סולם הכסף |

ממיליון ועד 6 מיליון שקל: איפה אפשר לרכוש דירה?

רוכשי דירות נוטים להתמקד בחיפושים שלהם אחר דירות בשכונה או שתיים, אבל בדיקה מעמיקה יותר מגלה כי האפשרויות מגוונות יותר - התקציב שעומד לרשותכם עשוי להוביל אתכם למקומות שכלל לא העלתם על דעתכם

אורן מג'ר
אורן מג'ר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן מג'ר
אורן מג'ר

חיפוש דירה לרכישה בשוק הנדל"ן הנוכחי הוא משימה סיזיפית: מחירי הדיור בשמיים, והצעת שר האוצר, יאיר לפיד, להחיל מע"מ 0% מעצימה את האי ודאות. רוב הרוכשים סופרים שקל לשקל ויוצאים למסע חיפושים אחר הדירה בתקציב המתאים להם, כשברור להם שיצטרכו להתפשר כמעט על כל פרמטר בדירת החלומות שלהם: החל מעיר ושכונה, גודל הדירה, הקומה וגיל הבניין.

ואולם מתברר כי ייתכן שהייאוש יכול להיות קצת יותר נוח אם מנצלים את כוחו של האינטרנט. כיום פרטי עסקות יד ראשונה ויד שנייה המדווחות לרשות המסים, מועלות לאתר האינטרנט רשות המסים - מידע נדלן. מי שמרוויחים מכך הם רוכשי הדירות, שיכולים לבצע חיפוש אחר דירה בהתאם לתקציב שלהם במרחב גיאוגרפי גדול יחסית. בחינת העסקות מגלה כי לעתים מעבר מרחוב אחד לאחר באותה השכונה מוריד את מחירי הדיור בעשרות אחוזים.

השקיפות גם מסייעת לצנן לעתים מוכרים נלהבים מדי, שנוטים לתמחר גבוה מדי את הדירה האהובה שלהם. גל עופרים, סמנכ"לית השיווק ב–yad2, שאוספת ומציגה מידע בנושא, מסבירה כי אם בעבר המחיר ששילמו הרוכשים לקבלן או למוכר דירת יד שנייה היה ידוע רק לשני הצדדים, הרי שכיום מיד לאחר הדיווח למס שבח הוא נהפך למידע החשוף לכלל הציבור. לדבריה, "רוכשי הדירות חיפשו בעבר את דירת המגורים שלהם ביישובים שהם מכירים, מבלי לדעת איזו עסקה הם מפספסים לעתים במרחק של קילומטרים ספורים".

כך, זוג שמבקש לגור באזור נתניה בתקציב של עד 1.5 מיליון שקל, עשוי לגלות כמה שילמו בעסקות בכפר יונה הסמוכה או בצור יצחק, ולהכניס את המידע הזה לשיקוליו. מי שממוקד באזור ראשון לציון, יוכל לבחון שכונות שונות בעיר, אבל גם לבחון עסקות בנס ציונה או בבאר יעקב המרוחקת 3 ק"מ משם. מי שחיפה קוסמת לו, בוודאי יוכל למצוא חלופות בקריות, ואם מדובר באזור המרכז - שם היישובים צמודים, ולהחלטה אם לרכוש דירה בהרצליה, רמת השרון, רעננה, הוד השרון או כפר סבא למשל, יש היבטים סובייקטיביים שקשורים לתדמית כזו או אחרת שיש ליישוב, לא פחות מלמחירי הדירות. באמצעות מחירון הדירות yad2, המבוסס בין היתר על נתוני מס שבח נבחנו עסקות לרכישת דירות שבוצעו מתחילת 2014 בסכומים המראים את מגוון העסקות שניתן לבצע בהתאם לתקציב הקיים.

דירות במיליון שקל

צילום: ללא קרדיט

תג מחיר של מיליון שקל נחשב עד לפני פחות מעשור לגבוה למדי — הרף העליון שמשפחה שבה שני בני זוג שחוסכים ממשכורת ממוצעת (ונעזרים בהשלמה צנועה מההורים) יכולים לחלום עליו. ואולם הזמנים השתנו, וכיום מדובר בסכום שמגביל את אפשרויות התמרון של הרוכשים. למרות זאת, האינטרנט מאפשר למצוא די בקלות הזדמנויות קורצות לכל אורך ורוחב המדינה בסכום זה.

כך למשל, במחיר של 990 אלף שקל נרכשה דירה של שני חדרים וחצי ברחוב גדעון בנתניה. שטח הדירה הוא כ–25 מ"ר — מה שהופך אותה לאחת היקרות מבחינת המחיר למ"ר (39.6 אלף שקל למ"ר). לא הרחק משם, נמכרה דירת ארבעה חדרים בצור יצחק, בשטח סביר של של 100 מ"ר, הנמצאת בקומה השביעית בבניין, תמורת 1.014 מיליון שקל.

הדרום מספק הזדמנויות מעניינות: בבאר שבע תוכלו להעפיל לקומה 18 וליהנות מדירת ארבעה חדרים וחצי המשתרעת על שטח של 150 מ"ר בבניין ברחוב הנרי קנדל. היא נמכרה ב–1.045 מיליון שקל. מזרחה משם, בערד, סכום של 1.05 מיליון שקל יקנה לכם כמעט אחוזה באוויר: דירת שישה חדרים בקומה ראשונה, בשטח פנטסטי של 255 מ"ר, שנבנתה לפני כשנה. הדירה חדשה יחסית — הבניין נבנה ב–2013, ברחוב נחל. מדובר במחיר הנמוך ביותר למ"ר מבין העסקות בטווח של מיליון שקל — 4,118 שקל למ"ר.

מי שרוצה לרכוש דירה חדשה מקבלן ורואה בעפולה את ביתו, יוכל לרכוש דירה ברובע יזרעאל בעיר, שבו מוצעת למכירה דירה בפרויקט אדרת הפארק של חברת רם אדרת במחיר של 1 מיליון שקל. הדירה היא בת חמישה חדרים במפרט עשיר, בקומה החמישית בבניין. היא משתרעת על שטח של 123 מ"ר ועוד 20 מ"ר מרפסת שמש. בנוסף, בבניין יש מחסן לכל דירה ומועדון דיירים.

דירות ב–1.5 מיליון שקל

רחוב אבן גבירול בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

תג מחיר של 1.5 מיליון שקל הוא כיום נקודת הפתיחה של זוגות רבים, והוא מאפשר לרכוש דירה גם באזור המרכז, במיקומים אטרקטיביים יחסית. בראשון לציון נמכרה דירת ארבעה חדרים וחצי בשטח של 110 מ"ר, שנבנתה לפני כ–20 שנה ברחוב החלמונית במערב הישן של העיר, תמורת 1.515 מיליון שקל. הדירה ממוקמת בקומה השמינית בבניין ותומחרה לפי 13,772 שקל למ"ר. גם במרכז תל אביב ניתן לרכוש דירה במחיר הזה, אך היא תתאים יותר לרווק או לאיש עסקים שרוכש דירה להשקעה, שכן קצת קשה להבין כיצד זוג או משפחה יכולים לגור בה: דירת שני חדרים קטנטונת בקומה הרביעית ברחוב אבן גבירול בשטח של 38 מ"ר, נמכרה ב–1.54 מיליון שקל. המחיר המגלם שווי של 40,526 שקל למ"ר — המחיר הגבוה ביותר של העסקות סביב מחיר של 1.5 מיליון שקל.

צילום: נמרוד גליקמן

לעומתה, נמכרה דירת חמישה חדרים ברחוב גולדה מאיר בטבריה, בקומה השנייה בבניין, בשטח הגדול פי שבעה — 262 מ"ר, ובמחיר של 1.45 מיליון שקל. גם בעפולה תוכלו להתרווח: דירת חמישה חדרים בקומת קרקע בבניין ברחוב חרוב 2, בחלק הצפוני בשכונת רובע יזרעאל החדשה בעיר, בשטח של 150 מ"ר, נמכרה ב–1.5 מיליון שקל. בשכונה נמכרות כיום דירות חמישה חדרים תמורת החל מ–950 אלף שקל.

תג מחיר של כ–1.5 מיליון שקל יסדר אתכם במיני־פנטהאוז בקומה 14 באזור השרון: בפרויקט צמרות השרון UP בכפר יונה של קבוצת יצחקי, ניתן למצוא דירה בשטח של 112 מ"ר, הכוללת מרפסת בשטח של 26 מ"ר, מחסן ושתי חניות. בפרויקט יש גם דירות זולות יותר, במחירים של החל מ–1.349 מיליון שקל.

דירות ב-2 מיליון שקל

הדמיה של פרויקט יבנה הירוקהצילום: ללא קרדיט

תג מחיר של 2 מיליון שקל יאפשר להתרווח בדירה המתאימה למשפחה כבר במעגל השני ביחס לגוש דן. כך למשל, נמכרה דירת שבעה חדרים בשטח של 143 מ"ר ברחוב בר אילן ברחובות, ואפילו נשאר לרוכשים מעט עודף (המחיר הוא 1.99 מיליון שקל). בנתניה נמכרה דירת גג בת חמישה חדרים בקומה השביעית בבניין ברחוב שלמה המלך בעיר, ב–2 מיליון שקל. שטח הדירה הוא 140 מ"ר (14,285 שקל למ"ר).

במחיר זה אפשר למצוא דירות בשני אזורים שמציעים חוויה שונה לחלוטין: במעלה אדומים נמכרה ברחוב גבעת המייסדים דירת שמונה חדרים (קומת קרקע) בשטח של 255 מ"ר, ובמחיר של 2 מיליון שקל. לעומתה, במגדל משה אביב ברחוב אבא הלל ברמת גן נמכרה דירת שני חדרים בקומה 58 ב–1.994 מיליון שקל. שטח הדירה הוא 50 מ"ר בלבד.

מגדל משה אביב בר"גצילום: אייל טואג

דירה חדשה מקבלן ניתן למצוא בפרויקט יבנה הירוקה שבונה חברת צרפתי שמעון ביבנה, שם מוצעת דירת גן חמישה חדרים בשטח של כ–145 מ"ר, עם גינה בשטח של 120 מ"ר, חניות ומחסן, בכ–1.89 מיליון שקל. האכלוס מיועד לאוקטובר 2015.

דירות ב-3 מיליון שקל

מי שמסוגל לשלם כ–2.5 מיליון שקל בדיוק ורוצה להישאר במרכז תל אביב, יוכל לרכוש דירה קטנה בת שלושה חדרים ברחוב שור 5, המשתרעת של שטח צנוע של 60 מ"ר ונמצאת בקומה השנייה. במחיר זהה, נמכרה באור יהודה, שנחשבת קרובה יחסית לתל אביב, דירת שישה חדרים בשדרות מרדכי בן פורת בקומה השנייה בבניין. הדירה היא בשטח של 100 מ"ר.

הדמיה של פרויקט קריניצי החדשה ברמת גןצילום: ללא קרדיט

באזור הצפון, ברחוב אלמוג שבחיפה, נמכרה במארס דירת שישה חדרים בקומה 19, ב–2.543 מיליון שקל. מדובר בדירה בשטח של 151 מ"ר. במעלה אדומים ברחוב הגיתית 35, נמכרה דירת שמונה חדרים בקומת הקרקע בבניין, בשטח של 300 מ"ר, ב–2.45 מיליון שקל. מדובר בדירה ישנה יחסית, שנבנתה ב–1984.

מי שחשוב לו לרכוש דירה חדשה ועדיין להתגורר במרכז גוש דן, יכול לבדוק עסקות שנעשו בשכונת קריניצי החדשה ברמת גן. דירת ארבעה חדרים ששטחה 107 מ"ר עם מרפסת של 13 מ"ר, שתי חניות ומחסן צמוד, בקומה 12 מתוך 23 קומות בפרויקט קריניצי החדשה של צמח המרמן, אזורים ואשדר, מוצעת ב–2.5 מיליון שקל. האכלוס מתוכנן לספטמבר 2016.

דירות ב-4-3 מיליון שקל

3–4 מיליון שקל הם סכום משמעותי מאוד, שמאפשר לרכוש דירות רחבות ידיים במגוון ערים: בגני תקוה נמכרה דירת פנטהאוז בת חמישה חדרים וחצי הנמצאת בפרויקט חדש ומשתרעת על שטח של 147 מ"ר, במעט יותר מ–3 מיליון שקל. בנצרת עילית שבצפון, נמכרה ברחוב ברוש דירת חמישה חדרים בשטח של 278 מ"ר בקומה ראשונה במחיר של 3.5 מיליון שקל. גם בירושלים ניתן למצוא דירות רחבות ידיים בקומה גבוהה בטווח מחירים זה: דירת חמישה בעיר בעיר נמכרה בפברואר בקומה 30 בבניין, בשטח של 164 מ"ר — תמורת 3.03 מיליון שקל.

הדמיה של פרויקט אנטקולסקי-שטרוק בתל אביבצילום: ללא קרדיט

לעומת דירות אלה, תג מחיר נדיב מאוד של 3–4 מיליון שקל עדיין לא יקנה לכם את דירת החלומות רחבת הידיים בתל אביב: ברחוב המלך כורש 1 בתל אביב נמכרה דירת שלושה חדרים וחצי בשטח של 75 מ"ר בקומה הראשונה בבניין, ב–3.15 מיליון שקל. למי שמחפש בעיר דירה חדשה, חברת BIT יזום ופיתוח נדל"ן מקבוצת מאור מעוף בתל אביב מציעה בפרויקט אנטוקולסקי־שטרוק בצפון הישן, דירת שלושה חדרים בשטח של 85 מ"ר עם מרפסת של 23 מ"ר, חניה ומחסן צמוד. הדירה נמצאת בקומה הראשונה מתוך שמונה קומות, ומוצעת ב–3.787 מיליון שקל. האכלוס צפוי בנובמבר 2018.

דירות ב-5-4 מיליון שקל

המושב שואבהצילום: דניאל בר און / ג'ינ

היכולת לרכוש דירה במחיר גבוה של 4–5 מיליון שקל מאפיינת בדרך כלל אנשי עסקים, שכירים ברמות הגבוהות ביותר או כאלה שמגיעים ממשפחות מבוססות. גם משפחות שמכרו את דירתן הישנה במחיר שיא, נטלו משכנתא נוספת ושידרגו את הבית יכולים להרשות לעצמם לקנות דירה או בית חלומות כמו שתמיד רצו. במושב שואבה הקרוב לירושלים נמכר בית בן שישה חדרים בשטח של 212 מ"ר, ב–4.01 מיליון שקל. בירושלים עצמה, ברחוב בית הערבה, נמכרה דירת גן בשטח של 157 מ"ר בת חמישה חדרים, במחיר של 4.15 מיליון שקל. שווי הדירה למ"ר בעסקה הוא 7,532 שקל.

מגורים במגדלים נהפכו בשנים האחרונות לסמל יוקרה, והמחיר בהתאם: בקומה 42 במגדל יוקרה בתל אביב ברחוב דרך בן צבי, נמכרה דירת ארבעה חדרים בשטח של 146 מ"ר בכ–4.6 מיליון שקל. עדיין באזור המרכז אבל רחוק יותר מתל אביב, בשדרות ניצה בנתניה נמכרה דירת חמישה חדרים בקומה 15, בשטח של 143 מ"ר, ב–4.1 מיליון שקל. המחיר משקף לה שווי של 28,671 שקל למ"ר. הרחק משם, בנצרת עילית שבגליל התחתון, נמכר בית עם שישה חדרים ברחוב ארז בשטח של 370 מ"ר, תמורת 4.3 מיליון שקל.

שדרות ניצה בנתניהצילום: איציק בן מלכי

מי שמעוניין להשתדרג ולעבור לדירה חדשה, בפרויקט המגדלים של קרסו נדל"ן ברחוב ישורון בהוד השרון, מוצעות דירות פנטהאוז בשטח של כ–162 מ"ר, עם מרפסות בשטחים הנעים בין 40 ל–144 מ"ר, בכ–4.9 מיליון שקל. דירות הפנטהאוז העליונות כוללות גם בריכת שחייה פרטית בקומת הגג.

דירות ב-6-5 מיליון שקל

תוספת של כמיליון שקל לתקציב פותחת אפשרויות נוספות ומרשימות. ברחוב ארלוזורוב בתל אביב נמכרה דירת ארבעה חדרים בשטח של 142 מ"ר בקומה שמינית, בכ–5.88 מיליון שקל. עדיין במרכז, ברעננה נמכרה דירת שישה חדרים ברחוב האשד, בשטח של 215 מ"ר בקומה השנייה בבניין שנבנה ב–1999, תמורת 5.83 מיליון שקל. ברמת השרון נמכרה דירת ארבעה חדרים בקומה 11 בבניין, בשטח של 153 מ"ר, בכ–5.58 מיליון שקל.

הדמיה של פרויקט בצלאל בתל אביבצילום: ללא קרדיט

בשדרות האומה בירושלים נמכרה דירת חמישה חדרים בשטח של 182 מ"ר, בקומה השנייה בבניין, תמורת 5.35 מיליון שקל. בחיפה נמכרה דירה בשטח של 294 מ"ר, הכוללת חמישה חדרים, בקומה 20 בבניין בשדרות אבא חושי 147, ב–5.66 מיליון שקל.

תג מחיר של 5 או 6 מיליון שקל יאפשר גם לרכוש דירה חדשה בפרויקט בצלאל, המוקם בימים אלה במרכז תל אביב על ידי צמח המרמן וקרסו נדל"ן. בפרויקט מוצעות למכירה דירות חמישה חדרים המשתרעות על פני 131 מ"ר, בתוספת מרפסת של 23 מ"ר. המחיר: החל מ–5.385 מיליון שקל לדירת חמישה חדרים בקומה השלישית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים