לפיד: "לא אתן יד לשום ניסיון לטאטא את משבר הדיור מתחת לשטיח"

שר האוצר, שדיבר במפגש עם ראשי ערים, התייחס לתוכנית מע"מ 0: "חלק מתוכנית דיור רחבה שבה יש 100 אלף יחידות דיור שייכנסו להסכמי הגג, שבה יש פינוי מחנות צה"ל ושבה יש תמריצים לראשי ערים לבנייה של דירות יותר קטנות"

TheMarker Online
TheMarker Online

"אני לא אתן יד לשום ניסיון לטאטא את משבר הדיור מתחת לשטיח. לא נכנע לא למניפולציות, לא לתרגילים פוליטיים ולא לניסיונות להציג את זה כדיון פוליטי" - כך אמר היום (יום ה') שר האוצר, יאיר לפיד, בפגישה עם ראשי ערים בפורום 15, פורום הערים העצמאיות, בראשותו של ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי. הפורום פועל לקידום מטרות הערים הגדולות מול הכנסת והממשלה וגופים ציבוריים ולאומיים נוספים.

שר האוצר התייחס לדיון בחוק המע"מ 0 ואמר כי "הדיון על המע"מ 0 זה דיון מקצועי שתפס את כל הכותרות והחמיץ את המטרה, כי מע"מ 0 הוא חלק מתוכנית דיור רחבה שבה יש 100 אלף יחידות דיור שייכנסו להסכמי הגג, שבה יש פינוי מחנות צה"ל, שבה יש תמריצים לראשי ערים לבנייה של דירות יותר קטנות, שבה יש סדרה שלמה של צעדים שמתחברים כולם יחד עם מע"מ 0, עם מחיר מטרה, לתוכנית דיור קוהרנטית שתשרת את הצעירים האלה שהיו בעזה ומגיע להם כשהם חוזרים הביתה סיכוי לקנות דירה - כי עד היום לא היה להם סיכוי כזה".

שר האוצר יאיר לפידצילום: עופר וקנין

שר האוצר התייחס בפתח המפגש לנושאים הכלכליים שעל הפרק: "שורת הצעדים שעשינו בשנה וחצי האחרונות, אפשרו לנו להגיע למבצע כמו 'צוק איתן', שזה אירוע שהוא מאקרו כלכלי, ולהכיל אותו כי יש לנו היום כלכלה יציבה שמאפשרת לנו גם לעבור מבצע כמו 'צוק איתן'. לתת לתושבים גב צבאי, גב כלכלי וגם להיכנס לתקציב 2015 בלי שיהיה שום צורך להעלות פה מסים, זה הקו האדום שלנו, בשביל זה עשינו את כל העבודה הארוכה והמפרכת הזאת, כדי שנוכל להגיע לתקציב שנותן לשירותים החברתיים, לרווחה, לבריאות, לראשי הערים ולביטחון כמובן, וכל זאת בלי להעלות מסים על אזרחי ישראל, לא רק כי אנו רוצים להיטיב, אלא כי אנחנו רוצים לעודד צמיחה, אנחנו רוצים לאפשר לאנשים להוציא, ליזום, ללכת, שהצריכה תעלה".

עוד הוסיף לפיד על משבר בדיור כי "חלק מהמפתחות לפתרון משבר הדיור זה להרחיב את שיתוף פעולה עם ראשי העיריות. אנחנו צרכים להגדיל את שטחי הבנייה, להגדיל את ההיצע, לגבש עם ראשי העיריות, חלקם נמצאים פה מסביבנו, תוכניות דיור, לנטרל חסמים. יש לא מעט חסמים שאפשר לנטרל בעבודה משותפת ועבודה נכונה. דירות זה לא רק לילדים של עשירים, דירות צריכות להיות לצעירים שעובדים ומשרתים בצה"ל וקורסים תחת הנטל, וגם אני חושב שכל ראשי הערים מסביב לשולחן הזה רוצים להשאיר את הצעירים הכי איכותיים בערים שלהם, כדי שהם יישארו שם, יבנו את המשפחות שלהם, יגדלו שם את הילדים שלהם ויעשירו את הדור הבא של הערים הטובות האלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?