ביהמ"ש לא אישר את מכירת התחנה המרכזית החדשה בת"א לנצבא

נאמני התחנה המרכזית הגישו חוות דעת נדל"נית באשר לתחנה המרכזית החדשה שקבעה, בין היתר, כי תכנית המתאר החדשה לתל אביב, תא/5000 עשויה לשנות משמעותית את שוויה התחנה המרכזית החדשה ואת צפי ההכנסות ממנה

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

שופט בית המשפט המחוזי מרכז, בנימין ארנון, החליט להיעתר לנאמנים של התחנה המרכזית החדשה בתל אביב, ולא לאשר את רכישת התחנה על ידי נצבא בקיזוז חובות התחנה החדשה לחברת ניפ, חברת בת של נצבא, בסך של 200 מיליון שקל. זאת בניגוד לעמדתם הקודמת של הנאמנים שדווקא נטו להמליץ על אישור העיסקה.

בספטמבר השנה התקיימה ישיבה בבית המשפט דיון בבקשת הנאמנים דאז, רו"ח חיים קמיל ורו"ח עליזה שרון, לאשר את העסקה, ואולם במהלך הישיבה התברר, כי הועלו מספר שאלות מהותיות על העיסקה המוצעת, כולל חשש לניגוד עניינים שהתקיים בין אישים שונים בתחנה המרכזית החדשה.

כמו כן, מנכ"ל התחנה המרכזית החדשה לשעבר טען כי לפני רכישת הלוואה מבנק דיסקונט סוכם על פריסת חוב של התחנה, אולם לא בטוח שההצעה הזו הובאה לעיון דירקטוריון התחנה.

התחנה המרכזית החדשה בתל אביב

בינתיים הצטרף לנאמנים נאמן נוסף, עו"ד יוסף בנקל, שהגיש חוות דעת לבית המשפט לפיה אין לאשר את העיסקה. כמו כן, הוגשה חוות דעת נדל"נית באשר לתחנה המרכזית החדשה שקבעה, בין היתר, כי תכנית המתאר החדשה לתל אביב, תא/5000 עשויה לשנות משמעותית את שוויה התחנה המרכזית החדשה ואת צפי ההכנסות ממנה.

לאור זאת, הנחה השופט בנימין את הנאמנים להכריע באופן פורמאלי בתביעת החוב של קבוצת נצבא בכלל, וחברת ניפ בפרט, וזאת לאחר שתינתן לקבוצת נצבא וליתר הנושים זכות הטיעון בנושא זה.

בנוסף, האריך השופט את צו הקפאת ההליכים לתחנה המרכזית החדשה בשלושה חודשים נוספים, עד ל-31 במארס 2014. במקביל, נדחתה בקשת הפירוק של התחנה המרכזית, אותה הגישה אגד.

עו"ד צבי שוב, ממשרד צבי שוב, המייצג את בעלי החנויות במתחם התחנה יחד עם עו"ד מוטי קניאל, אמר כי "הנאמנים אימצו את התנגדותנו הנמרצת למכירת התחנה בסכום של 220 מיליון שקל באופן שהיה גורם שחלק מזערי מהתמורה יגיע לבעלי החנויות, ובאופן שיסכל את האפשרות לקבל פיצויים בגין הנזק שנגרם לאורך כל השנים. המכר בדרך שחשבו לעשות אותו לא היה פותר את כל בעיות החריגות והרישום האדירות שבמתחם התחנה. אלא ההיפך, היה מביא לתסבוכות שהיה לוקח שנים לצאת מהן, של מכירות כפולות ומכופלות. רק לאחר שאלות בית המשפט, ובדיקה מחודשת של הסוגיות על ידי עו"ד בנקל, שונתה העמדה, שבימים אלה בית המשפט נתן לה אישור נוסף. אנחנו מקווים שהבדיקה תהיה טובה יותר, וזכויות בעלי החנויות ישמרו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה

רעות וקנין. "יש מוצרים שגם אם אני מוכנה לשלם ורוצה להביא אותם, אין מצב"

מדוע הפיצות בפסח לא יכולות להיות עגולות? האישה שיודעת למה כל כך יקר פה