לא תוקפא החלטת מינהל מקרקעי ישראל על העברת בעלות על קרקעות

שופט העליון ג'ובראן דחה בקשת האגודה לצדק חלוקתי להקפיא המהלך עד לתום הדיון בעתירה שהגישה נגד ההחלטה ■ המינהל: "נמשיך ליישם את ההחלטה, שמטרתה ניצול מיטבי יותר של הקרקע"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

בג"ץ דחה הבוקר את בקשתה של האגודה לצדק חלוקתי להוצאת צו ביניים לפיו יוקפא מימוש ההחלטה להרחבת הרפורמה במקרקעי ישראל, באופן המקנה בעלות על קרקע ללא תמורה לחוכרי מגרשים לבנייה עצמית של עד 540 מ"ר. בהחלטתו כתב שופט העליון סלים ג'ובראן כי "לא מצאתי הצדקה למתן צו ביניים לעת הזו". בנוסף, הורה ג'ובראן למדינה להשיב לעתירה בתוך 60 יום.

הבקשה לצו ביניים הוגשה יחד עם עתירה שהגישה אתמול (א') האגודה לצדק חלוקתי נגד מועצת מקרקעי ישראל והעומד בראשה, שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, וכן נגד שר האוצר יאיר לפיד. בעתירתה טענה האגודה כי מדובר בהחלטה המיטיבה עם האוכלוסיה החזקה ביותר בחברה. זאת בניגוד לעקרון הצדק החלוקתי שנקבע על ידי בית המשפט העליון בבג"ץ הקרקעות, וכן כי "ההחלטה התקבלה ללא תשתית עובדתית תוך פגיעה קשה בקופה הציבורית". על פי ההערכות, עומדת עלותה הכוללת של ההחלטה על כ-7.5 מיליארדי שקל באובדן הכנסות למדינה ולקק"ל.

השופט סלים ג'ובראן

ברשות מקרקעי ישראל בירכו על החלטת השופט ג'ובראן, ומסרו כי "עד לקבלת החלטה אחרת תמשיך רשות מקרקעי ישראל ליישם את החלטת המועצה 1370 שמשמעותה בין היתר להעניק בעלות על הקרקע ללא תמורה לבעלי מגרשים עד 540 מ"ר, ולעודד בעלי קרקע אחרים לרכוש את הבעלות מרשות מקרקעי ישראל. זאת במטרה לצמצם את החיכוך עם רשות מקרקעי ישראל, ולאפשר ניצול מיטבי יותר של קרקע כדי להגדיל את היצע יחידות הדיור".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית