ראש עיריית פ"ת לנתניהו: להוציא את תכנון מחנה סירקין מידי משרד הביטחון

איציק ברוורמן מבקש מראש הממשלה להורות לגופים המעורבים בתכנון מחנה סירקין לערב את העירייה ואת התושבים בתכנון ■ משרד הפנים: "הומלץ שקידום התוכנית יתבצע תוך שיתוף פעולה עם העירייה ואף יקודם במסגרת תוכנית האב של פתח תקוה"

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

ראש עיריית פתח תקוה, איציק ברוורמן, שיגר מכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שבו ביקש לכלול את תוכנית מחנה סירקין בתוכנית האב של העיר, ובכך למעשה לנתקה מתמ"א 47 - תוכנית המתאר הארצית לתכנון מחנות הצבא שיפונו. עוד אמר ברוורמן כי הגיע לסיכום ברוח זו עם יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז, רות יוסף.

מחנה סירקין משתרע על שטח של כ–600 דונם במזרחה של פתח תקוה. המחנה גובל בשכונות קרית אלון (פג'ה), כפר סירקין, הדר גנים ועמישב, בסמוך לכביש 40. לפי החלטת ממשלה, משרד הביטחון הוא הגוף שיתכנן את הבנייה במחנה במסגרת תמ"א 47, כדי להאיץ את הליכי התכנון והבנייה במקום. על פי הערכות, יוקמו במקום 12 אלף יחידות דיור, ואולם יש הסבורים כי הבנייה במקום תהיה רבה עוד יותר.

עיריית פתח תקוה וארגונים שהוקמו על ידי תושבי המקום, מתנגדים לתוכנית. לפי מסמך פנימי שהעביר לפני כשנה ראש העירייה לשעבר, איציק אוחיון, ליו"ר מחוז מרכז יוסף, המסתמך על מחקר של חוקרים בטכניון, ההוצאה שנגרמת לרשות המקומית מכל יחידת דיור שנבנית מגיעה לכ–15 אלף שקל בשנה - בעוד ההכנסה השנתית מארנונה לכל דירה חדשה בפתח תקוה מסתכמת ב–5,800 שקל לשנה בלבד. לפי חישוב זה, על כל דירה שנבנית נוצר לרשות המקומית גירעון שנתי של כ–9,000 שקל.

"העירייה לא זקוקה למחקר כדי לדעת שהוספת תושבים תכביד מהותית על תקציב העירייה. כבר כיום מתקשה העירייה לתת את השירות המתחייב כנדרש, והיא לא תוכל לעמוד במעמסה הנדרשת של הקמת מוסדות חינוך וציבור נוספים בעיר", כתב אוחיון.

עיריית פתח תקווה

מאז שנות ה–90 נוספו לפתח תקוה כ–60 אלף תושבים. הגידול נבע בין השאר מהבנייה החדשה בשכונות כמו אם המושבות, כפר גנים ג' והדר. לפי הערכות, עד 2020 ייבנו בעיר כ–22 אלף דירות, ואוכלוסייתה תמנה אז יותר מ–300 אלף תושבים. במתחם סירקין צופה העירייה קליטה של כ–60 אלף תושבים נוספים.

ברוורמן מבקש להוציא את תכנון המחנה ממשרד הביטחון, ולשייכו לתוכנית האב העירונית. במכתב ביקש מנתניהו להורות לגופים המעורבים לערב את העירייה ואת התושבים בתכנון המחנה ותוכנית האב העירונית.

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "בהתאם להחלטת ממשלה בעניין מקודמת תוכנית מתאר מפורטת למתחם מחנה סירקין בפתח תקוה. במקביל, מקודמת על ידי מינהל התכנון במשרד הפנים תמ"א 47 - תוכנית מתאר להקמת תשתיות בכל מחנות צה"ל המיועדים לפינוי, ובכללם מחנה סירקין.

"בישיבה שהתקיימה באחרונה בין הממונה על מחוז מרכז במשרד הפנים לראש עיריית פתח תקוה הומלץ שקידום התוכנית יתבצע תוך שיתוף פעולה עם העירייה ואף יקודם במסגרת תוכנית האב של העיר פתח תקוה - כדי שהתוכנית תוכל לתת מענה לצרכיה של העיר בתחום המגורים, התעסוקה והמסחר. הכללת מתחם סירקין בתוכנית האב הכוללת לעיר אינה סותרת קידום תוכנית מפורטת למתחם סירקין".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר