הסכם גבולות בנגב: שטח עיר הבה"דים יועבר לירוחם

עוד הוסכם כי בשטח נוסף שבין צומת הנגב בצפון ועד למכתש הגדול יפותחו מיזמים חדשים נוספים, שהכנסותיהם יחולקו חצי חצי ביניהן ■ "המטרה היא איחוד כוחות אזורי במקום מחלוקות"

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

הסכם שנחתם בין המועצה האזורית רמת הנגב והמועצה המקומית ירוחם, קובע כי שטחה של קרית ההדרכה (עיר הבה"דים) המוקמת בימים אלו בסמוך לצומת הנגב, יועבר משטחה של רמת הנגב לשטחה של ירוחם, כך שהיא זו שצפויה ליהנות מתקבולי הארנונה של הבסיס, שעשויים להגיע למיליוני שקלים מדי שנה.

בנוסף, מגדיר ההסכם שטח נרחב מצומת הנגב בצפון ועד למכתש הגדול במזרח שבו יפעלו שתי הרשויות במשותף לפיתוח מיזמים חדשים, שההכנסות מהם יחולקו שווה בשווה בין הרשויות. עוד קובע ההסכם שיתופי פעולה בין הרשויות בתחומי התרבות, התעשייה, התיירות, החקלאות, החינוך ועוד. כניסת ההסכם לתוקף מותנית באישורו ובחתימתו של שר הפנים גדעון סער.

עבודות להקמת עיר הבה"דים בנגב

מטעם המועצה האזורית רמת נגב נמסר כי ההסכם שנרקם בחודשים האחרונים בין שמוליק ריפמן, יו"ר המועצה האזורית רמת הנגב, ובין מיכאל ביטון, ראש המועצה המקומית ירוחם, הושלם אמש (א') לאחרי שאושר על ידי מליאות המועצות של שתי הרשויות. "השגתו של ההסכם התאפשרה לאחר חודשים של הידברות ומו"מ ותוך הבנה משותפת ליצירת מודל חשיבה מחוץ לקופסה שמטרתו איחוד כוחות אזורי במקום מחלוקות".

ראש המועצה האזורית רמת הנגב, שמוליק ריפמן, אמר בעקבות החתימה כי "כמי שליווה, דחף וקידם מאז הולדתה ובמשך למעלה מעשור את הקמת קרית ההדרכה, ביחד עם אריאל שרון, חשבתי כי ההחלטה לוותר עליה ולהעבירה לתחום שטח השיפוט של ירוחם, היא הביטוי הנכון ליצירת מנוף לפיתוח האזור כולו למען תושביו.

"אני מלא הערכה לשיתוף הפעולה עם מיכאל ביטון שמנהיגותו תרמה לגיבוש הסכם זה ותאפשר לכולנו להתמקד בתנופת הפיתוח. טובת התושבים והאזור כולו היא המניע החשוב לגיבוש ההסכם. אני מקווה שיישום ההסכם לא יתעכב, ויאושר על לידי כל הגורמים במהרה".

ראש המועצה המקומית ירוחם, מיכאל ביטון, אמר כי "ההחלטה המשותפת להכריע את סוגיית הגבולות וההכנסות בין רמת נגב לירוחם היא בעלת משמעות היסטורית ומרחיקת לכת עבור ירוחם, עבור רמת נגב, כלל הנגב ובמידה מסוימת עבור מדינת ישראל כולה. עבור ירוחם, מדובר בהזדמנות לביסוס המועצה והקהילה באמצעות חיבור משמעותי ומלא אל העוגן הכלכלי המתפתח בצמוד אלינו - עיר הבה"דים. על מנת להגיע להסכמה נדרש מכל אחת מהרשויות והנהגתן לוויתור, לאומץ לב ציבורי ולנחישות.

"אני מאמין שיו"ר ועדת הגבולות יאמץ את המסקנות במהירות האפשרית ויחד נפעל לכך ששר הפנים ייתן לפשרה זו תוקף חוקי ומעשי עוד ב-2014".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה