוי. אל מפגש הצגת התוכנית בפני התושבים הוזמנו נציגיהן של שכונות מזרח תל אביב הסובבות את השטח המתוכנן לבנייה, ובהן רמת ישראל, ביצרון, יד אליהו וגבעת חיים, וכן נציגים של גופי תכנון וסביבה.

לדברי האדריכל רן ברעם, הממונה על המתחם מטעם עיריית תל אביב־יפו, נכחו במקום כ–100 איש. "עיקר ההערות והשאלות שקיבלנו נגעו לאופן שבו השכונה החדשה תשתלב עם השכונות הוותיקות הצמודות אליה", סיפר ברעם. "האזור מאופיין בבנייה נמוכה, ורבים חששו מבנייה גבוהה מדי בסמוך להם".

לפי מתכננת מחוז תל אביב ברשות מקרקעי ישראל, גילי טסלר, מאחר שהתוכנית לפינוי המחנה נמצאת בעדיפות גבוהה, לא מן הנמנע כי אם וכאשר תקבל את אישור הוועדה המקומית תל אביב, תחליט המדינה להפנותה בהליך מקוצר באמצעות הותמ"ל (ועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור), ותימנע מלקדמה באמצעות הליך רגיל בוועדה המחוזית. "מדובר בתוכנית לשטח בעל חשיבות אסטרטגית לסביבתו הקרובה, בסמוך לתוואי הרכבת הקלה, ואנחנו מעוניינים לקדם אותה במהירות המרבית", אמרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר