דעה |

מועדון חבר הוא לא הבעיה - הוא הפתרון

מועדון חבר הוא מועדון צרכנים הפועל להשגת התנאים הטובים ביותר לעמיתיו - משרתי הקבע, הגמלאים ושאר המשרתים בכוחות הביטחון

תמי גורמן כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמי גורמן כהן

ביום שישי האחרון פורסם כאן ראיון של אריק מירובסקי עם ערן רולס, תחת הכותרת "מבצעי חבר מגבירים את אי השוויון בישראל". לפני שאתייחס למהות, קצת רקע שיעשה סדר לקוראים: מועדון חבר הוא מועדון צרכנים הפועל להשגת התנאים הטובים ביותר לעמיתיו - משרתי הקבע, הגמלאים ושאר המשרתים בכוחות הביטחון.

ככזה, הוא נחשב אחד ממועדוני הצרכנים האטרקטיביים במשק. מדי שנה, חבר עורך מבצעי צרכנות רבים, בהם גם מבצעי דיור בערים מתפתחות מחוץ לתל אביב, המיועדים לזוגות צעירים ומשפחות בני מעמד הביניים. ניתן לראות כי בכל מקום שאליו עמיתי חבר הגיעו בשנים האחרונות, לדוגמה יבנה, חדרה, פתח תקוה וראש העין - נהפכו הפרויקטים ששווקו באמצעות חבר לסמן לאיכות החיים ורמת המחירים באזור כולו.

בדומה לתחומים אחרים בעולם הצרכנות, המחירים שמוצעים לעמיתי חבר בכל תחום שהוא נהפכים למחירים המבוקשים על ידי כלל הצרכנים - הבנצ'מרק של הענף. לא ברור לי מדוע במקום לעודד את מי שמצליח בפועל להוריד מחירים עבור מעמד הביניים, בוחרים לתקוף את חבר על השגת התנאים הטובים ביותר לעמיתיו. צר לנו שיש גורמים שמגיבים בצרות עין כשחבר מצליח להוריד את מחירי הדיור. רמת המחירים שאנשי המקצוע של חבר מצליחים להציע לעמיתיהם ולקבע עבור הדיור באזור כולו, עובדת עבור מעמד הביניים ולא נגדו.

יריד דירות של מועדון חבר

ראוי להזכיר כי בניגוד לעובדים בשוק הפרטי, אנשי כוחות הביטחון אינם זכאים לבונוס כשסיכלו פיגוע או הביאו מידע מודיעיני מציל חיים. אחת הדרכים להוקיר ולתגמל את האנשים שמקדישים את חייהם ואף מסכנים אותם למען ביטחון המדינה, היא באמצעות מועדון צרכנים אטרקטיבי שדואג להם להטבות והנחות. האינטרס הציבורי של כולנו צריך להיות שלאנשי כוחות הביטחון יהיו תנאים טובים, ויהיה להם כדאי להישאר בכוחות הביטחון, ולו כדי שיהיה שם את כוח האדם הטוב ביותר - ששומר על כולנו.

אנחנו מזמינים גורמים אחרים ללמוד מהמודל שמיושם על ידי חבר ושמצליח להוריד את מחירי הדיור: בזמן שכולם מדברים ומייצרים תוכניות, חבר הצליח לשווק פרויקט אטרקטיבי שנותן פתרון לאוכלוסיית הזוגות הצעירים ומשפחות מעמד הביניים. אין מניעה כי מועדוני צרכנים אחרים והתאגדויות מקצועיות כמו אלה של הרופאים, המורים, עורכי הדין או כל סגמנט אחר, יצליחו להשיג תנאים דומים לחבריהם. היינו שמחים לעודד כוחות נוספים שיירתמו ויסייעו לנו בהתמודדות עם יוקר המחיה ומחירי הדיור הגבוהים, שעמם מתמודד כל הציבור בישראל.

המודל שבו חבר עובד להשגת הטבות לעמיתיו הוא בבחינת "זה נהנה וזה לא חסר". הפרויקטים כדאיים והוגנים הן ליזמים, לספקים ולרשתות השיווק - והן לצרכנים.

הכותבת היא סמנכ"לית השיווק של ארגון חבר

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט