תכנון מפוזר: קו הרקיע של לונדון משתנה

גורדי שחקים שונים מפוזרים ברחבי לונדון באופן לא מסודר - הגיע הזמן שהעירייה תיקח אחריות ותטפל בכך

לוגו אקונומיסט
אקונומיסט
לוגו אקונומיסט
אקונומיסט

לונדון נמצאת הרבה מתחת לפסגת בניין השארד, שמתנשא לגובה של 304 מטר. ואולם העיר כבר לא נראית רחוקה כמו בעבר. בניינים גבוהים מפוזרים לא רק באזורי הסיטי והקנארי וורף - שני הרובעים הפיננסיים של לונדון, אלא גם במקומות שמעולם לא ראו קודם לכן גורד שחקים, כמו תחנת הכוח באטרסי ורובע אלפנט אנד קאסל. מבין 41 הבניינים בעיר בגובה של יותר מ–100 מטר, 24 הושלמו מ–2000. שבעה נוספים נמצאים בתהליכי בנייה ורבים אחרים מתוכננים להיבנות. קו הרקיע של לונדון משתנה.

לונדון היתה מאז ומתמיד עיר בעלת בניינים נמוכים. במשך רוב המאה ה–20 הבניין המסחרי הגבוה בבריטניה היה בליברפול. בשנות ה–60 אדריכלים אמצו את הברוטליות הקורבוזיאנית של הבניינים הגבוהים - כולל המגדלים שבהם נמצאת מערכת "אקונומיסט". ואולם בין היתר בשל טעויות שנעשו מאז, בשני העשורים האחרונים של המאה לא נבנו הרבה גורדי שחקים. גל הבנייה הנוכחי גדול בהרבה. הוא נגרם בשל זינוק בביקוש לשטחי משרדים מצד חברות גדולות וביקוש אף גדול יותר לדיור, שמונע מהג'נטריפיקציה ומהגידול באוכלוסייה. המחסור בקרקעות בעיר, שנגרם בשל הידוק החגורה הירוקה, הפך את הבנייה כלפי מעלה לרווחית. משמעות הכסף הזר - בין אם הוא של קרנות ממשלתיות ערביות או של משקיעים מלזים עשירים שהגיעו לרכוש דירות עוד לפני שנבנו - היא שיש הרבה כסף לפרויקטים בסיכון גבוה. והרשויות מתירות את הבנייה, הן מסיבות אידיאליסטיות והן מסיבות מעשיות.

טירוף הנדל"ן בתל אביב ובחיפה. האינטרסנטים והנדל"ניסטיות בשיחה פתוחה

באופן תיאורטי, תוכנית העיר לונדון (London Plan), שגיבשה לשכתו של ראש העיר, קובעת את צורתה של לונדון. התוכנית מעודדת בניינים גבוהים בכמה אזורי פיתוח מסוימים, בייחוד אם הם מרשימים מבחינה אדריכלית, מסביר אדוארד ליסטר, ראש אגף התכנון בעיריית לונדון. התוכנית גם מגנה על הנופים של קתדרלת סנט פול וארמון וסטמינסטר, כפי שהם נשקפים מהפארקים הגדולים ביותר של לונדון. אנשים חייבים להיות מסוגלים, למשל, לראות את שני הבניינים מעץ אלון מסוים בפארק המפסטד הית'. גם הקמת בניינים גבוהים מאחוריהם אינה מומלצת.

הנופים המוגנים האלה מסבירים, בין היתר, מדוע בניינים גבוהים ממוקמים באופן מפוזר כל כך. לשארד לא יהיו שכנים בזמן הקרוב, מכיוון שהוא נמצא בין שני קווי ראייה צולבים של נופים אלה. בסיטי מפוזרים גורדי השחקים במקום להיות מרוכזים סביב מוקדי תחבורה, כפי שאפשר היה לצפות לפי תיאוריות כלכליות. העיצובים המשונים שלהם - שהקנו להם כינויים כמו המלפפון, הווקי טוקי והפומפייה - נועדו בחלק מהמקרים למנוע מהם להאפיל על קתדרלת סנט פול. רק בקנארי וורף, שמיקומו מזרחי מכדי לקלקל הרבה נופים, מרוכזים הבניינים הגבוהים ביחד כפי שקורה בערים גדולות אחרות.

גורדי שחקים בלונדון. המחסור בקרקעות הפך את הבנייה לגובה לרווחיתצילום: בלומברג

סיבה אחרת לכך שהבניינים הגבוהים בלונדון מפוזרים בצורה לא שווה היא הדמוקרטיה המקומית. ברובע השמרני וסטמינסטר מתנגדת המועצה כמעט לכל בניין גבוה חדש. למרות הזינוק בדמי השכירות, אף גורד שחקים חדש לא נבנה שם מאז שנות ה–60. ברובע סיטי התאגידי זוכה אדריכלות יוקרתית לשבחים, וברובעים כמו למבת', סאותוורק וטאוור המלטס, שאת רשויותיהם מנהלת מפלגת הלייבור, כמעט הכל מתקבל בברכה.

באלפנט אנד קאסל, חלק מסאותוורק, צפויים להצטרף לפחות שני מגדלים לסטרטה, בניין מכוער בגובה 148 מטר שמשלב טורבינות רוח שבקושי זזות. בניין אלמס, על הגבול בין למבת' לוונדסוורת', יצטרף בעוד כמה שנים לכמה אחרים שכבר קיימים באזור. בניינים מוקמים גם בסטרטפורד וקרוידון. המועצות - וכמותן לשכת ראש העיר - מאירות פנים לפרויקטי פיתוח גדולים שמייפים אזורים מוזנחים או שמגייסים כסף לתשתיות. פרויקטי ניין אלמס יסייעו לממן את הרחבת הרכבת התחתית עד באטרסי. המגדלים באלפנט ובקאסל יספקו דיור ציבורי חדש.

יש מי שלא אוהבים את הבנייה המהירה כלפי מעלה בלונדון. סיימון ג'נקינס, ראש אגודת השימור הלאומית (National Trust) אומר שיש לעצור את הבנייה של כל גורדי השחקים החדשים. גם אינגליש הריטג', גוף שימור ציבורי, ומועצת וסטמינסטר, מתנגדים לתוכנית של מועצת למבת' לאפשר בנייה של גושי משרדים חדשים בגדה הדרומית ליד תחנת ווטרלו. שם, לדבריהם, הם יפגעו בנוף של הפרלמנט. בנובמבר שעבר זכתה וסטמינסטר בחוות דעת משפטית לגבי ההחלטה של למבת': החרפה לא רצויה בעשורים של מאבק בין שכונות לגבי התכנון.

באופן מפתיע, גם אנשי עסקים אינם מרוצים מהאופן שבו הדברים עובדים כיום. הודות לריבוי הרשויות והמועצות בלונדון, השגת היתר היא דבר יקר שגם לוקח המון זמן, אומר האדריכל איאן סימפסון. משך התכנון והבנייה של מגדל חדש שלו ליד גשר בלקפריירס יהיה 14 שנה, כשיושלם. השמירה על הנופים מונעת את בנייתם של פרויקטים רבים שיכולים היו להיות מועילים. והמערכת כולה מכבידה רבות על עלויות הבנייה. לפי מחקר של פול צ'שייר וג'רארד דריקס מלונדון סקול אוף אקונומיקס, חברות מגייסות אדריכלים ידועים כדי להבטיח שהם זוכים בהיתרי תכנון: אדריכל פופולרי יכול לקבל היתר ל-19 קומות בממוצע יותר מאדריכל לא מוכר. אף שהבניינים שהם מעצבים יפים, הם בדרך כלל עולים הרבה ואינם פרקטיים.

לונדון זקוקה לתוכנית טובה וחזקה יותר, וראש העיר צריך לספק אותה. רשות מקומית יכולה להפחית את העלויות ואת אי הוודאות שבמערכת הנוכחית ליזמים. היא תהפוך את התכנון לקשור יותר לתחבורה. באופן אידיאלי, פרויקטים כמו קרוסרייל יובילו ליותר בנייה בסמוך לתחנות כמו טוטנהאם קורט רוד. זה עשוי גם לסייע לתומכי השימור: מכיוון שראש העיר יהיה אחראי באופן ישיר, הוא עשוי לעצור רגע לפני שיאשר בניין מכוער. קו הרקיע של לונדון משתנה מהר מאי פעם. הגיע הזמן שהמערכת שמפקחת עליו תשתנה אף היא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?