"חוף התכלת" בהרצליה: העירייה מוותרת על הקמת גשר שיחבר את השכונה לעיר

בכך הוסר החסם המרכזי להמשך קידום התוכנית לבניית 12 אלף דירות באזור קו החוף הדרומי של העיר ■ בתשובה לעתירת בעלי קרקעות הודיעה העירייה כי בחרה בחלופה תחבורתית אחרת

נמרוד בוסו
נמרוד בוסו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נמרוד בוסו
נמרוד בוסו

הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה הרצליה, הגישה ביום ב' לבית המשפט המחוזי בתל אביב הודעה, לפיה היא חוזרת בה מדרישתה להקמת גשר אשר יחבר את השכונה החדשה המתוכננת לקום בדרום-מערב העיר, במתחם הידוע בשם "חוף התכלת", ובין העיר עצמה. בכך, הוסר החסם המרכזי אשר מנע את קידום תוכנית המגורים במתחם, שבו מקודמות תוכניות להקמת 12 אלף יחידות דיור.

בינואר 2013 הגישה "העמותה לקידום תכנון חוף התכלת בהרצליה", המורכבת מבעלי קרקעות במתחם, עתירה נגד הוועדה המחוזית לתכנון ולבניהשל מחוז תל אביב, והוועדה המקומית לתכנון ולבניה הרצליה.

בעתירה נטען כי התנהלות הוועדה המקומית של העיר מנעה את תכנון המתחם במשך עשרות שנים, זאת על אף הצהרות חוזרות ונשנות, שניתן לאתרן עוד בשנות ה-70 של המאה הקודמת, על רצונה לפתח את האיזור כאיזור מגורים ומסחר מרכזי לעיר. את העמותה מייצג בהליך עורך הדין יובל גלאון ממשרד שביט בר-און גלאון צין יגור ושות'.

לטענת הוועדה המקומית החסם העיקרי לקידום התכנית היתה שאלת חיבורו של המתחם לשאר חלקי העיר (בעיית ה"קשר-גשר"). בעתירה, דרש עו"ד גלאון, להורות לוועדה המחוזית לקחת את התכנון לידיה, או לחילופין, להפעיל פיקוח קשוח על הוועדה המקומית, הכולל לוח זמנים ותכנית עבודה מסודרת.

שלשום, לאחר שנים של עיכובים, ובעקבות העתירה, הודיעה שלשום הוועדה המקומית כי נבחר פתרון חלופי לחיבור שני חלקי העיר. יצוין כי תנאי נוסף אשר הציבה הוועדה כתנאי להפקדת התוכנית בוועדה המחוזית הוא הכנת תסקיר השפעה על הסביבה. בהקשר זה נכתב בהודעה כי "הועברו הנחיות להכנת תסקיר על ידי המשרד להגנת הסביבה... בימים אלה נערך הצוות המקצועי בעירייה להכנת התסקיר".

ב"כ העמותה, עו"ד יובל גלאון, אמר: "בית המשפט הבין כי במצוקת הדיור הקיימת היום אין ברירה אלא להכתיב למוסדות התכנון קצב עבודה מהיר יותר ותאריכי יעד. בעקבות זאת הבינה הוועדה המקומית כי הגיעה העת לעשות מעשה ולקבל החלטה שתביא, לאחר שנים של עיכוב, לקידומו של מתחם מגורים ומסחר מרכזי באזור ביקוש אטרקטיבי".

הרצליה פיתוח. השקעה של 180 מיליון שקל צילום: עופר וקניןצילום: עופר וקנין

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו