משרד הפנים פועל להוצאת נציגי הירוקים מוועדות התכנון

מהלך זה מתווסף לשורה של צעדים שנעשו בקבינט הדיור לצמצום יכולת נציגי הסביבה והציבור בכלל להשפיע על הליכי התכנון והבנייה

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה דוד לפלר העביר לפני מספר ימים פנייה חריפה למנכ"ל משרד הפנים ויו"ר המועצה הארצית לתכנון ולבנייה שוקי אמרני, ובו דרישה כי יוריד לאלתר מסדר יומה של המועצה, בישיבתה ביום ג', הצעת החלטה להדחתם של נציגי ארגוני הסביבה ממוסדות התכנון השונים.

מהלך זה מהווה המשך לצעדים האחרונים שנעשו בקבינט הדיור לצמצום יכולת נציגי הסביבה והציבור בכלל להשפיע על הליכי התכנון והבנייה, ובהם הקמתו של גוף התכנון החדש הותמ"ל, שבו צפוי להיות רוב לנתיגי ממשלה ועוד. ההערכה היא כי הצעד הספציפי הזה הינו יוזמה של ראש מינהל תכנון במשרד הפנים, בינת שוורץ, ובגיבויו המלא של שר הפני גדעון סער.

"על סדר יומה של המועצה הארצית במועד שבנדון עומד שינוי משמעותי בהרכב וועדות המשנה של המועצה הארצית", כתב לפלר, "יודגש, כי חלק נכבד מעבודת המועצה הארצית מתבצע באמצעות עבודה אינטנסיבית של ועדות המשנה שלה, ומכאן חשיבותן הרבה של הרכבן של וועדות אלו. השינוי המוצע על ידי מינהל התכנון פוגע באופן משמעותי בייצוג האינטרס הסביבתי בוועדות המשנה".

בתגובה, הודיע היום השר להגנת הסביבה, ח"כ עמיר פרץ, כי יכנס היום בצהריים דיון דחוף בהשתתפות נציגי ארגוני הסביבה בעקבות צעדי משרד הפנים שמטרתן לפגוע בסביבה. הדיון יתקיים במשרד להגנת הסביבה בירושלים.

ממשרד הפנים נמסר כי "המועצה הארצית לתכנון ולבנייה היא הגוף הסוברני להמליץ על הרכב ועדות המשנה. ראוי לציין שמזה כ-8 שנים המועצה הארצית לא בחנה את הרכב ועדות המשנה. ביום ג' (13.5.2014) אמורה המועצה הארצית לדון בהרכב ועדות המשנה לאחר שבחודשים האחרונים התבצעה עבודת מטה מקיפה במטרה להבטיח את פעילותן התקינה של הוועדות תוך יצוג הולם של המשרדים והגופים השונים בהתאם לתפקידים של ועדות המשנה השונות.

"לפיכך, הטענות שמיוחסות מהמשרד להגנת הסביבה מופרכות מיסודן מאחר ועל פי ההמלצה המונחת לפני המועצה הארצית יש למשרד להגנת הסביבה נציגים ב-5 מתוך 7 ועדות המשנה. יתרה מזאת, בעבר טען לא אחת המשרד להגנת הסביבה כי יש לו מחסור בכח אדם ולכן הוא יתקשה לשלוח נציגיו למלא תפקידים בוועדות השונות. מכתבו של מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה אכן הגיע למנכ"ל משרד הפנים, המשמש בתפקידו גם כיו"ר המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, ונענה על כך ישירות כי טענותיו ישקלו בכובד ראש".

גדעון סער. מעכב את אישור תוכנית המתאר הארצית

כתבות מומלצות

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"

ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון והאיש השני בעושרו בעולם. שוויו צלל ב-82.7 מיליארד דולר

הבוננזה נגמרה: האומה העשירה בעולם מגלה פתאום שהיא ענייה יותר